izbor vode - mineralna ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
da da bilo bi ti najbolje ovu najvecu ostavit a ove ostale bar preselit van da ih ne ubijas i nove unutra proklijat... a lst mozes radit na bilokojoj i bilokakvoj biljci.. i zenska ti je ova zadnja!
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
euforija je napisao(la):
da da bilo bi ti najbolje ovu najvecu ostavit a ove ostale bar preselit van da ih ne ubijas i nove unutra proklijat... a lst mozes radit na bilokojoj i bilokakvoj biljci.. i zenska ti je ova zadnja!

nju sam bacio na balkonče i realno ju nemislim vise pretjerano maltretirati osim pokrivat kartonskom kutijom tako da ima tocno 12h mraka, znaci od 19h do 07h ce bit pokrivena i tako svaki dan do godisnjeg.
Jedino mi nije jasno pokazivanje spola jer vise od 5-6 sati nekog mraka na dan nije nijedna vidla.
Mozda zbog lokacije terase na istocnoj strani pa ima malo direktnog sunca tokom dana (samo ujutro),mada tokom cijelog dana su joj podignuti listovi bez obzira sto nema direktnog sunca.

A ove ostale mi nekak vuku na muske, al ajde bar je jedna zenka
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Malo sam kopao, odgovor nisam nasao pa cu podignuti ovu temu. Zanima me u vezi kisnice. Nemam svoju ali ima susjed u bacvi koja mu stoji do mog ulaza. Posto sam se tek preselio, i nemam nacina (za sada) da ispitam PH vode iz spine, koristio bi tu kisnicu. Fora je u tome da je ta bacva puna svega i svacega (kojekako lisce, mrtve muhe i svasta nesto). Sta mi vi predlazete (osim da izmjerim PH cesmovace)? Riskiram li, ako zalijem tom kisnicom, zasrati zemlju ne znam cime? Mozda da ju prokuham?..
Pozz svima!
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja je nebi koristio sigurno... i sam kazes da je prljava i sve drekasta xD
neces bit zadovoljan dok ne kupis ph tester i znas tocno na cemu si... to je jedna od vaznijih stvari za grow...
mislim da riskiras ako zalijes s tim, ali mozes probat procijedit i prokuhat, pa zalit.... jer kisnica ima idealan ph za nase bilje pa bi im trebalo pasat...

peace out !
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Mozda je bolje da prokuham ovu kisnicu nego da je zalijevam s potencijalno losim PHom..thx na misljenju.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Nema kišnica idealan ph svaki put,ja sam je ove godine provjeravao tester kapima 4 puta i samo je jednom bila recimo idealna jer je boja bila indentićna 6.5,moram priznati da je ja nisam nikad pogodio da ima istu nijansu.Na ostala mjerenja 2put je bila oko 7-mice a jednom je ćak bika i plava,znaći oko 8.Nestalo mi testera pa ne mogu nažalost reći koje vrijednosti ima današnja kišica.Po opisu one baćve ja nebi ni prismrdo k toj vodi a kamoli razmišljao da zaljevam s tim biljke.
 
06.10.2012
37
4
0
52
sad cu bubnut bez veze al moj stari isto tak skuplja kisnicu u bacve za svoj vrt i mogu vam reci da se svi vrtovi u okolici mogu sakriti naspram njegovog,naravno svu zelenjavu zaljeva.Ta kisnica izgleda katastrofa puna larvi komaraca koje plivaju....al zato paradjz,paprika....raste ko blesavo.e sad je pitanje kak bi vase biljcice reagirale na takvu vodu jer paradajz... i konoplja nisu iste:icon_confused:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
wiking je napisao(la):
jer paradajz... i konoplja nisu iste:icon_confused:
sam si sebi odgovorio...
nije poenta u 'rastu' ili 'nicanju'(vidjao sam kanabis da nikne i u kamenu-trg Republike BGD,neko motao na spomeniku,zapala mu semenka izmedju 2 mermerna bloka,i ja je spazih jedan dan,fino raste...)poenta je u KRAJNJEM PROIZVODU.nece biti isti cvetovi(velicina,potencija,ukus itd) ako je stresiras ili joj ne dajes dovoljno nutrijenata,a po meni,NAJOPASNIJA stavka je PH.
jednom kad ga shebes,popravka traje dugo(dok uocis simptome,pa dok postanes siguran da je PH a ne nesto drugo,a dotle si jos nesto shebo...pa 'flush'...),a DE FACTO je cinjenica da ce sporije uzimati hranljive sastojke iz loseg PH okruzenja (zemlja/voda nebitno)
i vrlo bitna stavka-genetika
citam dnevnike,i svako malo se pojavi neko ko je URNISAO biljku sa stresovima,prezalivanjem/predjubrivanjem,svetlosnim/hidro/ i ostalim problemima,pa OPET na kraju ispadne cudo-i uvek su to po pravilu dobri strainovi,dobrih breedera.
hocu reci,neke bilke bolje podnose te PH oscilacije od drugih,ali zasto,zaboga experimentisati? 6E kostaju PH kapi,i prilicno su tacne(Serra ph tester)