Izrada boxa za prvi indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

123

13.07.2017
24
70
13
Forum čitam stalno pa evo sad sam se odvažio i za prvi post ::listomahanje::
Znaci sa indoorom nemam nikakvog iskustva inače volim vani pustiti prirodu da obavi svoje ali ove godine nisam dovoljno pazio i biljke spremne za branje završile su pitaj boga kod koga.
Sto znaci da nemam apsolutno ništa za prezimiti ovu zimu :oops:

Da prijeđem na stvar radio bi boks od ormarića dimenzija 60x40x50 za jednu-dvije biljke.
Koliko sam shvatio za svijetlo su mi najbolja opcija led žarulje,ali nisam siguran koliko njih i kakve.
Dalje me zanima čime da obložim box i sto sa ventilacijom.

Na ovo cu gledati kao na neki test run ako mi se svidi sve to i kada naučim nesto o tome najvjerovatnije cu uložiti u neku bolju opremu,ali zašto sada davati hrpu novaca za nesto sto ne znam koristiti.

Eto to je za sada to bilo kakvi savjeti su dobro došli.
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    343,6 KB · Pregleda: 107

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja to provucem kroz pluca za pola mjeseca..eto :Dnisam bas netko po kome se mijeri,ali tu smo svi negdje.
Ja to uništim jednim pogledom tebra hahahahah

Ontopic

@123
Bolje bi ti bilo da ti je visina boxa viša za jedno min 30-40cm, onda tu postaviš 150w e27 vtac led žarulja, stalo bi negdje oko 4 manja automata u 3 litre pota, i sa dobrim treningom izvučeš micro grow i nekih 50-80 grama suvog..
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Eh pa u tako malom prostoru ne može se svaka genetika ni uzgajati, zato je bitno od samog početka izabrati kompaktnije sorte koje vrlo brzo završavaju sa cvatnjom, pogotovo automati (indika) od barneys farm (sin tra bajo auto) i Quick One od Royal Queens su po mom mišljenju najbrži automati koji u rekordnom vremenu se završe, msm možeš ti saditi šta god hoćeš, ali samo ćeš imati velike muke zbog prostora ukoliko naprimjer budeš gurao neke sativčuge koje se strečaju u vis veoma puno i kojima je cvatnja isto tako duga, tako da prvo gledaj što ćeš saditi na takvom malom prostoru, box sklopiti je lahko poslije, tj to je najmanji problem..
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
to su već sad slatke brige, na našu radost većina seedbanki i distributera imaju dobre filtere (visina biljke, urod, cvjetanje, miris, ovo ono svašta nešto) pa vrlo lako nađeš optimalnu sortu/e, bilo koju iz small/medium grupe (do 1 m visine) možeš bez većih problema uz dobar LST (super crop ako treba) odraditi, posuda isto igra ulogu, u 3L teško da će biljka izrasti 3 metra (može ako je vani i zaljevaš je kap na kap 24/7)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Igorče

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
,ali zašto sada davati hrpu novaca za nesto sto ne znam koristiti.
Zato sto ces kroz vrijeme dati jos pet puta vise novaca;)Uzmi po mogucnosti gotov sator sa opremom,izuci zanat kroz 3,4 growa i taman ti dode vrijeme za mjenjati lampu..to ti je druze moj najbezbolnije za dep..vjeruj mi;)

Edit;eto..dobro cika Opa govori...Dolazi Nova godina,Bozic...treba da bude kvalitete u plucima:rasta::thumb:
 

123

13.07.2017
24
70
13
Hvala svima na odgovorima.
Odlučio sam se ne raditi box od tog ormarica, prvo cu kupiti neki led panel pa onda svaki mjesec dva po jos jedan dio.
A do tad nemam drugog izbora nego dilerima aute kupovati :plac:
pretpostavljam da ovi kineski cob paneli ne valjaju jer sam vidio tipa 1500w za stotinjak eura sto i nije preskupo.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Slabo za te pare, istu efikasnost tog panela dobijes za 50-80 dollara kada kupis posebno full spectrum chipove iz kine koje sam namontiras na hladnjake..

Za 120x120 šator ti je potrebno najmanje 350-400w da popuniš čitavu površinu, i to sve zavisi, koji tip rasvjete se koristi..
Ja ti preporučujem kao početniku da uradiš ovako:
80x80x200 šator (stanu 4x11L biljke, više nego dovoljno)
zatim bi uzeo 1x Zeus XT 308, i isti board bi runao na drajveru elg-150-42-3Y, to ti je nekih 150 wati koje više nego pokriju 2x11L saksije na tom prostoru gdje stvarno dobiješ pristojan urod pod najnovijim samsung ledicama, a rasvjeta(panel) te izadje sa svim komponentima 160 eura..
uz to bi uzeo sebi filter za 52 eura https://www.growmart.de/Lueftungsset-Mini-105-m3-h-100mm.html
i kupio bi sebi ovaj starter kit za prihranu biljaka, zatim uzeo biobizz light zemlju, zbavio brendirano sjeme, i bez podešavanja pH/EC i žongliranja bi se proslavio nakon 2 mjeseca sa finim i kvalitetnim urodom.. bez previše kompliciranja..

Poslije kako dostižeš do znanja i iskustva, tako apgrejdaš šator i opremu, a što je najbolje, čitav zeux panel možeš izraditi iz jednog običnog panela u XXL panel:
https://www.led-tech.de/de/system-light

znači samo slažeš boarde/platine, i spajaš ih na drajver po drajver i slažeš ih u stalak od alu profila, dok ćeš kod tih mejd in china epistar panela dobiti gotov panel kod kojeg pola ledica izgori za 12 mjeseci, i onda opet vraćaj to nazad.. pa ćeš opet uzeti kupiti neki drugi panel, i tako u krug..
Od početka izaberi sebi jedan tip rasvjete koju možeš po željama stalno apgrejdat, a za takvo nešto ti je najbolje izabrati zeus (quantum boardse) ili cxb3590 cobove (koji su još skuplji) ako želiš konstantnu kvalitetu uroda..

Jer gledaj, ne treba tebi puno prostora da bi izvukao kvalitetan urod, a isto tako nije potrebno puno novaca trošiti tamo na neke stvari kao što je kupovina 10 flaša đubriva, 200€ epistar panel, i na kraju opet imaš hedove pune propuhe, a potrošio si se.. dok od početka sa istom svotom novca možeš doći isto do dobrog kvaliteta samo trebaš znati izabrati opremu od samog početka, jer nije 150w snage malo kod zeus xt panela, jer zamisli šta ekipa ovdje na forumu čini sa DIY e27 panelima, a kako je tek onda ispod zeusovih LM301B led diodica... tako da počni sa malo dok se ne uhodaš..

p.s
Imaš ti i ovako nešto, 2x ovakva seta bi ti bila dovoljna za 80x80 :) ako se već želiš trošiti, onda izaberi kvalitet od samog početka..
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Najvece probleme imamo sa bukom turbina a bez njih nejde i mirisima, sto opet bez turbina i filtera nejde ( da se napraviti male filtere i male boksice al opet dojdes na problem nedovoljne kolicine ) Sator je odlican i najisplativiji ako imas prostoriju za njega gdje buka ne smeta , nitko ne dolazi a ispuh si rjesio dal dimnjakom ili nekom varijantom ispuha van prostorije ( ja sam busio zid, neki se spoje na kutiju od roleta, unutarnju)
Tisina kosta kao i svaki dobar zvuk, bitno je znati da se rjesenje najde za sve, ovisi o tebi koliko ces sebe uloziti i nofceki igraju veliku ulogu.
Lampe i pribor najpovoljnije je kupiti preko naseg oglasnika.
A boks, cvrsta samogradnja s debelim zidovima, ispuh van, vrata od frizidera ili pvc prozor ,dosta gume, posvetiti se problematici i napravit ces si odlican kucni vrt.
 

123

13.07.2017
24
70
13
Nabavio sam boks 120x120x200 i kad sam ga sastavio skužio sam da mi je to malo preveliko , ali šta je tu je ..
Sad me zanima koliko led sijalice i kakvih treba da pokrijem taj prostor?
I jel bi mogao za ventilaciju koristiti onaj kupaonski ventilator?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Blauberg 125 sa dvije brzine ti je 370 kn sa dostavom... ak nemas problema sa bukom nemoj bacat 150 kn na kupaonski vent.... (ne cuje se iz sobe na 1. brzini)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 123 and hazeri

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Onda iskoristi :D.... do slj plaće nabi nutra cfl i taman kad curke krenu imat ces za HPS sa oglasa bez brige....
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 123

123

13.07.2017
24
70
13
Posto imam nekog iskustva i znanja o elektro struci sastavio bi si do 2. Growa neku malo bolju led rasvjetu a za 1. bih napravio panel od led sijalica samo neznam koliko da ih stavim na tu površinu i koje za vege a koliko i koje za cvijetanje.