Izazivanje strahova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2008
22
0
0
41
Zdravo,

da li mi neko mozda mozue odgovoriti na pitanje, zasto ja nakon konzumiranja marihuane, prisjecam se i prizivam svoje najvece strahove, jedan za drugim ? Je li to normalno? Od cega to ovisi, ne uvjek, ali cesto mi se to desi.


Hvala
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Canabis samo pojacava percepciju onoga sta bi i inace dozivljavao.. dakle sve ovisi o tome kako gledas stvari.. mozes se skoncentrirat na dobre ili lose stvari.. o tome ovisi kakav trip ces imati. Puno ljudi stekne naviku brijat na neke negativne stvari pa se po difoltu prebace u takvo raspolozenje na bazi sjecanja prijasnjih iskustava. Dakle nauci kontrolirati misli i fokusiraj se na stvari u kojima se osjecas ugodno.

Kad jednom shvatis da si ti onaj koji vedri i oblaci bit ce jos lakse :icon_mrgreen:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Nije stvar u marihuani nego u tebi, slabijeg si karaktera, strahovi su u tvojoj glavi i sam si to radiš. Kontrola je važna, moraš se naučiti kontrolirati taj 'trip' jer na travi, koliko god ona jaka bila, 'trip' je u tvojim rukama, i onako kako si 'zabriješ' tako će ti biti.
Probaj pušiti u dobrom društvu bliskih osoba, u ugodnoj atmosferi doma ili nekog lijepog mjesta. Slušaj opuštajuću glazbu, razmišljaj o pozitivnim stvarima, pusti brige i strahove na trenutak.
Ako ništa od toga ne pomogne, mogu ti jedino preporučiti da probaš neke druge strainove ako su ti dostupni, ili jednostavno prestani duvati ako ti nikako ne paše.
 
18.01.2008
22
0
0
41
elephant0r je napisao(la):
Canabis samo pojacava percepciju onoga sta bi i inace dozivljavao.. dakle sve ovisi o tome kako gledas stvari.. mozes se skoncentrirat na dobre ili lose stvari.. o tome ovisi kakav trip ces imati. Puno ljudi stekne naviku brijat na neke negativne stvari pa se po difoltu prebace u takvo raspolozenje na bazi sjecanja prijasnjih iskustava. Dakle nauci kontrolirati misli i fokusiraj se na stvari u kojima se osjecas ugodno.

Kad jednom shvatis da si ti onaj koji vedri i oblaci bit ce jos lakse :icon_mrgreen:


Znam, cesto se samo smijem i kreativne stvari radim i dobivam ideje, ali nekad me tako uhvati strahi svjestan sam da nema opasnosti, da je to samo moj strah kojeg se prisjecam, ali mogu ga kontrolisati.
 
18.01.2008
22
0
0
41
b r a i n c h i p je napisao(la):
Nije stvar u marihuani nego u tebi, slabijeg si karaktera, strahovi su u tvojoj glavi i sam si to radiš. Kontrola je važna, moraš se naučiti kontrolirati taj 'trip' jer na travi, koliko god ona jaka bila, 'trip' je u tvojim rukama, i onako kako si 'zabriješ' tako će ti biti.
Probaj pušiti u dobrom društvu bliskih osoba, u ugodnoj atmosferi doma ili nekog lijepog mjesta. Slušaj opuštajuću glazbu, razmišljaj o pozitivnim stvarima, pusti brige i strahove na trenutak.
Ako ništa od toga ne pomogne, mogu ti jedino preporučiti da probaš neke druge strainove ako su ti dostupni, ili jednostavno prestani duvati ako ti nikako ne paše.


Razumjem, evo ti primjera sinoc... Napusim se sa dva jarana i bude nam dobro, gledamo tv i smijemo se, slusamo pjesme, dobro pravo, odjednom e pojave azijati na TV-u i ja pocne da tripujem koliko je smao kineza na svijetu, kako u svakoj drzavi imaju svoj ecetrvti, svoje radnje, svuda su oko nas, mngo ih je... unistice sve sto nema kose oci :D

Zatim izlazimo jaran i ja, i imam paketic kod sebe, strah me da ne dodje policija (svaki put ako sam vani, a imam netso kdo sebe) i mi na semafor kad 3 vozila policajaca stoje na crvenom i nas dvojica prelazimo i oni nas geldaju, dakle opet svojim strahom izazvao da dodju. Sjedam u tramvcaj i imam osjecaj da tramvaj pice 180 na sat i pravo me strah da ne spuca negdje, a svjestan sam da je to samo strah i da je nemoguce da tramvaj tako brzo vozi. Zatim dodjem kuci, cekam lift i nadam se d niko od komsija nece biti tu da mi vidi oci kako su grozne kad dolaze dvojica da cekaju smanom lift! Zatim geldma tv.. neku emisju o hitnoj pomoci i sta se sve desi tokom jedne noci, kakvi, lomovi, sudari, infrakti i s***** se kontam sta ako mi staru infrakt strefi, a ja nisam tu! Pricam s ribom na msn-u i sve super i skontam, da bi mi mogla dosaditi nakon nekog vremena, a tako dobro mi odgovara u svemu, i sta onda? I tako jedan trip za drugim.... :thumbsdown:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Već su ti elephantor i brain lijepo objasnili... imaš strah u sebi, neovisno o bilokakvim drogama, jedan strah tinja u tebi, kada si "normalan" taj strah znaš ignorirati i ne obraćaš pažnju, također taj strah je puno suptilniji. Kada pušiš travu ona sve pojačava, ja ju volim zvati amplifier zbog toga. Kad si high tvoje reakcije um uzima detaljnije i s time ti obračaš pažnju i pridodaješ važnost. Moraš srediti neke stvari sam sa sobom, moraš se opustiti i shvatiti da je ovaj život just a ride i da se nemaš čega bojati. Živi lijepe stvari, obračaj pažnju i fokusiraj se na lijepe stvari, ali daleko od toga da trebaš ignorirati loše stvari, njih moraš shvatiti da ih možeš pustiti...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Jebiga stari..
Okruzeni smo sa jako puno negativnosti putem SVIH medija..
To dugorocno utjece na ljudsku psihu i podsvijesno dolazi po tebe prije ili kasnije.

Lijek predvidjen za to od strane onih koji kontroliraju medije je biti neprestano aktivan i zaposlen i ne dozvolit si da ostanes sam sa svojim mislima jer onda na povrsinu ispliva trulez na kojoj je zasnovano nase drustvo. = PRODUKTIVAN RADNIK = DRONE

Druga opcija je naucit se nosit sa svom tom trulezi pretvorivsi je u svakodnevicu i vidjevsi je kao nesto uobicajno, ali ne i negativno. Izdignut se iznad tog smrada i onda te ne moze srusiti nista iz ovog denziteta :smoke18::devilfingers::sun2:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Samo se opusti dok si high i polako,na tenane razmisli o tome...Nemoj mariti za probleme i strahove za njih dok si high...I tako shvatis da je to vreme kada trebas da se malo opustis od svih stvari koje te muce i koje te plase...U tim trenucima misli i radi stvari koje te zadovoljavaju,cine opustenim,jednostavno stvari koje ti prijaju...
Samo polako nemoze se to odjednom postici,ali dan za dan navicices se i mnogo ce ti biti lakse...Tj, nemozes da unistis za tren nesto sto se stvaralo puno vremena...Puno ce ti biti lakse,videces...Uzivaj...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ma ko tako stalno zabrijava na negativne stvari i ne uživa u vožnji u tramvaju od 180 km/h ne bi trebao pušit.Meni se cini da možda jednostavno ne voliš da budeš u nekom drugom svijetu,nekom drugom stanju svijesti.

A nemoj se cuditi sto zabrijes na neku paranoju nakon gledanja emisije pune stradanja,krvi.


E baš ta vožnja od 180 km/h je prejebena.Volim ponekad u napušavanje ubacit,neznam kako da to objasnim,ne namjerno urokovati paranoju nego se onako.............zabrijat nešto ludo,ubrzano....
Primjer-krenem sa okretanjem,mislim da neko dolazi,misli mi jure,možda netko dolazi,ma znam da dolaze :b_bow:........naravno zapravo znam da nitko ne dolazi.....no to je nešto poput onoga da neki ljude obožavaju ekstremne sportove zbog adrenalina a ja ponekad volim u napušavanje ubaciti malo adrenalina.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ne gledam televiziju uopće, ali volim upaliti tv čisto radi izmjenjivanja slika tj. svijetla i boja sa ekrana :icon_lol: dok brijem na nešto drugo sa strane...
I primjetio sam da kad god upalim tv samo jbena krv na svim programima, vjesti tipa; ovaj je ubio ovog, ovi prematili ove, neredi, nezadovoljstava, tipa svi tuguju za tim i tima, poginuo ovaj, pa onaj... ili one proklete CSI forezinčarske emisije, što su bolje brutalnije i krvave to bolje, na svakom jebnom programu negativnosti, već mi je više puta došlo da bacim televizor kroz prozor, jednom sam ga već imao u rukama ali sam se predomislio zbog starci da mi nebi srali, inaće bi već odavno završio na ulici u komadima. Kakva smo mi to jbena nacija koju samo veseli krv i jedva čeka da vidi kako je netko nekoga ubio/zaklao pa da onda gledaju kako dolaze forenzički do dokaza i strpaju u zatvor počinitelja, i onda su svi sretni veseli šta su se osvetili... ma jeb... e. I onda bi poslije toga trebao biti normalan? NE, jbena televizija nam ubija dušu, stvara podsvijesne traume, stvara strah u nama i želju za osvetom, prodaje jbene antidepresive, puni blagajne farmaceutske industrije i psihijatra. OVAJ SVIJET JE BOLESTAN, i treba ga izlječiti, power is in your head and hands!
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Već ti je ekipa sve lijepo objasnila, a posebno bi stavio naglasak na činjenicu da marihuanu nije dobro kunzmirati prilikom lošeg raspoloženja jer će ono biti samo potencirano. Također preporučam izbjegavanje stresnih situacija(prilikom životnih obaveza) i mjesta za konzumaciju iste(šumice, parkovi...itd).

Ja već par godina ne pušim izvan topline vlastitog doma i sve paranoje su jednostavno nestale. Normalno je da te peru strahovi kad ideš gradom napušen i još kod sebe imaš ''nešto'', čak ni ne moraš vidjeti policiju da bi te stezalo u grlu.

I još jedna stvar, što se strahova i paranoja tiče...neka pljesnjiva i u sumnjivim uvjetima uzgojena albanka & pokoji cvjetić iz kućne radionice su nebo i zemlja. Sretno i misli pozitivno! :cool44:
 
18.01.2008
22
0
0
41
:wave:

Hvala vam za odgovore :) Stvar je u tome sto ja periodicno i povremeno konzumiram THC vec nekih 4-5 godina i nikad mi se to prije nije desavalo da pocnem razmislajti duboko i strahovima i skontam hebote koliko stvari postoji kojih se ja plasim i pitam se da li je to i kod ostalih ili sam samo ja taj koji se plasi toga... :angry015:

Pozzz
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Nisi jedini,ima jos puno ljudi s tim da ga nazovem "problemom",sta mislis odakle je cela ekipa znala da ti odgovori ako nije citala o tome,imala prijatelje koje su to prosli...Nema potrebe da brines,sa uradi preporuceno i bice ti super...peace
 
22.01.2008
7
1
0
42
Znam dosta ljudi koji konzumiraju razne vrste droga,ali imaju nevidjeni strah od marijuane,strah od tripova koje ne umiju da kontrolisu...samo kad bi se ljudi opustili,vidjeli bi da ne postoji bolji nacin za relaksaciju od jointa...takodje neko pomenu da se mozak sprzi i da postajemo zaboravni,ja mislim da je to cista glupost,jer sam sve ispite koje sam spremala uz joint dala sa najvecom ocjenom,jednostavno koncetracija je veca...
 
18.01.2008
22
0
0
41
dangi je napisao(la):
Znam dosta ljudi koji konzumiraju razne vrste droga,ali imaju nevidjeni strah od marijuane,strah od tripova koje ne umiju da kontrolisu...samo kad bi se ljudi opustili,vidjeli bi da ne postoji bolji nacin za relaksaciju od jointa...takodje neko pomenu da se mozak sprzi i da postajemo zaboravni,ja mislim da je to cista glupost,jer sam sve ispite koje sam spremala uz joint dala sa najvecom ocjenom,jednostavno koncetracija je veca...


ma nemam ja tripove, nije to to, ali uglavnom, prosli put je bilo bolje.

a to o ispitima i ucenju uz joint, to ovisi od osobe do sobe, neko zatupi, neko psotaje "pametan", a neko kreativan :)