Izolacija prozora

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
dobro ti je rekao,koliko si ipustio zraka van toliko je i ušlo u stan kroz sve rupice koje postoje i luftanjem

litra po listu,sedmerokrakom, dvije na trolistu:zvezda::
malko si zabrijao, osiguraj ispuh van i 17C - 20C noču i s mirom podji na put do zaljevanja a i to se dade produžiti. ne sječam se da je netko dokazao primjerom isplativost korištenja co2 na forumu, dođe takva patka s vremena na vrijeme.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
naravno da mora uc kolko izide.
ja bacam van kroz prozor zatvoren debelim sperom (fi125). al i ubacujem preko rupe od fi150 koja ide u filter hepa da mi ne ulaze kojekakve bestije i pljesni u sobu. to je moja clean room :).
vi koji nemate usis, a bacate van, ako imate vrata od prostorije gdje vam je box zatvorena, prodite rukom oko vrata i na uticnice i sl pa cete vidit kolko usisava od tud ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ilz

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Koliko mi je rizicno gurnut ispuh filtera u dimnjak? Ako uzmemo u obzir da u dnevnom lozim vatru i ulaz za dimnjak je tu, a mojoj sobi imam na istom zidu koji nas dijeli, na istom mjestu poklopac za dimnjak... strah me da mi vrucina ne istopi nesto.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
Koliko mi je rizicno gurnut ispuh filtera u dimnjak? Ako uzmemo u obzir da u dnevnom lozim vatru i ulaz za dimnjak je tu, a mojoj sobi imam na istom zidu koji nas dijeli, na istom mjestu poklopac za dimnjak... strah me da mi vrucina ne istopi nesto.
mogao bi s kojom metalnom cijevi izac iz zida bar 30cm pa na to prispojit ispuh i racunaj na to da kad neradi box zatvoris to jer moze bit dima u boxu,osim ako ventilacija neradi stalno...
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kolko sam ja shvatio on ima na istoj razini rupe za dimnjak iz dve sobe. to je malo rizicno jer tamo je temp jako visoka. pripazi na to. da ti nebi isijavalo vrelo u box pa da imas problem sa toplinom, a fan bi sigurno pustio da stalno puse onda da ti se ne desi da ti povuce dim u box.
a onda novi moguci problem. da ti nebi fan otpuho dim nazad u pec. budi oprezan.
ja osobno nebi ovo uradio. jedino kad bi rupu za box imo ispod one od peci jer onda bi guro dim gore i nebi imo problem sa temp.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Dimnjak je napravljen tako da vuče zrak iz prostorije bez ventilatora, provjera dal radi je tako da zapališ smotuljak novinskog papira i prisloniš rupi, mora jako povuči plamen. dal su rupe za isti dimnjak iz dvije prostorije na istom katu, teško ali lako provjerljivo,prisloni ruku na čep u svojoj sobi i otvori pa vidi.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Hvala ljudi na ideji. Ja sredio. Sva sreća imam one duple stare drvene prozore, skinuo prva dva iznutra i nataknuo ploču od iverice sa rupom za cev. Pošto prozor ima još jedno krilo koje nisam dirao, samo sam spoljni deo tog prozora odškrinuo i vazduh tu nesmetano cepa vani...jbg mogao sam se toga setiti i ranije. A sto se tice price od iznad...bar ja ne znam nikog ko ima kuću, stan, sobu koja savršeno dihtuje ili se bar ne otvara često, tako da priča o tome je više u domenu neke teoretske mogućnosti koja ama baš nikako ne može uticati na uspešno growanje...barem kod mene:cool:
 
28.11.2017
4
8
3
48
Sto se tice spajanja ventilatora na dimnjak koji se koristi i za odvod neke peci postoji jedno pravilo - nikada ne pokusavati! Bez obzira jesu li pec i ventilator u istoj vertikali ili ispod/iznad to je strogo zabranjeno. U najboljem slucaju pec nece pravilno raditi, a u najgorem zavrsis u crnoj kronici