Istina o psihodelicnim drogama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Najveca tajna

Obecao sam vas otkriti kako lako i brzo izbrisati i biti svjestan svih “programa”, navika, “neuroputeva” koji se fizicki nalaze u nasem mozgu.
Otkricu vam “malu prljavu tajnu” onih najuspjesnijih, koji su iz nicega stigli do “vrhova svijeta”. Ne govorim o onima koji su naslijedili velika bogatsva od roditelja, ili bili tatini sinovi, imali jake “veze” i slicno, govorim o ljudima koji su rodeni u najobicnijim prilikama, kao vecina nas, a postali su najznacajniji naucnici, muzicari, slikari, autori knjiga, filozofi, “Isusi”, “Bude”, sveci, duhovni ucitelji, itd.
Sta ti ljudi imaju zajednicko? Citajuci biografije na stotine uspjesnih, najvecih ljudi sadasnjice i proslosti, dosao sam do veoma zanimljivih saznanja. Svi su bili duhovno prosvijetljene osobe. Naucio sam da su svi ti ljudi, bez izuzetka, jednom ili vise puta, imali iskustva siroko otvorenog, prosirenog stanja svijesti. Sta je to prosireno stanje svijesti?
Naucili ste kako vas mozak radi, da je ljudski mozak prijemnik i odasiljac vibracija. Otvoreno, prosireno stanje svijesti bi se moglo opisati ovako. Otvoreno stanje svijesti je stanje kada vase tijelo za vrlo kratko vrijeme prima i obradjuje ogromnu kolicinu informacija, to jeste znanja. U isto vrijeme, mozak odasilje veoma jake vibracije veoma visoke frekvencije. Kroz vase tijelo protice velika kolicina zivotne energije, koja, rekli smo, brise programe i neuroputeve u mozgu. Zamislite da u jednoj sekundi obradjujete istu kolicinu informacija koja bi zapisana u knjizi zauzimala 1000 ili vise stranica? Zamislite da vam to iskustvo traje nekoliko sekundi, minuta, ili cak sati. Stekli bi ste ogromno znanje, koje bi bilo zabiljezeno i upamceno od strane vaseg mozga i podsvijesti u veoma kratkom vremenskom periodu. Sa tolikim stecenim znanjem, vi bi ste postali potpuno druga, mnogo svjesnija osoba. Vec ste naucili o tome da vibriranjem visokih frekvencija i protokom zivotne energije meridijanima kroz vase tijelo dolazi do brisanja starih navika, programa, “neuroputeva”.
Cak i bivanje u ovom trenutku je otvoreno stanje svijesti. Vi gledate, vi vidite sta se nalazi tamo gdje se u tom trenutku nalazite. Vi cujete I u glavi vidite sta vam neko u tom trenutku govori. Vi ste svjesni mirisa, ukusa, dodira koje u tom trenutku osjecate. Dolazi do ucenja, do svjesnog ubacivanja informacija u vas mozak. Da li mozete cuti sta vam neko govori kada u sebi imate unutrasnji glas? Ne, jer niste u sadasnjem trenutku. Takode, kada ste u sadasnjem trenutku, energiju koja se obicno potrosi na misli sada tijelo koristi za lijecenje, ciscenje toksina, brisanje programa i druge korisnije stvari.

Da nastavimo sa tajnom “najvecih”. Oni su, bez izuzetka, imali jedno ili vise takvih, veoma mocnih iskustava u svom zivotu. Kako se to dogodilo, i sta ih je to “podstaklo” da prodju kroz ta iskustva? Kako su to postigli. Odgovor glasi, na vise razlicitih nacina. Neki su imali iskustva bliska smrti. Neki su imali velike traume i teskoce. Neki su imali otvorena stanja svijesti jos tokom djetinjstva, dok su bili u prirodi ili u nekim drugim prlikama. Neki su meditirali svakodnevno 10 i vise godina. Neki su odlazili i zivjeli u prirodi, odvojeni od civilizacije i kontakta sa drugim ljudima po nekoliko godina. Neki su postili na vocu ili vodi. Neki su koristili psiho-aktivne biljke, gljive i hranu. U velikoj vecini slucaja, ti ljudi su imali ta iskustva kombinacijom dva ili vise gore navedenih metoda. Nikola Tesla je vise puta bio na samrti od teskih, zaraznih bolesti, mnogo puta se davio u rijeci i gubio se u planini pred divljim zvjerima, imao je te “momente izvan vremena” u crkvi, u prirodi, u nekim prilikama je jeo mnogo celera sto je uzrokovalo takvo otvoreno stanje uma.

Proucavajuci biografije svih drugih, otkrio sam i da su oni prozivili slicne “avanture”.
Moram vam otkriti i da sam ja imao vise takvih iskustava. Imao sam velike traume i izazove, pokusavao sam meditirati, jeo sam sirovu hranu, koristio sam psiho-aktivne biljke. U trenutcima velikog stresa, dokazano je da zlijezda u mozgu koja se nalazi izmedju ociju (trece oko) proizvodi psiho-aktivnu hemikaliju DMT u ocajnickom pokusaju da spasi fizicko tijelo (Ego) od smrti. Tada se zaustavlja svaki proces razmisljanja ili bilo koji proces koji dolazi iz lijeve, logicne strane mozga i stimulise desna polovina koja je odgovorna za intuiciju, otvaranje svijesti i pristup informacijama koje su nam svima, poput bezicnog interneta, u svakom trenutku dostupne.
Ne zelim ici u naucne detalje kako se pomocu meditacije, posta, i drugih metoda otvara svijest, ono sto je bitno je da to uradimo pravilno, bezbolno i bez ikakve opasnosti, te dodjemo do znanja, deprogramiranja, sticanja samopouzdanja i moci koje nam je moderna kultura oduzela.
Naravno da necete otici i baciti se sa solitera, pucati sebi u glavu, meditirati 10 godina da bi to postigli. Najlaksi, najbrzi i najefektivniji nacin je pomocu zdrave, sirove hrane, posta i psihoaktivnih biljaka. Ishrana sirovom hranom i upotreba psihoaktivnih biljaka je najbolji nacin za deprogramiranje i reprogramiranje nase podsvijesti, od koje u potunosti zavisi sta imamo, sta radimo, i sta mislimo.
Vidio sam i upoznao mnogo ljude koji se hrane vegetarijanskom, prirodnom hranom i bio sam zapanjen njihovom inteligencijom I duhovnom svjesnoscu.
Moja prva jaca psiho-aktivna iskustva imao sam kada sam presao na zdraviji nacin ishrane koja se vecinom sastoji iz organskog, prirodnog sirovog voca i povrca. Bijeli i crni luk, cvekla, celer, ali i sva druga sirova hrana ce vam dati neslucene prednosti. Sjecate li se moje price, kada sam jednog jutra imao takvo iskustvo?

Ali prave rezultate potpunog de-programiranja razvoja samosvjestnosti, intuicije i samopouzdanja sam osjetio tek posle upotrebe psihoaktivnih biljaka, koje omogucuju da iskustvo traje duze. Proucavam ljekovito bilje i prirodnu medicinu vec nekoliko godina. Sada i sami shvatate da su sve fizicke i psihicke bolesti prije svega uzrokovane losim programima, koji su uzrokovali niske vibracije, koje su privukle bolesti. Dakle, treba prije svega izbrisati programe. Dosao sam do cvrstih dokaza da su psiho aktivne biljke, kada se pravilno upotrebe, najmocniji lijek i za sve psihicke i fizicke bolesti. Salvia Divinorum, Amanita Muscaria (Muhara), Konoplja (Cannabis Sativa), kaktus Pejote, Mak, Ajahuaska, Magicne gljive (Psilocybe Cubensis), africka biljka Ibogin, gljivica Ergot i mnoge druge za koje se jos nezna. To je zapravo razlog su neke od tih biljaka zakonom zabranjene i sakrivene iza naziva “opojne droge”. Druge, manje poznate su skrivene od javnosti drugim metodama, bas zato sto njihova upotreba nije poznata, i na srecu, upotreba tih biljaka nije zabranjena. Ali prvo moramo rijesiti zabunu oko ovoga i rijesiti pojam “opojnih droga”. Prvo se treba zapitati, sta to znaci rijec “droga”. Vecina ljudi, kada cuje tu rijec misli na otrovnu supstancu koja nanosti fizicku i mentalnu stetu ljudskom tijelu, te stvara fizicku zavisnost. Koje su to supstance koje stvaraju zavisnost i nanose fizicku i mentalnu stetu ljudskom tijelu? Neke od njih su kokain, heroin, cigarete i u vecim kolicinama alkohol. Dokazano je da psihoaktivne biljke ljudskom tijelu ne nanose fizicku stetu, i ne stvaraju fizicku zavisnost. Zapravo, dokazano je da su psihoaktinvne biljke nevjerovatno zdrave za ljudsko tijelo, da obnavljaju mozdane celije, i sto je najvaznije, kada se pravilno upotrebe mogu sluziti za lijecenje psihickih problema. To su biljke, to nisu droge, te biljke je stvorio Bog, i one imaju svoju svrhu u prirodi. Sve sto je stvorio Bog ima neku svrhu. Psihoaktivne biljke nisu droge, to su biljke. Da li vam to ima smisla? Da li mozete ovo da prihvatite? Budite svjesni da su mediji i vlada isprali mogove stanovnistvu i ubacili “programe”, koji su neistine i lazi. Ako imate teskoce prihvatiti istinu o ovim cudesnim biljkama, budite svjesni sta je uzrok tome.

CLANAK JE BIO PREVISE DUG DA BI STAO U JEDAN POST,
CITAV CLANAK MOZETE SKINUTI na linku ispod
http://www.4shared.com/document/Dwn4CF7N/Istina_o_psihodelicnim_drogama.html
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
"Istina o psihodelicnim drogama"!
Zanima me cija je to verzija istine i da li je ona jedina ispravna, da ne kazem istinita!?

Od kada postoji covjecanstvo ljudi se trude da shvate pojam "svijesti" i da se izdignu na nekakav visi nivo. Krenuvsi od raznih filozofa, psihologa, pa do nacista koji su pokusavali da stvore uzviseniju rasu. Uvijek je bilo i bice ljudi koji citav zivot provedu u postu, molitvi, isposnistvu, samovanju ne bi li se sjedinili sa Bogom, a zaboravljaju cinjenicu da su nerazdjeljivi od istog.
Sta ljude tjera da traze nesto u cemu se vec svim bicem nalaze!?
Da li nezadovoljstvo trenutnom situacijom podstice zelju za nekakvim vidom napretka ili je to sve potreba da bi se sacuvao goli zivot!?
Neko se rodi sterilan, ne moze da stvori potomstvo, pa taj nedostatak pokriva zeljom za materijalnim dobrom i svoj zivot posveti gomilanju novca, gradnjom velelepnih objekata, kupovinom skupocjenih stvari i dr.
Neko, opet, ima mnogo djece, pa zapadne u probleme sa kojima ne moze da se nosi (da ih odhrani i odskoluje npr.) te se posveti duhovnom zivotu da se psihicki ne razboli, a takav vid bolesti cesto zavrsava samoubistvom.
Neko se docepa psihoaktivnih supstanci, pa se uhvati za njih kao utopljenik za slamku spasa, mada je ta slamka isuvise slaba da bi nekome pomogla.

Ja licno smatram da sve sto postoji na ovom svijetu treba da bude koristeno (ne iskoristeno, vec koristeno)
Ako vam je hladno nalozite vatru da se ugrijete, nemojte pozar izazivati, ako ste zedni napite se vode, a ne davite se u njoj, ako vam je potrebno opustanje smotajte dzoint, a nemojte da tezite da bivate u svakom momentu opusteni, jer u suprotnom ce se pojaviti potreba za jacim stimulansom da se opustite, a to opet vodi stranputicom.
Ako primijetite da ste otisli stranputicom ne trazite opravdanje vec potrazite pomoc.

Da ne duzim dalje, mogao bih citavu noc pisati a moram na posluzicu, budite svjesni da je zivot sam po sebi uzvisen i ne treba da tezite visem, vec da se pronadjete i uzivate u njemu dok traje, a poslije sta bude - bude. Ne velicajte nista i nikoga, a sami sebe ne spustajte na nizi nivo i sve ce biti OK. Kao sto vec rekoh, ako trebate toplinu nalozite vatru, ako zapalite sumu izgoricete u njoj.
Jedan je vrijedan, sve preko je pretjerivanje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Avantura
09.02.2014
2
0
0
Pozdrav! Postoje razne korisne, ali i štetne psiho tropne biljke! Kanabis ako je ekološki i dobro osušen može u najvećem broju upotrebe biti koristan i ljekovit. Naša Salvia - kadulja je ljekovita ali nije i psihotropna, ali Salvia divinorum je vrlo zanimljiva biljka. Prije svega je to ljekovita biljka, zatim i psihotropna biljka. Potencijal psiho djelovanja je ovisan o staništu, tlu, gnojenju, temperaturi branja, simbiozi i okružju s drugim biljkama... Salvanorini nemaju nikakvog toksičnog djelovanja na ljudski organizam, tako da psihotropni efekti bez oštećenja zdravlja plus ljekovitost same biljke kroz čaj ili jelo je divna kombinacija, Priroda ima mnoga korisna rješenja. Ako nekome trebaju vrlo mirisne velebitske i otočne kadulje za čaj ili sadnju slobodno neka mi se jave.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nisi napisao da li je salvia divinorum legalna "u nasoj blizini"... i bez ostavljanja mejlova na forumu + isti post si napisao u drugoj temi (pravilnik 2. Ne ponavljajte teme)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Papa Romeo " Sta ljude tjra da traze nesto u cemu se vec svim bicem nalaze !?

osjecaj , zapravo nedostatak osjecaja. ljudi ne osjecaju tu stvarnost, mada su je duboko u sebi svjesni, ta nebi je trazili da ju poznaju.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
postoji i gore spomento stanje svjesti, (uveliko utjece na realnost) koje je jako promjenjive prirode a mozemo ju svojevoljno mjenjati, npr. neki drinkaju, drugi cvakavaju, treci dime, smrcu ili meditiraju.
LSD eksperimenti iz mladosti, dovodi do cudnovate realnosti u koju mozak ne vjeruje (znam da sam pod utjecajem, a znam da su osjetila ogranicena) presao sam "prag percepcije" s uobicajenog na neznam kako bih se izrazio pa cu reci "visu " ili drugaciju stvarnost, (mada je izraz visi nekako blize), sveobuhvatnije sagledavanje sebe i okoline a nekako sve je jedno. takva spoznaja je kratkotrajna ali intenzivna i ne baca u vjerski zanos. cudno iskustvo realnosti u koju dakako nemogu vjerovati,niti zaboraviti