Iz zemlje u Hidro

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.03.2015
13
4
3
47
Pozdrav ljudi,otvorio sam ovu temu jer nisam nasao nijedan dnevnik da mi objasni ovu nedoumicu,valjda jos nikome ovakva glupost nije pala na pamet..;)
Ovako imam dosta majki koje su klasika zasadjene u kvalitetnoj zemlji,ali sad zelim poceti moj prvi Hidro Grow i voleo bih kad bih mogao te iste majke da ubacim u taj Hidro.
Naime planiram da napravim Bucket Hidro Sistem,u jednoj saksiji biljka u glina kuglicama i lava kamenjem na dnu i svaka saksija posebno spojena sa dovodom i odvodom vode,znam da zvuci komplikovano ali verujte mi da nije...:)
Sad neznam dali bi bilo izvodljivo da te majke izvadim iz saksija i isperem zemlji i ubacim ih u taj sistem,neznam kako bih se mogle ponasati i dal bi im to moglo naskoditi,sad ako nekom nesto pada na pamet molim vas da podelite vase misljenje samnom sta da radim,nije mi problem uzeti nov rasad i to zasaditi ali ja bas majke zelim jer su one u vege fazi jako,jako,jako dugo i samo zbog njih bi napravio taj sistem da se razumemo,sve kritike su dobro dosle.. ;)
Hvala unapred
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Komplikovano je ali mislim da je izvedivo samo to ciscenje od zemlje treba biti odradjeno sa velikom paznjom...kad bi tanko nesto radio izvadio bi biljku iz saksije i umako je u neku kantu sa vodom da se zemlja polako otapa i tako pokusao ocistit korijen i nebi forsirao totalno prenje vec skinuo sto ide lagano i tako ubacio u sistem a u njemu ce se za par dana otopit i ostatak zemlje pa samo promijenis otopinu....slikaj proces pa podijeli sa ostalima sigurno nisi prvi a ni poslijednji kojem ce to pasti na pamet;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and sasa221
10.03.2015
13
4
3
47
Hvala Mario na odgovoru,prelistao sam par puta tvoje dnevnike i mogu ti reci da na tvom znanju moze covek pozavideti tako da sam pocastvovan tvojoj paznjom u mom problemu.
Razmisljao sam da ih stavim u veliku jupol kantu i da ti odstoje 2 dana,ali opet se bojim da im nebude previse vode pa da istruli koren,jer nije bas malo da 2 dana stoje u kanti vode,nemoze bas biti zdravo za njih,a da ih stavljam neociscene skroz u sistem opet nemogu jer planiram kao sto sam vec napisao Bucket sistem,tj svaka saksija poseban odvod i dovod i onda taj ostatak mi moze zapusiti sistem,jer na pumpu nece biti spojeno jedno veliko crevo vec jedna pvc cev u obliku slova t koja direktno ide na nju a sa te pvc ide niz malih cevcica(spagete)koje napaju svaka svoju saksiju,ako se malo trunje nadje u vodi zapusice mi momentalno te spagete,jedino da stavim neki filter na pumpu,ali dali cu sa njim smanjiti kolicinu protoka vode..?
Naravno da cu slikati proces,cak sam razmisljao kad sklopim sistem da otvorim dnevnik pa da podelim moje iskustvo sa svim clanovima.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
To je zemlja i kad je ubacis u vodu i budes ju vadio i stavljao vecina zemlje ce se otopiti i spasti sa korijena a ono malo spast ce za 12h namocenih u kanti sa zrakom.... za korijen se namas sta brinuti pa to je sistem DWC-a da je korijen u vodi sa puno zraka;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sasa221
10.03.2015
13
4
3
47
Nakon malo razmisljanja odlucio sam probati sa jednom,isprati pa videti sta ce biti,slike i ceo postupak cu ubaciti kad budem otvorio dnevnik i malo uloziti vremena za objasnjavanje celog sistema i kolicina para koja treba za jedan takav sistem,uglavnom mozete ocekivati jedan Hidro Grow u roku od mesec dana,pa i ja da se oprobam
evo jedne slicice majki koje ce ici u Hidro
majke.PNG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Koliko su stare ove "majke"?
Po debljini stabiljke ne izgleda bas da ima puno meseca ili se mozda stabiljka susi tokom re-vege?
Koja je namena ovoliko "majki" koliko ja vidim iste sorte?
Pitam jer je jedna majka dovoljna za klonove pa cuvanje ovoliko biljki non stop mi izgleda veoma neprakticno a i zahteva prostora, struje itd.

Pozdrav
 
10.03.2015
13
4
3
47
Koliko su stare ove "majke"?
Po debljini stabiljke ne izgleda bas da ima puno meseca ili se mozda stabiljka susi tokom re-vege?
Koja je namena ovoliko "majki" koliko ja vidim iste sorte?
Pitam jer je jedna majka dovoljna za klonove pa cuvanje ovoliko biljki non stop mi izgleda veoma neprakticno a i zahteva prostora, struje itd.

Pozdrav
Imaju 6 meseci,tanje su jer su do skoro bile u manjim saksijama a i imaju redovan trening..;)ima ih dosta jer sam ih neke planirao izbaciti u outdoor a neke u hidro,medjutim nije se naslo vremena a ni dobrog sajta za to pa sam odlozio do sezone,a svaki rasad mi zao baciti pa sam ih napravio koju vise ali dobro,nece smetati,i ovako u outdooru mi je prosle godine propalo 4 od 5 biljaka pa sam resio za sledecu da se odbranim biljkom vise od ovih sto lutaju i traze sajtove jer im je mrsko da se potrude malo,nisam komercijala nego ovde u mom kraju ima i previse mentola koji po celo leto lutaju i tragaju po svim mogucim stekovima i naravno ja ostanem bez mojih miljenica,al opet ima cika resenje..;)sto se tice struje i prostora,zauzimaju 2m2 sto nije previse,a obasjava ih 2 cfl-a 125w 18/6,nije velika potrosnja..
Pozdrav