Izmjena ugljena - Prima Klima Coco Eco 480m3/h ugljeni filter za filtriranje zraka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Svaki filter za uklanjanje nezeljenih mirisa ima svoj vijek trajanja. Trajnost filtera ovisi o ucestalosti koliko se koristi, ali okvirno bi trebao izdrzati 4-6 ciklusa growanja. Zamjena filtera nije jeftina i kosta od nekoliko desetaka eura pa do i nekoliko stotina eura.

Puno jeftinija je "uradi sam" varijanta izmjena ugljena ukoliko filter ima mogucnost izmjene ugljena. Za izmjenu je potrebno do pola sata posla, a ugljen se nabavi ( dosta jeftinije nego u grow shopovima) kod specijalizirani firmi koje se bave ventilacijom i filtriranjem zraka. Kila ugljena kosta cca.4-5 eura.

S obzirom da mi je filter bio pri kraju napraviti cu tutorijal kako izmjeniti ugljen u Prima Klima Coco Eco filteru zapremine 480 m3/h. (mozda bi izdrzao jos koji grow, ali nisam htio riskirati zbog malo vise od 10 -tak eura koliko kosta ugljen)
Na forumu sam nasao podatak da u taj filter ide 1.5 kila ugljena, pa kada sam kupovao narucio sam 3 kile pa da imam u rezervi. Na kraju je ispalo da u filter ide 2.6 kila, a ne 1.5 kila kako je netko naveo ovdje.

Ja osobno nakon svakog growa operem navlaku koja ide na filter u vesmasini na 40 stupnjeva (program za vunu) jer se stvarno zaprlja tokom mjeseci upotrebe u boxu, a kod izmjene ju je dobro skinuti sa filtera da se sitna ugljena prasina prilikom dodavanja novog ugljena ne uvlaci u nju.

Za rastavljanje vam je potreban krizni odvijac, obicni odvijac i cekic.
filter ugljen izmjena 9.jpg

Filter ima 4 serafa koji drze gornji dio filtera i njih je potrebno skinuti kako bi se mogao maknuti gornji poklopac
filter ugljen izmjena 8.jpg

Da bi lakse skinuli gornji dio filtera mozete lagano (ja sam koristio odvijac i cekic) lupniti sa svake strane da se gornji dio malo odvoji, a dalje ide bez problema rukom
filter ugljen izmjena 7.jpg

Filter je napunjen do vrha i ovako izgleda kada se skine gornji poklopac
filter ugljen izmjena 6.jpg

Nakon praznjenja
filter ugljen izmjena 4.jpg

Granulacija starog ugljena
filter ugljen izmjena 3.jpg

Za nadopunu sam koristio lijevak jer se tako puno jednostavnije napuni filter nego da sipam direktno iz vrece
filter ugljen izmjena 2.jpg

Ovako izgleda kada se napuni, a na dnu filtera se nakupi ugljena prasina koju mozete pokupiti usisavacem
filter ugljen izmjena 1.jpg

I za kraj jedan "hint" - prilikom ubacivanja ugljena u filter stavite neku masku na lice ili krpu jer ima dosta ugljene prasine u zraku koja se na prvu i ne vidi toliko, ali ja sam kasnije iskasljao crni sljam, hracak ili kako vec hehe,a i u nosu sam imao dosta crne prasine.:D

:vutra::wave:
 
Poslednja izmena:

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
ne koristim filter za mirise ali jednom prilikom sam gledao kako frend to odradi, on je filter punio ispod kuhinjske nape uključene na max i sa onom maskicom jeftinom što se koristi kad brusiš zidove i sl. baš radi te mikroprašine
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310