izpiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52


evo i ovih malo večih -inačer je spremna za korisščenje-dosta je sladja nakon curinga
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Fiiino... sviđa mi se ovaj hash koji si napravio. Nego.. kako čuvaš preje? Ja gledam ove svoje i razmišljam kako je šteta baciti to lišće, a trenutno nemam dovoljno da bi se upustio u nabavku aparature (bubble bag)... pa si mislim da bi isto tako čuvao dok ne skupim dovoljno.

Druga opcija mi je da od toga napravim putar-maslac i malo se osladim kolačima... sad već odoh OT :vb_whip:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
to je ostatak sto sam skupljao sledeči dan -jer sam bijo previse duvnut

inačer če Era :) reči kako to napraviti za 1,20eura-sve ostalo imas doma
napisat ču topic

ovo je Balkan gde vam prihodi nisu iznad 1000eura -pa zasto onda davati 100eura ako možeš za manje od 2 eura sve to napravit još bolje!!!!!!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pošto ja uzgojim vise vuje nego sto su moje potrebe...a nemam mogučnosti celi dan duvati zbog obaveza onda sam kontao-da sve u hash(videču još)
 

Pampers

Aktivan Član
23.03.2007
267
16
0
38
SLO-Era je napisao(la):
to je ostatak sto sam skupljao sledeči dan -jer sam bijo previse duvnut

inačer če Era :) reči kako to napraviti za 1,20eura-sve ostalo imas doma
napisat ču topic

ovo je Balkan gde vam prihodi nisu iznad 1000eura -pa zasto onda davati 100eura ako možeš za manje od 2 eura sve to napravit još bolje!!!!!!

nisu veci od 1000eura, hehe... i pola od te cifre je previse. Uostalom po muci se poznaju junaci.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ako hočemo tek je sad vuja bas spremna za duvanje-fotkaču jer je suha i ww sa balkona
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Inačer balkonska ww radi na high čisti nije čekič u glavu,ukus je dosta svež malo sladunjav..
Nju je imao mogučnost doors probat pa nek on napiše smoke report ak želi
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Može može..bit će 1 report sutra... imam i jednu close-up sliku di će se baš vidit kristali pa ću okačit da se vidi.

Hahahhaa..brate era, pa dobro ti onda dereš po indicama ako ti ova ww ima čisti high:)))

Al šalu na stranu, prvoklasno uzgojeno, majke mi, svaka čast ;) Među boljim stvarima probanim uopće... postidio bi se i Amsterdam:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37






Slike su nažalost šiptarske jer su izrezane u paintu... nažalost, program neki barem naj naj osnovniji za obradu slika više nemam.. šteta, da se ne vidi u punom sjaju kao kad se zumira na digitalcu... Ali kapi smole i thc-a se vide :)))



E sad, kakva je bila vutra, ww, kao šta kaže Era..



Osvrnut ću se okvirno na najbitnija svojstva: izgled, miris, okus, djelovanje na um i tijelo:)


1) FIZIČKA SVOJSTVA:

a) izgled: na prvi pogled vidi se da je odma riječ o pravoj robi, pravilno uzgojenoj biljci. Preplavljena je dlačicama i sva je svijetlo krem zelene boje bez odstupanja i varijacija ovisno o dijelu bud-a. To je već bio pokazatelj da će roba bit prva liga. Osim toga, približavanjem oku, jasno se vide kristali koji preplavljaju čitavu površinu cvijeta.

b) tekstura: bud je iznimno mastan. Iznimno. U jednom trenutku dok sam solio i ostala mi zadnja trećina za posolit, bud mi se zalijepio za jagodicu prsta (nismo imali škarice za sijeć, šteta, al su mi nokti vremenom jako narasli pa nije bilo problema:) toliko jako, da sam moro komadić po komadić odljepljivat :))) Osim toga, dok je bilo u samoj vrećici, masnoća se jasno mogla vidit iz helikoptera kako je ostajala po vrećici izunutra, a da se prstom prošlo, prst bi bio sav mastan samo od toga šta je u vrećici bio kif:)

Također, kao i u svim pravim vutrama, bud je bio fluffy ilitiga prozračan, spužvast, no s druge strane tvrd i pun. Nimalo poput neke vuje koja se uzme na očigled gram, a kad počneš solit pa ispadne jako malo. Ovo je baš bilo puno puno. Jako bogata i kvalitetna tekstura cvijeta.

Sjemeniki, lišća i grančica naravno 0. Sve čist thc i bud.

c) miris: šta reć...nenormalno jako, kao da je tek juče bilo ubrano. Čak prejak miris za direktno mirisanje iz vrećice. Ako nekog zanima koliko jako, unutar vrećice, unutar gaća i svejedno je pola autobusa smrdilo, a dok sam normalno hodo vani, svejedno bi osjećo neprestani miris. Da mi je netko zavezo oči i reko da samo pomirišem i kažem nešto o ovoj vutri, to bi već bio dovoljan pokazatelj da će stvar bit p.r.v.o. k.l.a.s.n.a. Zbilja, prejako "smrdi" i meni definitivno nije imalo miris po nekom laganom voću ili slično:))

d) okus: Prvi put kad smo pušili, stavili crvenu mališu Ere, koja je inače jača cigara no kvalitetan duvan, i kao da se pušio zrak. Grebanje grla nula. Okus, veoma, veoma prijatan. Nažalost, ne mogu reć po čemu je točno imao okus, jer za to se mora posolit malo bogatije i stavit manje cigare da ne pojede okus (a štedili smo, iako malo posolit uopće nije bio problem, definitivno;) al moguće da bi bio voćkast. Uglavnom, velik respect za ne-grebanje grla i laganoću pušenja. Veoma lagan dim, čiji maleni maleni komadičak već promjeni okus jačih duvana.

e) brzina gorenja: zbog iznimne masnoće i količine thc-a, čak i malo posoljena pljuga jako dugo traje. Ne izgara u dim nakon 1 minute kao kod neke suhe, prašinaste trave. Ovo traje veoma dobro:)


2) MENTALNO-UMNA DEJSTVOVANJA:

Ovo je naravno najbitniji dio koji svakoga zanima kod vutre primarno. Kako biljka radi i djeluje. Prvu pljugu koju smo zapalili 1. dan je bila jako dobro posoljena. Prije toga nismo pušili dosta dugo, jebiga, nema dobre robe pa se izbjegava pušit ovo smeće, tako da smo mogli očekivat da će lupit. Uvlačim prvu seriju i kontam dal će lupit isprve. Nije takav tip vutre da lupa na prvu. Uvijek postoje 2 vrste, ona koja udari odmah i ona koja počne se uzdizat u strujnim valovima i vremenom postaje sve intenzivnija i jača. Ova je 2. tipa. Uvlačim 2. seriju...polagano počinjem osjećat opuštenost mišića i fizike. 3. serija i šaljem. Dok držim 3. seriju u plućima i polagano izdahnjujem nakog dugog držanja, počinjem osjećat promjenu. Kasnije sam prijetio da je kod svake pljuge broj 3 bio presudan:) Pljuga mi se vraća natrag, uvlačim 4. seriju i izdišem ju veoma brzo, ne zato jer nisam mogao dulje, nego jer sam nakon 4. dima imao osjećaj ko da sam zapalio pljugu prije sat vremena i da sad pušim novu. Totalno sam i bio smetnuo s uma razlikovanja i obraćanja pozornosti na, 4. dim brate i već oči razorene, ne podnose svjetlo, gledam prijatelja i smijem mu se:) Tad smo bili na pola pljuge negdje. 4. dim je bio totalno dezorijentacijski i pokupio je razmatranje misaonosti sa prvog plana. Završimo mi nakraju pušit pljugu, gledamo jedan drugoga i govorimo da je dobar dim. Al kako prolaze minute, tako vutra sve jače i jače zabija, struja u tijelu samo raste bez prekida, gubi se lagano osjećaj fizike, mišići više nisu zategnuti. Nakon pola sata vutra zabila još duplo jače, nakon sat vremena troduplo. Tad sam skužio da u pitanju nije bila dobra vuja, već vrhunska. Uglavnom, 1. pljuga tog dana i uopće šta smo probali je digla na totalni high. Smijali smo se, skakali po kući, stavljali muziku, non stop pričali i komentirali. Ajmo reć da smo pljugu zapalili oko 1ujutro. Negdje oko 3-3.30 palimo drugu, puno manju i manje posoljenu. BOOM!!! jedno se nadovezalo na drugo i totalno zabilo. Treća pljuga mi nije ni padala na pamet, čak ni da razmišljam o njoj, a kamoli da ju idem pušit:)) Uglavnom, idemo spavat, i gledamo kolko sati kad ono već 5-5.30. Prijatelj i ja ne možemo vjerovat. 4-5 sati prošlo odmah, a mi brijali po kući a da uopće nismo ni shvaćali prolazak vremena. Ujutro se budim još uvijek zabijen:))

Znači 1. dan je pljuga digla na čisti mental high, energičnost, komunikativnost, osjećanje valova po tijelu i plovljenjem po njihovim morima:) Ostali dani su bili drugačiji. Što se vutra više pušila, to se tijelo više prilagođavalo da kvalitetnije raspozna thc i vrstu. Problema sa tolerancijom nije bilo jer se vutra dozirala tako da traje po 3 dana po 2-3 pljuge dnevno (većinom 3) i nije bilo onog tipičnog prepušavanja do razine nesvjesti ili besvjesti kada sljedeći dan poraste tolerancija odmah. Tada je već 2.-3. serija zabijala, također sa nastupom da nakon zapaljene pljuge lupi jako, a onda kako vrijeme prolazi, dim biva sve jači i jači do te mjere da se čovjek nakon 2 sata razmatra i zapita da ovo još jače udara nego prvih sat vremena. Uglavnom, kad neke dobre vutre već počinju spuštat polagano, ovo je tek onda na svom vrhuncu:)) Kao što bio započeo, ostale dane vuja je imala već 50-50% rad... 50% na high tipa energičnih talasa i valunga, ne više na komunikativnost tipa da se melje bez prestanka i skače na mjestu 100 puta u minuti, a 50% a stond koji nije stondiro kao većina indica u mozak da gubiš volju za radom, pričom, djelovanjem općenito, već na stond koji je dirao točno u muskulaturu i tijelo, opuštajući mišiće do ogromne razine i sa ne prevelikim htjenjem za skakat unaokolo već za smestit se negdje u finom i uživat u pogledu ili priči. Inače, da je vutra prava i da ne prašta pogreške sam i dobio potvrdu. Inače kad je u pitanju vutra tipa skunk, alkohol i to ne idu zajedno jer nakon zapaljene te pljuge, dolazi do riganja. 3. dan od kad smo bili u Ljubljani, bili smo išli malo po pubovima, popili jedno 3,5 litre pive, bili fino pripiti sa tendencijom da još fali pokoja litrica da počne fino prat i cuga, upoznali jednu ekipu, išli zapalit s jednim od njih koji nije nakraju pušio, dobro ju posolili i ja se nakon toga dobrano izrigo:))))) Nema, jaka vu sa alkoholom ne prašta:)))



Znači da sumiram rad vutre: high u mozgu, stond u tijelu. Nema mješanja da stond ode u mozak. Veoma precizna vutra sa kvalitetno raspoređenim radom na određenost fizike naspam mentalnosti.

Trajanje rada: 1 pljuga dovoljna za 3-4 sata, nakon 2 vrhunac koji ni onda ne popušta:)

Doziranje: Naravno, kad bi se imale prilike općenito, uvijek bi se stavljalo po 0,3g-0,5g Tada bi vutra zatukla, al bi rad bio takav da bi se kristalno poput vizualno-fizičke manifestacije prikazivao na šabloni svjesnosti sebe. Mi smo stavljali po 0,1g uvijek, do 0,2g rijetko ako bi zapalili s nekime u troje. To je bilo i zbog štednje ali i nije bilo potrebe za više, jer 2 pljugice od po 0,1g zapaljene u razmaku od 2 sata i proklinješ šta si zapalio onu drugu:)))




Era, uzgojio si beštiju, svaka ti dala, profesionalno obavljeno za kako ti kažeš jedan hobi:)) Kao šta sam već reko, i Amsterdam bi se postidio ;)



Lijepi pozdravi:)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
doors tebe treba zaposlit da testiras i pišeš smoke report za uzgajivače.
Svaka čast ti opisa to extra ,nažalost je bilo tog malo....malo se salim
Lakse je kad neko sa strane to opiše kako oseti nego ovako ja svaki dan,doduse uvek gledam najprije koliko se poklapa sa onim sto je napisao breeder sorte.
Uglavnom konkretno to sto si opisvao je za balkonsku varijantu ww dosta ok
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Oni nek opskrbljuju travom, ja tekstovima i eto dogovora :DDD

Šalimo se malo naravno, bez toga ne ide...

Al balkonska brate...uuuf, šta je onda s onima ispod lampi... :DDD
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma nema loše vuje ako je barem malo odradjena,sazrela,isprana,posušena,skladištena

da je to ispoštovano bilo bi svima puno lepše i ugodnije:)))))
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Odličan(10) ;)
Fotke skoro sve za albuma .Super report Doors.Posebno i se sviđa ovo što si kao i ja doživio da se napušiš i drži te nekoliko sati pa spavaš i probudiš se još uvijek puknut,a meni ljudi nisu vjerovali kad sam im pričao za prve događaje u Amsterdamu sa WW i ostalim čudima prirode,mislili su da im pričam bajke još oni njihovi komentari ko zna čime to oni gore prskaju,a kad ja kažem da ovdje ljudi prsakju vutru svačim onda oni kažu ko je lud da je nečim prska,e pa nek me jebe svako ali stvarno ko je ovdje glup i lud,ja ili oni :icon_lol:.

Što se ispiranja tiče nema šta da se slažem ili ne slažem jer ja sam radio samo jednom uspješno od prve vani,na jednom mjestu danas punom povratnika iz RS,u biti podalje od njhovih kuća ali opet dovoljno blizu puta kojim oni prolaze tako da bi bilo preriskantno da me neko tu vidi da odlazim kao tad prilikom uzgoja sa bidonima punim vode svaki dan.A i da nema povratnika preskupo je ići svaki dan po 15 km do tog mjesta radi nekih 100 gr vutre koje bih uspio uzgoiti .Ne mogu više uzgojiti jer zemlja je crvenka ona sušna pije ko luda još kad je sunce isuši se na brzinu, a sve i da bude kiša i da postavim tamo par nekih bačvi koje bi skupljale vodu pa da mogu zaljevati više biljaka kad nema kiše,ne isplati mi se zbog goriva samog i odlaženja tamo .A još kad se sjetim jednog iskustva gdje mi je iz koriojena nestalo 20-ak biljaka skoro pred žetvu,pa skoro ispred nosa dok sam spavao na pada mi napamet da radim vani ,osim ove šeme balkon neki fin diskretan,to je druga pjesma,i još da mi starci umru.
:sick: Malo crnog humora ,šalim se.

Kažem nemam se šta slagat ali s obzirom da sam pročitao dosta o tome smatram da je ispiranje dobra stvar ,jer natjera se biljku da potroši,preradi ono gnojivo skoro do kraja ,naravno ne treba sad ovo bukvalno shvatiti da će gnojiva nakon ispiranjem nestati 100% iz zemlje pa i biljke .
Ali jednostavno preradi ga do te mjere da onda vutra neće smrditi na amonijak ,ko usmrđeni poljski WC ili kokošinjac koji niko ne održava i kokoši leže u izmetu,kao kod pojedinih industrijskih uzgoja broilera pa onda imaju one Hockburns (crne mrlje na zglobovima ispod bataka
koje su znak da je kokoš ležala u govnu non stop dok je naravno kljucala čisti koncentrat).Takve koke inače nisu dobre za jesti ,ono jede to narod masovno samo nema tu zdravlja kao kod domaćeg pilića ,toliko o kokošima ali to nije tema naše emisije :icon_lol:.Kokošije gnojivo je dosta jako i dobro za vegetacije samo treba s njim lagano dosta brzo se razgrađuje ,onda je logično da ga i biljke brže uzimaju.

Uglavnom što se tiče ovog ispiranja kad sam ja radio ovo vani nisam pojma imao o tome samo sam znao iz uzgoja paprike da se u početku daju veće doze N pa kasnije kad već plodovi dolaze prihranjuje sa ovim većim K ,za P sam jedino znao da je dobar iz početka za bolji korijen .Uglavnom kad sam to uradio u vegetaciji sam zamutio sam par puta ***** od krave ono osušeno koje bih našao po mjestima gdje krave pasu i onda sam kad je procvjetala dodao par puta onog mineralnog gnojiva Haifa čini mi se izraelskog,kao bez klorina proizvodeno,koje sam vidio da ima veći postotak K tako da sam skoro zadnjih preko 20 dana davao samo vodu,samo pošto je zemlja bila jako žedna zalivao sam po 10 litara svaki dan u jednu vjerojatno poveću prirodnu saksiju(posudu),bolje rečeno rupetinu u kršu ispunjenu tom zemljom,toliko vode bi za normalne uvjete pogotovo unutra u manjim posudama vjerojatno bilo dovoljno za nekoliko dana.Dobio sam biljku odličnu što se mene tiče za prvi uzgoj sigur preko 40 gr je bilo osušeno,o curingu tad nisam imao pojma ,pa sam naravno čim se lijepo osušila da se može pušit počeo sa liječenjem od raznih posljedica smeća :icon_lol: i brate nikad više ulice od tad.Sa više gnojiva sumnjam da bih u takvoj zemlji išta bolje napravio pogotovo iz sjemena koje sam koristio zna se koje divlje XY vrsta s ulic ona koja je iole sličila na dobru vutru.Možda u nekim boljim uvjetima i primjenom naprednijih tehnika ovo obrezivanje LST i sl. bi neko dobio koji gram više možda i duplo i iz istog sjemena samo što se kvalitete cvjeta tiče bila je odlična i gnojenje do kraja mi ništa ne bi pomoglo da dobijem više.I što se ispiranja tiče čisto sumnjam da se radi o mitu i naivnosti ,sigurno ne može škoditi na kraju biljku malo izgladniti.Do količine koliko sam ja skužio čitajući iskusnije growere ne dolazi se pumpanjem gnojivom ,nego većim posudama dužom vegetacijom i cvjetanjem pod dovoljnom količinom svjetla.Što se gnojiva tiče uvijek govore "manje znači više",naravno ne treba ništa shvatiti bukvalno,svega umjereno i na vrijeme.
Pogledajte specifikacije svakog sjemena koje je pogodno i za unutra i za vani ,uvijek na vani ljudi dobivaju 3-5 puta više cvjetova nego unutra.Jednostavno ,malo ko ima unutra dovoljno velik prostor i dovoljno jaka svjetla da simulira prirodu u tolikoj mjeri da dobije na jednoj biljci kao vani.Naravno sve je u određenim uvjetima moguće samo treba za to love i vremena.


Za ovo liječenje vodom prskanje ili čak potapanje u vodu čini mi se i 24 h da je ovaj jedan grower vutru ,čini mi se prije sušenja nisam više siguran,možda biti da je tek nakon sušenja potapao u vodi kao da bi je na taj način zaštitio od gljivica i još nekih poboljšanja .U to nisam baš siguran ovo što se tiče ovog totalnog potapanja.Uostalom nije svakome vjerovati a do ovog sam došao putem nekih linkova s You tube kliknuvši na ime od lika koji je bacio filmić kratki sa snimkama neke svoje bašte iza kuće ,pa me onda valjda ko će se više sjetiti bacilo na njegov my space ili tako nešto uglavnom davao je ove upute o potapanju ,samo ja se s tim ne bih zajebavo jedino kad bih napravio kg na 10-20 biljaka pa onda žrtvovati nekih 50 gr da vidim šta će biti.

Što se tiče ove doomerove metode s prskalicom(pretpostavljam onom kao na bocama što dođe na deterdžentima za staklo) to bi već moglo biti bezopasno i vjerujem mu da je korisno.Nema razloga da bude opasno voda ne može otopiti kvalitetnu smolu po cvjetu ,pogotovo ako se naprska onom maglicom sitnom ,to mu ga dođe kao u prorodi kiša .
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ja tokom celog cvetanja ne koristim prskalicu sa vodom opšte.Imam ja neke svoje kvake..
Inačer posebno zadnje 2-3 sedmice nivo vlažnosti u prostoru gledam ,da ne predje nikad preko 35% do 40% vlažnosti zraka.
Iz moijih iskustva dosta vise kristala,bolji ukus i budovi dobiju na kompaktnosti.
Inačer prošlo je dva meseca i kao sto reče Doors ja ne mogu u grad na bus pa makar je to u vrečici i torbi-previse se oseti miris



Inače je za moj ukus kvaliteta vuje koje Doors opisuje 3/5


Imam problem ovih dana jer su mi sve biljke-domaje zenke,ostala je jos jedna ali je i ta po izgledu ženka.
A nameravao sam se nesto igrati sa ukrstanjem-ovako ču u sledečoj unistavat biljku stresom-kako bi barem koji mudonja obavio posao.Vuje mi ne treba puno pa ču zadržati samo one najlepše po mirisu,THC i razvoju cveta-ostalo nažalost zavrsava ciklus pre samog kraja."*****" ti zakon i KP


jedino mogu oprasiti sa HK,Super skunkom,Nl...(imam nesto polena još u hladnjaku) domaje i vozati se po x Yugi i bacati seme