Izbori u Srbiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Prvo sa hteo u sve i svasta da postujem ali setih se da je ovo usko povezano sa legalizacijom.

Najpre da kazem da me politika ne zanima i da o strankama znam tek koje su. Najverovatnije ne bih ni isao da glasam ali ako moze da pomogne ici cu...

Za koga da glasam? Cini mi se da je LDP ili neka stranka koja je u koaliciji sa njima pominjala dekriminilizaciju i ublazavanje zakona.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
@svima
prije svega UGLEDAJTE SE NA Inq POSTAJTE NEŠT OVJDE

@inq
dobra tema
btw imam slièno mišljenje o politièarima i strankama, iako otkak sam naišao na ono o anarhizmu sam promjenio malo razmišljanje.
kako da kažem ......... našao sam alternativu
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Imam utisak da su se nešto malo uzmuvali oko toga, makar sigurno više nego što se ta tema pominjala ranije u predizbornim kampanjama.
Prvo, da ne bude zabune da za nekoga navijam, da kažem da ne glasam od 2000. naovamo. Ja sam moj posao završio 5.oktobra te godine i u neku ruku sam se izborio za svoje pravo da ne moram da pratim politiku kao dnevnu temu (kao što je to bio sluèaj u devedesetim). Opet, ne želim nikako da ovime navodim bilo koga da izlazi na izbore ili da ne izlazi.
Dakle, u ponedeljak sam gledao Timofejeva na Tv B92 (emisija je bila reprizirana u par navrata) i gosti su mu bili "omladinci" (jaki mi omladinci kad neki od njih imaju po 28 god.) iz Demokratske stranke, Demokratske Stranke Srbije, Radikalne i G17+. Na pitanje da li su za legalizaciju, dvojica su decidno rekla "Ne", kao, nema lakih i teških droga, dok su dvojica izvrdala pitanje na foru, to je važno, ali u ovom trenutku ima i važnijih pitanja.
Dalje, u emisiji "Dvougao", reditelji Goran Paskaljeviæ (G17+) i Milutin Petroviæ (LDP) su na isto pitanje odgovorili "Ne". Ajde za prvog da me nešto i ne èudi, ali Milutin... ne znam, njegova stranka u naèelu jeste za svakojake slobode, ali nikako da èujem nekoga od njih da kaže jasno i glasno "Da, ja podržavam i aktivno se zalažem". Njihov èlan je i Vlada Divljan (ex VIS Idoli) koji je bio aktivan po tom pitanju još krajem osamdesetih (èini mi se, u vreme kad je pisac David Albahari pokrenuo inicijativu), ali ga sada, od kad je u LDP, baš i nisam èuo na tu temu.
Sve je to stvar procene partija, koliko je popularno u narodu, da li æe podržati nešto ili ne. Ako bi sutra poèele mnoge javne liènosti (ne samo pojedini muzièari, glumci ili slikari, veæ i politièari, sportisti, nauènici) da govore o tome kako ne samo da podržavaju veæ i konzumiraju (a mnogi od njih to rade), makar i povremeno, slika u javnosti bi se promenila, samim tim i stav veæine partija. No, o tome smo još odavno govorili u više tema.
U Srbiji su pored sportista najpopularniji turbo folk pevaèi. E, ako se prema njima gleda, onda æe pre koka biti legalizovana nego Vu.
Na kraju krajeva, ako ikada uðemo u EU, biæe onako kakav je opšti zakon. A kako i tamo postaje sve rigiroznije (èak i u zemljama koje su ranije bile prilièno liberalne po tom pitanju)... ne znam, ostaje nam i dalje underground.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Lep tekst i nazalost istinit...
LDP se zakopao rekavsi da su za nezavisnost Kosova. Jos da kazu da su za legalizaciju marihuane pa da ih proglase za sektu a ne stranku. I da jesu za leg. nema sanse da to kazu javno.

Svi ostali 100% nisu za leg. E sada... Isao sam glupom logikom i dosao do sledeceg: Ako pobede radikali nema sanse da skoro udjemo u EU. A onda nema uskladjivanja zakona(poostravanja). Osim ako ga oni sami ne menjaju u sta sumnjam... Ali opet protiv takvih smo demonstrirali 2000-te.

Imam ideju !

Zasto ne bi admini ili neko drugi poslali po mail svakoj stranci sa pitanjem kakve stavove imaju prema tome. Ali ne pitanje jeste li za leg. vec nesto konkretnije tipa: Da li ste za razdvajanje kanabisa i ostalih droga? Da li biste se zalagali za definisanje koliko je to za licnu upotrebu(kanabisa)? ITD ITD...
Znaci baby steps ka dekriminilizaciji... Pa se lepo stavi potpis vutra.org pa se napise nesto tipa ima nas 1500 a svako ima jos 20 prijatelja koje moze da ubedi da glasaju a to je preko 20.000 glasova. i jos nesto cega se god vi setite...

Ne znam da li ce odgovoriti ali mozemo nas 50-60 da posaljemo mailove sa istim pitanjima. Mogu i Hrvati da pomognu ako im nije problem :roll: Ionako ce mailovi bite sa yahoo-a i gmail-a. Sta mislite o ovome? Nije tesko a bar ce neko cuti nas glas... a da... mogli bi da napisemo da smo za po ostravanje zakona o ostalim drogama i da smo protiv trgovine narkoticima...

Ali to mora sto pre jer su izbori za nesto vise od nedelju dana.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
treba otici u njihovu mjesnu zajednicu, reci im da mogu racunati na 100,200,500 glasova...ali pod uvjetom da se nesto promijeni pod temom vutre.a oni racunaju na svaki glas,i trenutno su im bitni svi glasovi!vjerujte mi znam to!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
delboy je napisao(la):
treba otici u njihovu mjesnu zajednicu, reci im da mogu racunati na 100,200,500 glasova...ali pod uvjetom da se nesto promijeni pod temom vutre.a oni racunaju na svaki glas,i trenutno su im bitni svi glasovi!vjerujte mi znam to!
@inq
istina , ja to znam iz prve ruke
svaki glas ime je bitan,
postavi uvjet i reci da imaš iza sebe glasove
pa buš vidio
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Za bilo koju stanku koja trenutno ima pretenzije da udje u parlament Srbije mi smo premalo glasacko telo,a prevelik rizik za njih.A i to se ne radi nedelju dana pred izbore.To se priprema mesecima,da ne kazem godinama.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
true... true...

Videcu da posaljem LDP-u i Cedomiru Jovanovicu (ima svoj sajt) neki mail pa javim ako nesto odgovori...
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
nije loša ova ideja sa organiziranjem lige glasaèa.

Treba poèeti po malo pa za sljedeæe izbore ovaj projekt donosi pobjedu na izborima :)

ma najozbiljnije. U ime lige poslati strankama anketu i zamoliti ih da odgovore. Kasnije na osnovu te ankete sastaviti nekakav izborni vodiæ koji bi pokazivao ljudima gdje koja stranka stoji tako da ovaj put glasaju pametno.

Dobra stvar bi bilo i organizirano praæenje nastupa i izjava stranaka jer za izbore stranke æe na sve pristati ako æe im to donjeti koji glas.

zašto ne probati?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Inq je napisao(la):
true... true...

Videcu da posaljem LDP-u i Cedomiru Jovanovicu (ima svoj sajt) neki mail pa javim ako nesto odgovori...

ak te ne frkira postaj mail
ima par ljudi kojima ga još treba poslat
naprimjer u hrvatskoj konkretno sanji kapetanoviæ, mario kovaè, i tak
s. kapetanoviæ je veæ u saboru predložila taj zakon i rekla kak ima mlade iza sebe...
njima treba poslat mail i priložit onu Izjavu sa ove rubrike al prije toga treba sastavit izjavu ili kak veæ bude se zvalo

@inq
ak misliš da je hitno onda se ne zamaraj

@vgenjo i tohjla
koja je razlika izmeðu udruge i lige?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Politika je izmedju ostalog i matematika...Nijedna stranka nece se zrtvovati da bi zarad nasih 100,200 ili 10.000 glasova izgubili drugih 50.000...Jos nas nema toliko,bar za sada,a i tema je jako skakljiva...Pa ljudi moji politicara ne mogu da se dogovore oko osnovnih nacela i nacionalnih strategija,oko postovanja ljudskih prava i sloboda itd. a kamoli da ce neko da prihvati da se javno zalaze za Legalizaciju,sem ako nije 100% siguran da ce na neki nacin profitirati od toga.

U svakom slucaju,bar sto se Srbije tice kao sto sam vec rekao LDP je najliberalnija po tom pitanju.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Mislim da svako od nas ima nekakvo dobro i lose misljenje o nekom politicaru i politickoj stranci.

Verujem da bi "slinavi" hteo da legalizuje ali stvaro necu da glasam za nekog ko je nesposoban i napravi mi vise stete u zivotu nego koristi.

Politika je prljava i mnogo teska da se u nju udje subjektivno.

Ako je vec do LDP-a zapitajte se koga bi oni za premijera,ministra,predsednika drzave....ili je toj stranci bitno da uzme neki glas, udje u parlament, upravne odbore i onda...bice nam bolje :shock:

ne pije vodu legalizacija na ovakav naci a jos manje ako neko laze da ce pored pravila EU da legalizuje cannabis a on nije legalan u EU...kako onda ta drzava misli da udje u EU ?

ovo ne pije vodu ljudi moji...pomirite se da je dekriminalizacija za 10-tak godina a legalizacija..................
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
U politici nema savrsenih ali istina je da je Ceda po tom pitanju najliberalniji.Mada ja nisam cuo ni jednom ni njega a kamoli nekog drugog da javno i otvoreno kaze da je za legalizaciju.Ali tu je,bar po meni najveca sansa.Medjutim oni su previse mali tako da i da udju u parlament ne mogu ni na koji nacin da uticu te stvari,sve i da hoce.

E sad ko ce za koga i zasto glasati to je vec stvar licnog izbora i u to ne bih ulazio.

Realno jeste da ako dodje i do dekriminalizacije u neko dogledno vreme dobro je,a legalizacija...Bogami ima da se nacekamo.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
oce green doci do dekriminalizacije...evo ceska je vec dekriminalizovala a za poljsku nisam siguran...

cak sam i bio na jednom njihovom sajtu gde sam onako napamet prepoznao reci i shavtio da posedovanje u toj zemlji nije kaznjivo.Inace sajt je za prodaju semena i bez problema funkcionisu ,bar koliko vidim.

ide polako nego sam samo hteo da kazem da nije u redu prema ljudima sto im se kaze " e ja cu da vam legalizujem" ko nas pita oko legalizacije...dekriminalizacija je stvar drzavnog uredjenja a legalizacija i nije bas lokalnog karaktera

Stvarno mi se ne svidjaju obecanja pred izbore,legalizacija,plata 1000 evra,hleb 3 dinara....mi cemo ovo mi cemo ono.

"glasajte za nas bice nam svima bolje " i to je istina, cim pobede svima njima je odjenom bolje a nas ko je**

mada kad pogledas nista nisu ni slagali lepo su rekli "bice nam bolje" a ne "bice VAM bolje"
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ma da covece...glasamo za onog go po nama nabolje ume govno u masnicu da zavije....tek posle shvatimo da ono smrdi pa smrdi,dzabe masnica

necu vise oko politike....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.