IZBORI U RH 2007 molim procitajte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
dakle, prvo isprika sto sam morao svoj omiljeni forum onecistiti ovim threadom ali smatram da je vazan...

dakle, ne sumnjam da velika vecina vas nece glasati za HDZ no ipak, osjecam potrebu da se u to i uvjerim.

Mislim da je svima jasno kako HDZova vlada moraic dolje. ja jednostavno ne vjerujem da je HDZ sad izjednacen skoro po glasovima kao i SDP. Uzas. Ne dizem SDP u nebesa, no mislim da bi to bila promjena nabolje kada bi SDP zamijenio HDZ.

Takodjer, ako vam zdrav razum nalaze da ne glasate za hdz, onda glasujte za SDP. svaki glas nekoj manjoj stranci HSU; HSLS;HSS itd znaci jedan glas manje za SDP kojem treba sto vise glasova da se moze oduprijeti duboko ukorjenjenom HDZ-u.

Pogotovo apeliram na kolege na obali da malo prosire glas i da se HDZ-u uskrati sto je vise moguce glasova. Takodjer i kolege u dijaspori u kojima tradicionalno najvise glasova uvijek dobiva upravo HDZ.

Takodjer bih apelirao i na one koji ne zele glasat, neka izadju na izbore, svaki glasac koji ne izadje, to je kao da je glasao za hdz (ja gledao osobno za prosle izbore kako se provjerava glasacki spisak i gleda tko nije dosao i onda se zaokruzuje hdz na njihovim listicima. (mali gradic, jebiga. :(

da zakljucim, HDZ igra prljavo.. Nije ni SDP neko cvijece ali su svakako bolja alternativa.
rasirite glas, informirajte starije ukucane u svome domu. djeda baku ujnu ujaka , sve... natjerajte ih da izadju a pokusajte objasniti zasto NE za HDZ.

dosta je bilo lazi i manipuliranja onima kojima se da manipulirat. Za ime boga, EU kaze kako u HR fali politicke transparentnosti i kako mito i korupcija cvjetaju i onda sanader okrene izvjesce i kaze kako ga je EU POHVALILA!!! WTF??


Ljudi, idemo probati alternativu... Losije tesko da ce biti, promijenimo li vlast, ostaje nam barem nada da ce stvari ici nabolje..
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Da li se izbori uopste odlucuju glasanjem ljudi? U americi sigurno ne tako da ne znam zasto bi bilo drugacije u Hrvatskoj kad svi znamo da Hrvatska kopira Ameriku u svakom mogucem planu.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
Weed Killah je napisao(la):
rasirite glas, informirajte starije ukucane u svome domu. djeda baku ujnu ujaka , sve... natjerajte ih da izadju a pokusajte objasniti zasto NE za HDZ.

hahahah, grad u kojem zivim (split) je prepun reklama od tih stranaka...svako druga reklama SDP-a je isharana, ili cesto bacena tegla piture po slici...
ljudi mrze SDP...
i SDP bolje mjenja puno prava sto imaju veze sa slobodom covjeka...ali to nije EU sistem....
ja nemam pojma za koga bih glasao... ima jedan političar Čehok, iz varazdina, koji mi se vise puta ucinio ****r i dobar covjek...
hsls je njegova stranka..neznam za sto je i zasto nije..al eto.....dobar covjek pa valjda i stranka nije nesto losa...ko zna?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ja nisam vidio te opiturane SDPove reklame ? Inače, kod nas za HDZ uglavnom glasaju ljudi koji su se spustili sa brda 90ih godina, od 'urbane' ekipe ne znam nikoga ko' simpatizira HDZ ...

Ipak, u Splitu je najmanje splićana, baš kao što je u Zagrebu najmanje zagrepčana, tako da se ne nadam dobrome, uostalom HDZ, SPD, EKG ... sve je to funkcionira na istom principu. :-/
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
ma sve je pitanje jesi li taktički glasač ili ne, odnosno dal moraš taktizirati ili možeš zbilja izabrati.

U izbornim jedinicama di je HDZ pobjeđuje treba gasati za SDP ili HNS ( što se tiče dekriminalizacije) a ako HNS ne prolazi onda na žalost samo crveni. Glas za nekog tko ne prelazi prag je glas za HDZ.

E sad tamo di je SDP prvi imaš punu slobodu zato što svaki "izgubljeni" glas ide u korist SDP-a. Tako da možeš izabrati i Flašističku stranku ako baš želiš.

Šta ćeš takav nam je izborni sustav.
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
upravo tako.. svatko tko ne izadje na izbore kao da je glasao za hdz a bome i oni koji glasaju za neku manju stranku, isto kao da su glasali za HDZ posto je to glas manje za SDP a jedino oni imaju priliku skinut nam svima HDZ s ***ca.

kao sto rekoh, nije ni SDP cvijece ali jedino oni imaju realnu sansu pobijediti HDZ i u tome ih treba podrzati

takodjer, ne budite lijeni i izadjite na izbore. Ja sam vidio sta se radi i mogu vam reci da ako ne izadjete na izbore, vas listic ce se svejedno racunati. Samo sto ce netko drugi zaokruziti ga. I, naravno, biti ce zaokruzen HDZ. Stoga IZADJITE NA IZBORE, skinimo taj ****ni hdz vec jednom
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Jedino sto mogu da kazem je nesto iz svog iskustva.Poucen godinama shvatio sam da niko nije sjajan i da svi imaju na prvom mestu licni interes.I jednog momenta sam odlucio da ni ne glasam.Medjutim shvatio sam da moram da glasam,makar i na silu.Jer to je i duznost i obaveza i cast i pravo i....Sve u svemu trudite se da birate manje zlo.I ja tako glasam.Nazalost,tuzno je ali istinito,da ljudi jako retko glasaju ZA,uglavnom se glasa PROTIV.Ali uglavnom birajte manje zlo.


p.s. Moje skromno i iskreno misljenje je da je taj HDZ :kackepieksen:

p.p.s. Meni je ova reklama sa babom sasvim logicna.A ovaj Niko mi je smesan.Znate...Ja imam svoju kucu...ali imam pravo da uredjujem i vasu....:punch2:
 

kotva

Aktivan Član
13.07.2007
193
0
0
39
ako se do subote ne odlučim za koga ću glasati,otići ću, zaokružiti 2 ili 3 izbora, i otići van,barem ću znati da neće muljati s mojim listićem...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ma sve su to pizdarije. Al ako već neznaš za koga glasat, a onda bar eto tribalo bi izać na izbore i išarat svoj glasački listić (učinit ga nevažećim). Čisto eto da taj listić nemore niko uzet "za se".

A sta se mene tiće (iaklo nevirujen da će išta tu bit pošteno), ja glasan za SDP. Bar su i pokojni i sadašnji predsjednik stranke javno izjavili da su imali kontakt s našom obožavanom biljkom :icon_wink:
Ako dobije SDP bicemo jebeni, a ako ostane ova guba, kuga i kolera od HDZ-a na čelu sa onin Velovaroškin (vlaškin) smradon od Smradanera...

E još mi je zaniomljiva jedna stvarčica:
Tamo negdi '96, bili su izbori. Danas se sramin toga, al u to doba san se družija sa stanovitim članovima "podzemlja" i bija u điru exeva i speeda:thumbsdown:. A jbga, bijah premlad :icon_cry: I potegla se rasprava za koga glasat. U to mi se vrime HNS činija ka dobar izbor i kad san izrazija svoje stavove i mišljenja "glavni" od te bande mi je reka: "Eeee, moj Hasane. Neznaš šta govoriš. Šta misliš da ćeš moć ovako slobodno nosat bombone i speed i pičit po partyjima? Eeeee, padne li HDZ, pašće i naš posal..."

Netreba ni napominjat, da su dotični bili više nego aktivni članovi HDZ-a. Ukratko, sve najprljavije, najneljudskije i najzaostalije...to je HDZ!!!!
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
amen.... btw, takodjer sam upoznat s cinjenicom da se za vrijeme rata sveralo od vutre preko zutog i belog na tone.. koliko sam vidio, najcesce u topovskim cijevima, bilo je i u sanducima oruzja itd... HDZ je tak koji je drogu na veliko uveo u ovu drzavu a sad nam prodaju **** pod bubrege..
 
10.07.2007
22
129
0
37
Ja se u politiku ne razumim baš al izać ću na izbore mada još ne znam za koga ću glasat. Otac mi je HRVI i on forsira taj HDZ mada mene kod njih ništa ne privlači osim činjenice da je Hrvatska rođena s HDZ-om ali sada su vremena drukčija. Kod SDP-a me također ništa ne privlači osim te dekriminalizacije :) Jedino mi je sranje šta imaju to 'partija' u svom imenu. Zamolija bi nekog da malo objasni zašto glasat, odnosno ne glasat za HDZ i SDP.
Pozdrav vutroljupci!
 

kotva

Aktivan Član
13.07.2007
193
0
0
39
a zna li tko ima li još koja stranka koja je za dekriminalizaciju ili je SDP jedina?
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Žao mi je što to moram reči, ali oni kojima je dekriminalizacija ili potencijalna legalizacija jedina vodilja i kriterij prilikom odabira stranke za koju će glasati na predstoječim izborima, uskogrudni su i sebični maloumnici. Toliko od mene...:icon_idea:
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kotva je napisao(la):
a zna li tko ima li još koja stranka koja je za dekriminalizaciju ili je SDP jedina?

joj već je bila tema o tome ... ali u kratko.
SDP i HNS od velikih su sigurno za

HSS/HSLS - nije poznato

HDZ/HSP/Glavaš - protiv.
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Lijepi pozdrav svima.

Mogu reć da pratim politiku i da me zanima još od srednje škole. Od tada mi razum govori da glasam za SDP, kad eto imam lijeve poglede na svijet :)
Prisjetio bi vas da je SDP na prvim izborima u RH imao oko 6% glasača, a eto dogurao je sada uz rame HDZu, što znači da se stvari mijenjaju.
Ali..moram priznat da sam zabrinut jer i da u RH budu izjednačeni po broju glasova, to nije dovoljno jer na to još stižu glasovi iz BiH a oni idu znamo kome u korist, tak da....
Stvarno nastojim biti optimističan, probajte i vi, šta drugo možemo :sun2:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Rafazi_pihe je napisao(la):
Žao mi je što to moram reči, ali oni kojima je dekriminalizacija ili potencijalna legalizacija jedina vodilja i kriterij prilikom odabira stranke za koju će glasati na predstoječim izborima, uskogrudni su i sebični maloumnici. Toliko od mene...:icon_idea:

Mislim da ovo nije fer pogled sa tvoje straane.. Ima ljudi koje boli K za politicke nijanse tipa dal cemo u EU 2007 ili 2020... Dal ce porez biti 22 ili 18% na indijske mandarine itd.

U tom slucaju stav stranke prema canabisu moze igrati itekako presudnu odluku i prevagnuti obzirom da nam je ionako totalno svejedno oko ostalih pizdarija. Nece meni ni jedna ni druga stranka stavljat kruh u usta to je sigurno, al onda cu barem glasat za stranku koja mi nece vadit djoint iz usta.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
Ta izjava se lako da izokrenuti na:

Kome god je dopustivo da marihuana bude kriminalizirana je malouman.

Netko će reć godpodarstvo je najbitnije.
Kako očekivati od neke stranke da vodi zaravorazumsku politiku kad očito nema zdravog razuma? Može li stranka koja ne vidi dalje od svog prsta zbilja uspješno upravljati zemljom.

Ja mislim da ne može.

Dekriminalizacija, sloboda, ljudska prava ... su samo prvih nekoliko filtera a nakon toga odluka pada na temelju koliko je dobar ovaj ili onaj program, dal se toj stranci može vjerovati ( dal je ispunila svoja obećanja), dal su korumpirani itd itd ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.