Izrada diy panela od led reflektora i led e 27 (led moduli, bez grla) v-tac

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Pozdrav ljudi imam jedan problem.Imam panel sa ledicama 3w u jednom redu imam po 10 ledica od 3w i tako 7 reda...no to nije ni bitno.Za svaki red imam poseban trafo i pre neki dan mi se jedan red ugasio.Probao trafo na drugom redu radi,e sada predpostavljam da je mozda neka ledica crkla posto je vezano serijski koliko znam ne mogu sve da crknu.Kako ispitati koja nije u redu od tih 10?Lem sam proverio sve je ok povezano.
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Gotovo sigurno da ti je crkla jedna od ledica. Da bi saznao koja, prvo probaj vizuelno. Često dioda kada crkne ima crnu/tamnu mrlju (tačkicu) na sebi. Ako uočiš to, probaj da premostiš i ako radi, pronašao si koja je crkla. Druga metoda je da nabaviš multimetar (korisna stvar generalno), pročitaš uputstvo i cepaj. Naravno tu je "ručna metoda" da proveravaš jednu po jednu. Bilo bi korisno da okačiš neku sliku jer ovako je sve samo nagađanje.
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Hvala na odgovorima probacu cu sutra posto sada trenutno radi imam lufta popodne samo dok je ugaseno svetlo da resavam probleme.PRobacu prvo vizuelno,a imam i unimer ali ne znam bas da radim sa njim,znam neke osnove,samo ako mozete da mi kazete na koliko da postavim ona podesavanja na njemu!?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Bilo kako da podesiš, prosto na ispravnim diodama ćeš imati jedno učitavanje a na mrtvoj drugo ili nikakvo. Ako pak na svima imaš isto, mrdaj podešavanje. Crna pipka ide u COM a crvena u VΩ . Naravno, radiš sve dok su ledice isključene iz struje, verujem da znaš ali da napomenem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and blaske

Travan

Aktivan Član
27.06.2021
187
1.146
143
Malo kasnim ali mislim da je ovo prava tema za mene. Šamane ako si tu još molim te reci mi koliko najbliže mogu slagati module od v tac 17W žarulja jedan od drugoga a da se ne prigriju kasnije. Pitam jer moram pilati rupe za njih u panelu a jednom kad ispilam rupe nema micanja. Zato bi volio ako mogu, odmah znati koliko moduli moraju minimalno biti udaljeni jedan od drugog u redu. I stavio bih 8 × 8 = 64 modula na 1.2×.1.2.m, S tim da bi u srednjem redu bile od 17W a ove sa strana od 11.
Eto. Pa ako bude :)
U svakom slučaju hvala puno i čestitam!! Razvalio si temu
 
22.10.2022
19
6
3
37
Pozdrav ljudi novi sam i ovs tema me bas zaintrigirala i mislim da cu se bacit u akciju neku slicnu samo sto je maximalni doseg sto se struje tice spojit grlo keramicko recimo na kabel od 1,5 ili 2,5 kvadrata... pa imam samo to pitanje? Ako se odlucim napravit tako nekim panel od recimo dva reflektora i par traka ili zarulja sta se to sve spaja kao da spajam jedno ili dva grla za zarulju sto bi laicki receno npr plava zica na plavu ,smedja na smedju i faza je faza? Jel tk sva nauka oko spajanja ?
 
22.10.2022
19
6
3
37
Ma zeznuo sam se htio sam napisat uzemljenje (zuto zelena )...Koliko ja znam a to je jako malo, na jednu ide napon recimo smedja da je jedna faza a druga zatvara strujni krug? Zavrsio sam.skolu pred skoro 20 god a struje sam se oduvjek bojao i nisam se previse dirao u nju..