iz boxa u outdoor 3. grow *valjda ce biti i srecniji od ostalih*

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nema potrebe za 24/0..to je glupost..... svaka biljka treba mrak isto kao i svijetlo....naravno da će se stresirati....ekipa growanje nije ništa više nego li oponašanje prirode u zatvorenom prostoru...eto toliko je jednostavno....a ako u tvom kraju dan traje 24h onda samo naprijed bro... i želim ti sreču..
Nadam se da si poslušao Powera i dao zemlje tim biljkicama...
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
evo upravo presadjujem :DD

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:14 ----------

ljudi presadio sam 3 od 4 komada, zafalilo mi je zemlje fotkacu kasnije da vidimo kako su prihvatile novu kucu
trenutno su napolju na ono malo sunca sto ima... bile su prvo u hladu nekih 20ak min. korenje nisam ostetio to je bitno
samo moram da kupim malo zemlje do sutra za jos ovu jednu.
inace mixovao sam humus sa sumskom zemljom u razmeri 1:1 i stavio na dno saksije i negde kod sredine malo gline :)

Edit: posto vreme jos nije u potpunosti dobro, da li da ove sto ce biti out sklanjam kad krece kisa ili da kisnu pomalo ? x) ja sve mislim da ce da propadnu na kisi, a mozda i da ih zastitim flasom ??
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
Pappi je napisao(la):
ma nece im biti nista od kise..moje bleje na otvorenom mesec dana..bruka napreduju..nisu strasni pljuskovi.. ;)
pazi, one napolju imaju site na komsijinom nedovrsenom krovu (a komsa je u francuskoj) imaju od prvog jutarnjeg zraka pa do 3-4 sata zrake sunca pa tako sve duze i duze.. nadam se da im je toliko ok?
a ne plasim se kisica, ali kad je pljusak jel da je pustim tu da udara kisa po njoj ili da unesem na gajbu ? (nznm da li je pljusak jaca ili unistava) naravno od onih nenormalnih pljuskova cu da je sklanjam al pitam za one prosecne da znam.. :)
inace nemam sad fotoaparat da ih uslikam ali ove 2 u boxu su super, srecne sa listicima u vis.. a i ova presadjena napolju je isto dobro. bitno je da koren nije NIMALO ostecen, jedino tokom presadjivanja sto je imao 1-2 min direktnog svetla ali valjda ce biti ok :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
frend, da ih kisa tako lako ubija, malo bi se nagledali biljaka iz outdoora, samo opusteno, led ih moze dotuci dok su male, kad porastu moze samo da ih topira ;)
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
ok. hvala na informacijama Power :)
papi takodje :)
mozda je sbog toga moj prvi grow bio "mrsav" 30g outdoora od 2 biljke
ali ok, valjda ce svaki biti bolji i bolji jos uz vasu pomoc... :D :icon_lol:
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
ljudi malo kasnim. jbg nesto mi je net preterano usporio pa od nervoze ne stignem nista da napisem. :/
2 biljcice koje su napolju (1 domaja i "kleopatra kush") su super listovi im ne izlaze iz oblaka totalno su PRESRECNE jedin se i dalje plasim malo kise posto svake noci skoro bar po 1h pada pa se brinem da ih malo vlaga ne muci, al nadam se da nece. boja im je totaaalno zelena (zdravo zelena kako ja volim da kazem) :sun2: imaju preko dana dovoljno temperatura je ovih dana fina, od 23 do 27 stepeni
ali nocu padne do 15 stepeni najmanje inace drzi malo ispod dnevne, ali 15 je minimum. ( jel to strasno za outdoor? ) :)

a ove 2 u boxu ( 2. domaja i DOMAJAxBUBBLE GUM-ona za koju sam mislio da je ljubicica, saznao sam da nije a i ljubicicu sam pronaso-ona ce da ceka HPS ;) ) one imaju problem sa N koliko sam shvatio po forumu. vrh najstarijeg lista pozuti pa se siri ka drsci lista, upravo sam ih jos jednom "zadjubrio" onim bloomi rastvorom ovog puta malko vise nego prosli put, nadam se da ce to da resi problem...
inace generalno gledano nisu uopste lose malo ih je taj nedostatak N usporio u rastu ali nije strasno..
zaboravio sam da kazem: iako su sve 4 jos uvek male vec su dobile prvi LSTrening (zbog sajta gde ce biti a i ljubitelj sam BRUTALNOG LST-a :D )
fotoaparat nemam sad, ali za par sati dolazi frend pa ce da ponese tako da dobijate sveze jutarnje slike iz boxa i sa sajta za par sati
pa cete videti sami kako stoje stvari
do tad cekamo :sun2: i :smoke18:
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
evo slicica kako sam i obecao :D ponovo se izvinjavam zbog kasnjenja.. x)

evo prvo indoo:)
ova raste bukvalno kao kupus :D listovi se samo guzvaju, deluje mi obecavajuce za sad bice gustih hedova nadam se ^^
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
i kod nje od jutros najstariji listovi su malo poceli da zute, nadam se da nece da nastave, pognoio sam ih jutros da im osvezim N
ex. Ljubicica (DOMAJAxBUBBLE GUM) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ovo je njen najstariji listic ImageShack® - Online Photo and Video Hosting :/ zao mi kad vidim mladu biljku ovakvu :(
evo ih malo zajedno: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ajmo sad malo napolje: :)) ovo je domaja sto je napolju: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (njoj mislim da nista ne fali u prihrani jos uvek, ovo na vrhu lista je ja mislim zato sto je dodirivalo zemlju, a i ova posuda je privremena posto mi je stara uzela kantu) -.-

"cleopatra kush" ce sad biti CLEOPATRA HAZE posto izgleda da je u pitanju bas bas sativa neka :)
ona ne spusta svoje listove iz vazduha ja mislim da je njoj najlepse, sad sam je jos malo "utego" :D
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting juri sunce kao suncokret :D


(prekljuce sam pusio neku vutru kraj nje i iz paketa semenku samo bacio u saksiju bezveze i sad fotkam imam sta i da vidim)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting dobile su mladju sestru ^^ nju cu da stavim na neko nebulozno mesto pa kome se posreci da je nadje nadam se da ce da se usreci... ( nije nesto posebna vutra inace bi i nju sacuvao )

inace, ove napolju samo kisa ih zaliva, i ja sam nakupio malo kisnice, ove unutra su bile jednom zalivene vodom iz gradskog vodovoda ph nemam da proverim nazalost ali ako neko zna neku alternativu koja moze da pomogne sem da kupim ph metar neka se izjasni. :D
bok drustvo, ja sam stondirao ^^

Edit: ako ovo nije dozvoljeno uklonite ovaj edit :p http://www.youtube.com/watch?v=LQHFNzODwgE
 
05.03.2012
19
12
0
32
pa msm da nema..sem ako ne krene ka vrhu..daleko bilo.. :) ( nece :D )
to je mozda zato sto su dodirivali zemlju,pa je krenulo da ih przi to iz zemlje (tipa previse minerala,ili sta vec...jer ipak list i koren nisu isto..)
u principu nema razloga za brigu.. :)
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
umalo da za**bem onu domaju napolju.. pocelo je sunce odjednom mnooogo jako da greje i bukvalno se zemlja od zalivanja osusila nakon 6-7h i srecom sam primetio ona se jadna pocela da przi.. malo su joj neki listovi "zagoreli" al posle zalivanja i 15-ak minuta hladovine sve je ok. ubuduce pazim bolje :):sun2:
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
ljudi nisam imao net a ovde mi je ulogovan account stalno.. izvinjavam se svima za ovoliko kasnjenje..
inace jedna biljka je uklonjena jer je pokazao muda :D a ostale 3 su cure ^^
2 se formiraju u lep zbunic, a jednu sam ostavio da raste al ona nesto zeza :/ dal je do genetike il sta je ne znam..
ugl slike cu vam postati kasnije. nemam sad fotos.. :p
a na sajtu imam sunca od 6-7 ujutro do 3-4 popodne i posle nema sunca.. jel to predstavlja problem? :/
inace klima je odlicna ide 2 dana jako jako sunce pa 1-2 dana povremena kisa.. tako da jos nisu probale vodu iz pipe samo kisnicu :D
videcete sami kad bacim fotkice..
samo nek mi neko kaze dal joj je ok ovoliko sunca od 6 do 3-4h popodne?
pozz i izvinjavam se jos jednom
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
druze, sunaca nikad dovoljno, al ako ne mozes da biras mora da fura sa tim sto ima, ako je to 9~10 sati direktnog sunca trebalo bi biti ok, nije bas pozeljno da je ispod 6 sati
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
u istim su posudama.. njima je sajt blizu kuce jer hocu da pratim razvoj :) a imam 9 zenskih u outdooru malo dalje od kuce one su vecc ogromne xD
saljem sutra fotke pa cete da vidite.. :) poozz
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ako su u istim posudama,3l pretpostavljam.mislim da se biljkama kuha korijen na laganoj vatri.kod biljaka u outu, ako su u posudama,pogotovo malim posudama ,jako i konstantno sunce je kontraproduktivno. zelenilo moze istrpit dosta velike razlike u temp. ali korijenu smeta.
primjer:
šeri rajcica,proklijalo u isto vrijeme,ove su posudi 3 tjedna. neko je trebao po njih doci ....


Uploaded with ImageShack.us