izpiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Evo ponovo ja o izpiranju-jer je to vrlo važan dijo ako želimo dobar ukus i "zdraviju" vuju.
osobno sam poznat po vuji koja je dobrog ukusa-to mi je "važnije" skoro od jačine...
U svakoj zemlji ima elementa koji daju specifičan ukus,da ne govorimo o prihranjivanju tako mineralnim kao organskim bio djubrivima...Zato je vrlo važno zadnjih 14 dana prestati sa svakim hranjenjem. ZADNJIH 14 DANA SAMO VODA!!!!!!
Poslednjih 7 dana ili barem probajte 5 dana bas ispirati biljku.To znači,da umesto noramlnog zalivanja vodom to činimo sa puno vise vode-tako da ona sapire zemlju i isteče izvan posude.
Sa takvi načinom i kasnije pravilnim sušenjem i skladištenjem imačete barem 40% bolji ukus-garant
i tad možete reči,da vuja barem nije toliko stetna,.... to je dobro i vani uraditi ako je mogučnost naravno!!!!!!!

HC balkan :))))))))



ovakoizgleda isprana voda nakon nekoliko dana ispiranja,bila je tamnija i sa vise mirisa-voda sad nema vonja vise....
ko koristi H2O2 nek ga u toj fazi upotrebljava -ne preterujte nego3-4ml max na 1l vode
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Era nice !! Vijecni zagovornik dobrog okusa :) Ey ja uz to sve i ispirem biljke s spricalicom zadnjih 5-7 dana doslovno svaki bud operem da se cijedi voda s njega, sansa da se stvori plijesan je dosta mala a okus je vrhunski. u zadnjih 48h mraka ih ne ispirem i pustam kristale da se fino nakupe:) Inace ja mogu i povracat ako osjetim los okus gnojiva u dimu i gade mi se takve stvari.


PRIRODA RULES :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
folirno i budove ne diram opšte-vlaga oko 40% i jak pretok zraka.Ispirem ako je moguče zadnjih 10- 14 dana i ako dosta dobrih uzgajivača kaže da to rade zadnjih 5dana......
Inačer dok vam cveta biljka najbolje mi se pokazalo,da jedan dan dobro zalijem vodom-dok sledeči dan dosta manje -pa opet tako u krug....

cvetovi-budovi neče vise puno porasti ali se sad dnevno vidi več porast kristala-još malo pa je nema vise
btw bnajviše me zanima koliko sam dobijo semenki na donjim oprašenim budovima?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52


večeras palo ispiranje i posisao sam malu grančicu -ostalo ide u 48h zamračenja pa pod makaze.Mogao sam ostaviti još 4-5 dana komotno ali bolje manje a dobijo je zrelost za dobar ukus.....

spremajmo se za novu rundu
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
svako ko želi može uzgojiti takvu biljkicu-nije to posebno umeče,več prosečan malo vise tehnički podkovan hoby hortykulture-poljuprivreda,hoby...uzmi ga kako hočeš
Na samom forumu ima dovoljno informacija-po nesto i dezinformacija(koliko god se trudili) uglavnom potrebna je volja,strpljenje,ponoviti osnove biologije,batalite malo stranice o vuji i čitajte literaturu o bilju,zemlji,osnove hemije,...Onda treba početi ,pa i ako prvi put ne uspe bašš,bašš bit če to mnogo bolje nego sto se može kupiti na ulici.Druga runda če več biti puno lakse jer češ popravljati svoje greške a ne slušati tudje savete

želim vam svima puno sreče

jučer je odrezao nekoliko malih budova sa dna...



 
13.09.2005
39
2
0
40
jedno pitanje kad pričamo o ispiranju, ja sam do sad bio učen da je svakako dobro isprati biljku kako ste i vi rekli ali da se zadnjih tjedan do dva ona ne zaljeva uopće te da na taj način biljka ispušta više smole da se zaštiti od isparavanja vode. Vičite ako griješim! Pozdrav
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ne nije istina to ti je dezinformacija to koliko ja znam radiš zadnjih 48 sati prije same berbe kada je još i u mraku a ispireš normalno min 2 tjedna samo vode bez hrane

pozz
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
pozdrav ekipi!

posto sam danas poceo sa ispiranjem,a i tema je bas to,
zanima me dali da prorjedim listove ili da ne diram nista?

Hvala.

 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
možeš one velike koji idu iz glavnog stabla,one koji su 2/3 požuteli,...-tako če dopirati malo vise svetlosti do cvetova

lepo,lepo nema sta
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
E ljudi što se tiče ispiranja i okusa pročitao sam negdje na netu da se cvjetovi mogu aromatizirati. Navodno ne zaliti biljku zadnja dva dana tako da bude žedna i onda 8 h prije branja zaliti sa vodom u koju se stavi neka aroma. To su one arome za kolače, a mogu biti čokolada, vanilija ili voćne; ima ih u svakom marketu. Sad zanima me da li je tko od vas probao tako nešto i da li to uopće ima smisla i efekta na sam okus dima...:icon_question:
 
25.01.2007
44
22
0
Na OG-u je bilo jedno 30 stranica (na forumu) o ovoj temi. Lomila su se koplja na sve strane.

Zakljucak je bio da se ne ispire jer nema smisla, u slucaju uzgoja u zemlji. Hydro je druga stvar. Nepotreban veliki stres i oduzimanje hrane biljci kada joj je najpotrebnija.

Imam samo copy&paste FAQ-a sa OG-a:

Preharvest flushing puts the plant(s) under serious stress. The plant has to deal with nutrient deficiencies in a very important part of its cycle. Strong changes in the amount of dissolved substances in the root-zone stress the roots, possibly to the point of direct physical damage to them. Many immobile elements are no more available for further metabolic processes. We are loosing the fan leaves and damage will show likely on new growth as well.

The grower should react in an educated way to the plant needs. Excessive, deficient or unbalanced levels should be avoided regardless the nutrient source. Nutrient levels should be gradually adjusted to the lesser needs in later flowering. Stress factors should be limited as far as possible. If that is accomplished throughout the entire life cycle, there shouldn’t be any excessive nutrient compounds in the plants tissue. It doesn’t sound likely to the author that you can correct growing errors (significant lower mobile nutrient compound levels) with preharvest flushing.

Drying and curing (when done right) on the other hand have proved (In many studies) to have a major impact on taste and flavour, by breaking down chlorophylls and converting starches into sugars. Most attributes blamed on unflushed buds may be the result of unbalanced nutrition and/or overfert and unproper drying/curing.

Ja sam prestao ispirati i ne vidim razliku. Nakon dobrog susenja i curing-a dim ne grebe niti ima los okus. (pod "ispiranje" ne mislim na smanjivanje prihrane pred kraj, i zalijevanje obicnom vodom nego na ispiranje zemlje sa velikom kolicinom vode!!! pred kraj svakako smanjim prihranu i na kraju samo obicna voda)


"48h u mraku" radite zato sto se tako prica ili ste stvarno vidjeli razliku? Jer s obzirom da kristali dozrijevaju (prozirni->mutni->zlatni) duzi period, zasto bi se ista napravilo u 48h?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ovo nije OG i tako nek ostane!!!!!!! napravijo je vise stete nego koristi- inačer ima foruma gde stvarno ima growera i možeš pročitati pametnih i koristnih stvari ali svakako ima svako pravo izabrati svoj forum
Da si to pročitao na nekoj stranici biotehnične fakultete,... ali tekstove sa OG ne kopirajte na vutra.org jer sa tim samo zbunjujete ljude!!!!!!!
sto se tiče zadnjih 48h sati mraka - to je iz iskustva(kad sam ja počeo nije bilo neta....) To su radili več puno pre mene i nije nista novo
izdvoji 6-15eura i kupi mikroskop pa češ razliku sigurno uočiti


Izpiranje je nuzno ko zeli stvarno dobar ukus i ukas kakvog ta vrsta ima!!!!!!!!!!!!
inačer se ukus razlikuje od vrste substrata,uslova rasta,gnojiva,načina sušenja-ako sušimo polako u tamnom prostoru ukus je bolji nego ako osušimo na brzinu.
 
25.01.2007
44
22
0
Ispiranje je jedna od velikih rasprava. Soma u svojoj knjizi kaze da se mora ispirati, Shantibaba kaze da ne. Oboje su i vise nego iskusni breederi. Oko "flush"-a su jako podijeljena misljenja.


U pocetku sam ih stavljao na 48h mraka. Pa sam prestao. Zalio bih ih 3 dana prije nego idu u mrak. I vise ih nebi zalijevao (da smanjim vodu u vrhovima). Pa u mrak i zetva. Jedino sto sam primjetio je zuto i posuseno (veliko) lisce. Mozda sam imao losu vrstu (K2). Sad zavrsavam WR od SS. To bi trebala biti indica u velikom postotku (a i smrdi ko sam vrag). Mozda s njom vidim razliku. Kristali su pola pola pa ce uskoro samo na vodu i onda pod noz. Jedna ce ici odma na rezanje, druga u mrak. Nadam se da ce bit razlika, tko nebi htio jos kristala :)
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ja ne flusham biljku da voda curi iz kante, jednostavno joj dajem cistu vodu zadnjih 10 dana a zadnjih 5 ispirem budove spricalicom, bez degustacije nemozemo znati sto je bolje :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
još dan-dva se mora sve sušiti-danas sam oderazo sam "manikira" na grubo nekoliko grana

ukus je i dalje pun ali ne vis ena hindu nego dosta sladji i jak clear high.Kad se posuši i odstoji u tegli neko vreme bit če dosta ok

neko vreme več skupljam one male lističe iz vrhova-pune takodje kristala kad se nakupi 150g onda ču dokumentirati izradu hasha-pomoču vode,leda i filtracije
to če biti vrlo uskoro za 150g-170g dobrog materijala11-lista sa dosta,dosta kristala negde oko 10g hasha
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52









na drugoj fotki je ostatak sto sam još postrgo sa laboratorijskog filtrirnog papira sledeči dan-prvi sam na grubo... papira.....uglavnom kristali pridobljeni iz perja uz pomoč hladne vode,leda,miksera,filtriranja,sušenja i kasnije presanja
uslikaču napravijo sam male kuglice-ali nema tog u izobilju:( taman za svoj gust :)

u jednoj godini 2xdve biljke nakupi se taman za jednu rundu,važno je da je perje dobro posušeno i skldišteno!!! sto je vise thc -vise imas hasha i ukus je ono skoro najvažnije!