Izopropilni alkohol

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.02.2016
33
111
33
113
Neznam ako se ja ne snalazim sa trazilicom al nisam uspio na forumu naci gdje ljudi kupuju alkohol za ulje. Moze neka informacija gdje se moze kupiti alkohol za ulje na području Zagreba ?
p.s. ne mora biti ovaj iz naslova, bitno samo da posluži svrsi. Lp
 
03.02.2016
33
111
33
113
Vidio sam to al nekako me plasi kupovat od nekog naprovjerenog prodavaca jer mi je ipak zdravlje oca u pitanju. Zato sam pitao ako zna netko gdje kupit. Pitao sam vec u ljekarni za 99% alkohol pa me zena zbunjeno gledala. Sta se na kraju moze u ljekarni kupit ?
 
03.02.2016
33
111
33
113
Svejedno sa cime bi se radilo, bitno je samo da je rezultat najbolji moguc. Ako ima kakvo bolje otapalo otvoren sam za prijedloge.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Evo ti i za izopropilni.
http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=izopropilni+

Probaj nac ili taj ili etilni alkohol. Nemoj samo da ti netko podvalja onaj...75% ili kolko vec.....sa njime je skoro pa nemoguce otopit.
Ako ne nadjes etilni ili izopropilni, mozes sa benzinom za ciscenje. Kolko sam vidio najbolje otapa trihome i najjeftiniji je....jedino je problem ako ne isparis sav benzin pa moze ostat miris.
 
03.02.2016
33
111
33
113
Tati je svakako bil prejak okus u ustima i grlu pa smo mu kupili prazne ampulice u kojima je sad ulje pa sad njih guta i nema problema pa mislim da je svejedno ako ce ostat miris. Dobro sam svatio da je onda benzin bolji od alkohola jedino je problem mirisu ili?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ovak.
Etilni alkohol je onoaj kojeg pijemo i "najzdraviji" je od svih otapala. Mana etilnog je sto malo sporije otapa trihome i ako malo duze ostavis oce otopit i klorofil pa dobijes tamno ulje. (nije bed...cisto vizualno)
Benzin za ciscenje po meni najbolje otapa. Nakon sto sam probao radit ulje sa etilnim, sa benzinnom sam poslje prao sve jer u sekundi sve ocisti. (alat, kuhalo, prste.....) hehehhe
Problem je, kao sto sam rekao, ako se ne ispari do kraja, ostane taj glupi benzinasti okus ako rastezes to ulje po ustima. Vele da je benzin kancerogen, sto znaci da je nezdraviji od alkohola. E sad....kolko je to stvarno benzina unutra ako se osjeti miris.... ne znam.
Prednosti benzina su sto brzo otapa, ne otapa klorofil i jeftin je. Ako ga dobro isparis, tj ako znas radit ulje, nemas straha.
Rick Simpson isto koristi naphtu(benzin za ciscenje)..... ako ti to ista znaci u zivotu :) Ja isto koristim benzin.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater and Chare
03.02.2016
33
111
33
113
Hvala na odgovoru. Stah me zato jer tata ima mete na jetri pa se bojim s bilo cim riskirat ili iritirat istu. Koje od ova 2 otapala bi imalo manji stres na jetru ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Otapalo ne radi stres na nista. Ulje nebi smjelo imat otapala !!! Ako sve dobro ispari, nema veze koje si otapalo koristio.
Ako zelis bit siguran, nabavi 99% etilni alkohol i napravi sa time. Ako i ostane malo alkohola, nece bit problema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chare
06.07.2011
11
6
3
43
Ovak.
Etilni alkohol je onoaj kojeg pijemo i "najzdraviji" je od svih otapala. Mana etilnog je sto malo sporije otapa trihome i ako malo duze ostavis oce otopit i klorofil pa dobijes tamno ulje. (nije bed...cisto vizualno)
Benzin za ciscenje po meni najbolje otapa. Nakon sto sam probao radit ulje sa etilnim, sa benzinnom sam poslje prao sve jer u sekundi sve ocisti. (alat, kuhalo, prste.....) hehehhe
Problem je, kao sto sam rekao, ako se ne ispari do kraja, ostane taj glupi benzinasti okus ako rastezes to ulje po ustima. Vele da je benzin kancerogen, sto znaci da je nezdraviji od alkohola. E sad....kolko je to stvarno benzina unutra ako se osjeti miris.... ne znam.
Prednosti benzina su sto brzo otapa, ne otapa klorofil i jeftin je. Ako ga dobro isparis, tj ako znas radit ulje, nemas straha.
Rick Simpson isto koristi naphtu(benzin za ciscenje)..... ako ti to ista znaci u zivotu :) Ja isto koristim benzin.
To je baš ona obična benga za čiščenje u limenoj piksi,kao nitro?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
A čisti aceton?

Ako kupujete etanol 96% pazite da nije denaturirani (sadrži i metanol i slična sranja koja ne hlape tako lako, prodaje se najčešće pod nazivom "alkohol za čišćenje")
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Acetone
Pros: I can't really think of any
Cons: Doesn't fully evaporate!! Doesn't fully evaporate!! Also pulls out chlorophyll and sugars like IPA. Also extremely flammable. Skip it!

Iako mi nije jasno kako nece skroz hlapit, meni se pak cini da on najbrze od svih hlapi. Mozda je problem kad je pomjesan sa uljem.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
kad aceton ispari na dnu posude ostane bijeli talog jedva se skida sa posude ako ostaje na posudi ostat ce i u ulju