Izdvajanje ostalih kanabinoida

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hal9000

Banned
Banovan
20.04.2018
37
7
8
37
kad bude berba, ovaj puta mislim pametnije: tražim iskustva po netu kako izdvojiti što više od (danas) poznatih 113 spojeva i to ukomponirati u "terapiju". CBG, CBC, THCV, 8THC..., a ne samo 9THC i CBD. kupio sam mašinicu za pakiranje/proizvodnju kapsula te mislim što probraniji sastav usitniti i upakirati u tablete za oralno korištenje.
uz dodatak black peppera (povećanje biodostupnosti), kurkumina eventualno i sl.
svaki savjet je dobrodošao.
eh, od 6 posađenih početkom 7. mjeseca, 3 uspjele :) za sada.
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
sta ce ti masina za kapsule ako ces praviti tablete?
sto se tice kanabinoida, oni su svi ulju, treba ti laboratorija za posebno izdvajanje.
 

hal9000

Banned
Banovan
20.04.2018
37
7
8
37
ma dobro, kapsule, ne tablete. ne mogu biti termonestabilni u ulju koje se zagrijava.... ne trebam posebno izdvojiti, nego dapače, napraviti koktel termonestabilnih kanabinoida.
 

hidro

Banned
Banovan
24.04.2018
59
173
33
35
kako izdvojiti što više od (danas) poznatih 113 spojeva i to ukomponirati u "terapiju". CBG, CBC, THCV, 8THC..
Tako sto ces svijezu travu nakon berbe samo pustiti 4,5 sati na spagi i baciti u maslinovo ulje,skuhati na 1,5,2 sata u kombinaciji sa dva lonca.Na takav nacin ces izvuci sve te kanabinoide koje sa vecim temp izgaras.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hal9000

hal9000

Banned
Banovan
20.04.2018
37
7
8
37
hoću izdvojiti THCA i imam za sada samo jedno pitanje: koliko dugo smrvljena biljka treba odstajati u alkoholu prije nego stavim ishlapljivati? na youtube je to odmah, no pričaju o nekim danima, tjednima, mjesecima pa mi nije jasno...
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Tako sto ces svijezu travu nakon berbe samo pustiti 4,5 sati na spagi i baciti u maslinovo ulje,skuhati na 1,5,2 sata u kombinaciji sa dva lonca.Na takav nacin ces izvuci sve te kanabinoide koje sa vecim temp izgaras.
Radilo se testiranje s običnim bućinim uljem, maslinovim i kokosovim, gdje se materijal stavio u tegle, a svaka tegla jedno od navedenih ulja, zatim su se tegle otkuhavale u loncu u vodi na određenoj temperaturi par sati... na kraju mjerenjem se pokazalo da je kokosovo ulje vezalo na sebe znatan % više kanabiolida od maslinovog i skoro duplo više od običnog ulja.
 

hidro

Banned
Banovan
24.04.2018
59
173
33
35
koliko dugo smrvljena biljka treba odstajati u alkoholu prije nego stavim ishlapljivati?
Suha biljka,cvijetovi odmah pustaju tako da nakon 10-ak minuta vadis vani na susenje.

Slazem se Tema sa studijama samo sto ja volim maslinovo ulje svojih ruku dijelo,ipak to unosim u tijelo.Isto tako prilikom kuhanja ulja dodajem lecitin u dva puta svakih sat vremena kuhanja da povezem kanabinoide puno bolje.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica