Izmisljotine ili istine

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
heheh,ma znao sam da sam iskomplikovao jos u prvoj danasnjoj poruci,to sam i napomenuo na kraju :D
Sve sam ranije odradio i dobio seme koje sam posadio. Od tih posadjernih semenki sam dobio sve femi biljke. ali,dve su pocele da mi izbacuju bananice i same sebe su oprasile i zametnule 12000000 semenki sitnih kao tackice. To sam primetio kad sam cupnuo maleni cvetic sa njih i pao mi je mrak na oci jer si mi rekao u prethodnom dopisivanju,bas u ovoj temi da i bananice mogu da oprase same od sebe,a ja sam mislio da ne mogu dok se ne otvore od strane grovera,posto sam ja seckao prve bananice pre par godina da bi ispala praskasta materija iz njih,odnosno polen i time oprasio drugu biljku.
To smo utvrdili i onda sam ja hteo da zaustavim zrenje ovih sadasnjih bananica time sto sam dehidrirao biljku. Uspeo sam u tome,bananice se nisu otvorile i meni nije propao ceo grow vec samo te dve biljke koje su izbacile bananice.

Znam sigurno da jednu nisam zalivao,a za drugu nisam siguran,ali samo njih dve su se "sasusile" .A posto se nisu oporavile nakon zalivanja,(punog Flush-a),odnosno nisu ponovo pocele da izbacuju nove hedove,istripovao sam se da je doslo do nekog poremecaja/nedostatka u ishrani zbog svih tih silnih zametnutih semencica(to je neverovatno koliko ih je bilo u kaliksima). Stoga sam postavio pitanje da li je moguce da to nije bio samo moj trip ,nego su stvarno preforsirale svoje mogucnosti i zakovale,tj,zakrzljale.!
Sad ako nisam uspeo da objasnim,brate brisi sve ovo dok sam ne dodjem do zakljucka,a to ce biti za par sedmica ili za par godina dok prodjem kroz sve ovo sa bananicama jos jednom :D
 
Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: trevor

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Sve sam ranije odradio i dobio seme koje sam posadio. Od tih posadjernih semenki sam dobio sve femi biljke. ali,dve su pocele da mi izbacuju bananice i same sebe su oprasile
ok, polako al sigurno kopcam. znaci ti si ranije indukovao stresom muski cvet na zenskoj biljci i sa te biljke pokupio polen i oprasio drugu zensku biljku. ako ti je uletela koja menka sa te biljke koja je izbacila bananice onda situacija ne cudi, dobijas zenske ali i hermije, muskih nema. ako su sve menke sa druge biljke koja je samo oprasena polenom a nije i sama imala bananice, onda il ti se nekako provukao hermi gen u nekom % menki il si ove dve nekako stresirao pa su pohermile ili ti je i ta oprasena cura ipak imala po neku bananicu koju nisi video pa opet sve stima, dobijas cure ali i po neki hermi kao sto si i dobio :)
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
tako je kolega,ljubi te brat!
TI i ja smo se vec dopisivali oko jebenih bananica,mozes da se podsetis u prethodnim postovima. Tamo sam ti rekao da sam imao iskustvo tako sto su nezrele bananice,(moj avatar) usled ne zalivanja http://prntscr.com/7hzew1 naglo sasusile i pozutele http://prntscr.com/7hzg39 ,te nisu oprasile biljku iz koje su izasle (pa su ponovo izbacile bananice ili vec te postojece ali su i pistli tamneli vremenom i nije doslo do oprasivanja) i na toj biljci nisam imao semenja ama uopste,pa sam ja te sasusene bananice skupio na gomilu i morao sam da ih seckam makazama da bi iz njih izasao prah. Taj prah sam posuo u sledecem growu po biljci i dobio semenke. Te semenke su sada femi biljke,ali eto vidis,dve su pocele da izbacuju bananice pa sam ja pokusao isto kao i prvi put,samo sto nekako ove moje biljke sad imaju zacete semenke i sasusili su se cvetovi na njima zajedno sa bananicama i tim majusnim semencicama,dok su im liske sasvim normalne evo vec tri sedmice. Pa nisam siguran sta se zapravo desava te sam zatrazio pomoc u vidu objasnjenja. Ne znam dal sam taj prvi put nesto prebacio ili se sad tripujem. Ugl,kontam da mi nista sa sigurnoscu nije jasno LOL. Mogu samo da nagadjam jer su ovo vanredni momenti,ali se ipak nadam da cu pojasniti neke stvari sam sebi vec po sledecem obilasku growboxa. Javim se ovde sa vise informacija,foto zapisa i uzoraka sto cvetova,sto zutih bananica i sta vec budem sve zatekao.
 
Poslednja izmena:

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
mislim da ako predugo drzis biljku u cvetanju da ce izbaciti poneku bananicu. Tako je meni bilo,ne mogu vise ni da se pohvatam,a to mi je i logicno jer ce biljka prepoznati da nema nasledstvo i posto joj je to primarni zadatak da nastavi vrstu,potrudice se svm silama da to i ostvari. Koliko se secam,kad se parcijalno bere biljka,tad su joj jos vece sanse za tim potezom jer dobija dodatno na vremenu dok sazrele donji cvetici,plus je potpomognuta stresom odstranjivanja glavnih "udova" :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Udaro mu samare dok nije pobudalio :D
Presadjivana je al tako da bi joj svaki put vise od pola korijena prekino, toliko da ostane na zivotu, pa bi je zalio sa slavom pa kad se oporavi i dodje sebi opet isto..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trevor

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Sad je trenutno u mraku od sinoc, al' neznam bi li pomoglo da je ostavim 2-3 dana u mraku, ili srebroma al koliko sam upratio da treba jedno 15tak 20 dana sa srebrom da izbaci,a to mi je dugo..
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Nisam nikada to radio al mislim da je srebro najucinkovitiji i najbrzi nacin posto tako direktno manipuliras etilenom :)
I ja mislim isto, samo sto mi je problem napraviti srebro sad jer nemam nista srebreno u kuci sto bi mi moglo posluziti...

CilI sta je tebe natjeralo da brojis zvijezde :D imas li ti kao doktor za automatike ikakve ideje za maltretiranje i zlostavljanje istih :D
 
02.04.2015
174
137
43
cuo sam sve i svasta al pazite sad ovo.. saznao sam da je jedan lik iz NS imao jako, ali jako los rod, tacnije pola kg vutre prepune semena, nije radila ni tri minuta a onda mu je palo na lamet da je ispraska spidom, navodno je uzeo deset grama spida i to ne znam kako naneo na vuju rad je kako kaze bio vrhunski i trajao je po pet sati... po meni, cista glupos ali me zanima vase misljenje o ovoj prici, inace lik je kasnih pedesetih i kaze da se to pre uveliko radilo
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Na ovom našem planetu kakvih sve budala ima nebi me čudilo da netko tako šta napravi, vjerovatno bi i imalo neki efekat jer sintetiku možeš unjeti i putem pušenja.
Uglavnom mislim da tak šta uopće nije vrijedno spomena na ovom forumu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mimika and Avantura
23.06.2015
37
46
18
81
Procitao sam negdje neki clanak da strainovi s vecim postotkom THCa mogu dovesti do psihoze, istaknuti strain je bio Skunk.
Ja osobno ne mogu reci dali vjerujem u to ili ne.
Sto vi mislite o tome i dali ste negdje citali o tome?
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nema to veze sa streinovima, vise kao neka paranoja kod preterane upotrebe, vise dzoxova dnevno, naravno u duzem vremenskom periodu.