izrada boxa, hlp plz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.10.2010
5
0
0
36
Pozdrav svima, namjeravam krenuti u prvi grow a za to mi naravno treba box, te moje prvo pitanje glasi => alu folija, mylar folija ili jednostavno prefarbati unutrašnjost mat bijelom bojom?

Primjetio sam na forumu da se koriste sva 3 načina pa mene zanima koji je najbolji i dali je razlika toliko bitna? Navodno alu folija i nije toliko dobra jer radi 'hot spotove' te znači može oštetiti biljku. Mylar folija mi je totalna nepoznanica i neznam di bi to mogao kupiti ( na području Rijeke ako netko zna). A najlakše bi mi bilo samo prefarbat u bijelo sve bez puno ljepnjenja i rezanja, ćini mi se najjednostavnije pa šta vi mislite o tome?:icon_mrgreen:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
myler ti je najbolja reflektuje 95% svetlosti,ali ako ti nije dostupna bolje je da ofarbas u mat belo jel svakako reflektuje vise svetlosti od alu folije.
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
kupi ono za zaštitu vjetrobranskog stakla od sunca
to svi skoro imaju,, dobro reflektira
to imaš kupit svagdi di je oprema za auto
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ta zaštita za vjetrobransko staklo ti dođe isto kao alu folija (75 % refleksije svijetla), jedino što se ne lomi kao alu folija, pa je manja mogučnost pojave ''hot spota''. moja preporukaje da kupiš mat bijeli sprej (85 % ref.sv.), jer osobno sam imao problema sa nalaženjem mat bijele boje u kantici(svi nude samo lak bijelu), a u spreju ima svugdje...myler folija je najbolja (95 % ref. sv.), ali nju ćeš naći samo u online shopovima, pa ako ti nije problem naručivati, nabavi si nju...
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
samo da ti pridodam ako porucujes,iz preventivni razloga cak i opremu porucuj na drugo ime,i drugu adresu u odnosu na kojoj ti je grow.

a mylar folija ti je nesto poput unutrasnje kesice od chipsa, samo sto je deblja... tako da ako oces foliju a i da se malo ugojis jedi chips :))) mene je mylar folija 1mx1,2m izasla 3,3e
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
oko 70% foruma ima tu zaštitu za vjetrobransko staklo pa san mislia ..... a neznan šta san mislia- upušen san hehehe :D
 
24.10.2010
14
1
0
34
Ja imam mylar folio koju sam narucio preko neta, i odlicna je stvar. alu foliju nikad nisam stavljao, a i dosta dobro ispadne kad ofarbas u mat bijelo kao sta su drugi rekli.
Moje mišljenje: prvo ofarbaj u bijelo pa vidi, ako ti ne pase i imas viska para (iako mylar nije preskup) kupi mylar.
pc.grower je napisao(la):
oko 70% foruma ima tu zaštitu za vjetrobransko staklo pa san mislia ..... a neznan šta san mislia- upušen san hehehe :D
ti si moj kralj
 
24.10.2010
14
1
0
34
kad malo bolje razmislim, i pocackam po netu.

mylar folija 95% odbija svjetlost --- cijena: 3-5 eura po 1m2
crno bijela folija 85% odbija svjetlost --- cijena: oko 1 euro po 1m2
mat bijela farba 80% odbija svjetlost --- cijena: 5 eura za sprej mat bijele boje
obicna alu-folija 75% odbija svjetlost --- cijena 1-2 eura za 125m dugacke folije
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
floky22 je napisao(la):
kad malo bolje razmislim, i pocackam po netu.

mylar folija 95% odbija svjetlost --- cijena: 3-5 eura po 1m2

Pa ta mylar folija i nije tako skupa nama pc growerima. Meni bi metar kvadratni stvarno dobro dosao, jel znas neko mjesto di se moze kupiti samo metar.
 
26.10.2010
5
0
0
36
Nastavljam sa svojim pitanjima ovdje da ne otvaram novu temu svakodnevno!

Slijedeće šta me zanima je zemlja, našao sam 2 pa mi vi recite da li su obje optimalne i šta će mi sve trebat od dodataka ishrani kao što su gnojiva i slične stvari. Znam da ima puno informacija na forumu al stvar je u tome da ih možda ima i previše pa sam zbunjen. Uglavnom radi se o

1) 'Terra Brill' univerzalna zemlja za cvijeće, VRSTA: tresetni supstrat za kultivaciju sa močvarnim tresetom H6-H8 i H3-H5 Dušik: 210 mg/l fosfor: 250 mg/l kalij: 280 mg/l
Sadržaj soli: 1,4g/l pH - 5,8 90% suhe tvari
- ovdje također nabraja teške metale u mg/kg al to neću nabrajat, brijem si da je to normalno?

2) Optimus , namjenjen svim vrstama cvijetajucih i zelenih biljaka. Glavna komponenta je bijeli treset. Odrazava optimalnu pH vrijednost tla. Sadrzi dovoljne kolicine hranjivih tvari za pocetnu fazu razvoja biljke.
SASTAV: organski ugljik bioloskog podrijetla (C) - 25% Ugljik(usuhoj tvari) - 7% Organski dusik(u suhoj tvari) - 0,8% odnos C/N - 31.3 Treset - 70% Salinitet 1.8 ds/m,, ovaj ne nabraja teške metale samo spominje da ih ne sadrži iznad dozvoljenog.

To je to, pa 2 - 3 riječi stručnjaka o ovome molim. a šta se tiće posuda, za box mojih dimenzija najvece koje stanu su promjera 25cm pa koliko je to litara otprilije?
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Ne mogu vjerovat da nigdje ne možeš naći, ako ne Terra Magma, onda barem Plantella Balconia, kod mene se pokazala odlična i ima sve što treba, od sastava same zemlje do NPK i mikroelemenata...inače svi se zaklinju na Terra Magmu, koju možeš naći u svakom Baumaxu....
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
slazem se sa odinom.
ne forsiraju za dzaba svi terra magmu... kada je kupis dodaj jos u zemlju perlita i vermikulita.
smesa koju ja koristim je 55%%terra magma,25%perlita,15%vermikulita i 5% kokos vlakana. biljke zalivam svaki treci dan i koristim hesi komplet od gnojiva. znam da ima jos dobri gnojiva,ali sam nekako poceo sa ovim i upocetku je bilo komplikovano dok se nisam uhodao,a sada je pesma...
 
26.10.2010
5
0
0
36
naravno primjetio sam da se terra magma spominje konstantno na forumu, no dućani i centri koje sam posjetio jednostavno ne rade s tim proizvođačem i nije mi u interesu putovat uokolo satima tražeći tocno tu marku (baumax najblizi mi je 3 sata voznje), a za plantellu cu provjerit jos,, mene dakle zanima od materijala koje imam doma iskoristit ih najbolje sta mogu, znaci dodat im npk koji treba itd. a jednom kad mi bude usput zaletit do zg-a pa donjet 2 vrece terra magme i to ce doc na red naravno :D
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Ajde ti malo bolje pogledaj za tu Plantellu, ja sam je kupio jednom u Plodinama, ali sam je našao i u dvije od četiri poljoprivredne apoteke..tako da mislim da bi je morao negdje u blizini naći...što se mene tiće, NPK u zemlji je najmanje važan, to će biljke dobit od gnojiva, važniji je PH i mikroelementi, a i sastav zemlje, tj. koliko je zemlja prozračna, kakva je što se tiće zadržavanja vlage i to...Idem uslikat deklaraciju na vreči,pa da vidiš...ja joj nisam ništa dodavao i imao sam sasvim uredne prihode sa njom...