Izrada jednostavnog ugljenog filtera (u slikama)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ja sam hteo da postujem nesto slicno. Ali sam hteo da uradim sam slike ali posto cu gajiti na jesen onda jos nisam....

Nije lose to... jednostavno a korisno.

Kada budem pravio to (a hocu 99%) stavicu moje slike :)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo tu još jednog linka sa odličnim objašnjenjem što i kako... (bio je već pod temom za izradu boxa)

Ja ga planiram napraviti, najviše me muči što ne mogu nabaviti baš sve dijelove pa ću improvizirati... kad ga budem počeo sastavljati staviti ću slike. Jedino nisam siguran da li taj ugljen treba usitniti ili da ga ostavim u izvornom obliku (kao mali štapići)?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nikolica12345

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma ostavi ga tako pošto sam vidijo na nekoj fotki da imas cevasti ventilator kupi običnu pocinkanu mrežu iz koje čes napraviti valj,šelne več imaš,u trgovinama kupiš filter za skupljanje masnoče-to se prodaje na metar-1-max 2euro je 1m2 to če ti poslužiti za obavijanje mreže da propušta vazduh a zadrži ugalj.Kad priklapaš na ventilator gledaj da je prvo carbon filter pa onda ventilator( da vuče kroz filter) i iz ventilatora izlazi čist vazduh..
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
U planu i je cjevasti filter, već imam sve dijelove osim mreže... ko bi rekao da će na kraju to biti najveći problem. Ovja tjedan ću još potražiti na par mjesta da to napokon završim. Ventilator je već smješten unutar boxa, vuče zrak iz boxa i tjera ga kroz cooltube van. Filter sam planirao staviti van boxa na "krov" jer mi tamo najmanje smeta, ne znam koja je i dali uopće postoji razlika ako smjestim i ventilator van boxa. Najviše me brine buka.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ona limena razegljiva cev mnogo vibrira
ako stavljas onaj cevasti ventilator -svi su prilično glasni-moras ga opet u kutiju ako zeliš nesto tiše.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Glasnoća ventilatora na sreću nije problem u mom slućaju, tako da o tome ne moram brinuti. Nabavio sam mrežu... sutra ću najvjerojatnije sklopiti filter.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Eto, kopirao sam izradu filtera kao što je prikazano na linku koji sam gore postao... obzirom da je tamo već sve opisano neću dodatno objašnjavati... moj nije identičan tj. malo sam improvizirao, jer nisam bio u mogućnosti nabaviti baš identične dijelove... ipak, krajnji proizvod je isti :)

Na prvoj slici su svi dijelovi osim vate i ženskih najlonki... to sam zaboravio uslikati...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Svaka čast,izgleda bolje od onog sa linka i jednostavnije za napraviti :clap::clap::clap:
koliko ti je trebalo karbona i gdje ga nabaviti?
Ovi plastični djelovi,jeli to vodovodna oprema?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
:thankyou:

Ako imate imalo smisla za samogradnju ovo je stvarno jednostavno za napraviti... Plastični dijelovi su vodovodna oprema i oprema za ventilaciju (Pevec, bauhaus, baumax...), karbona sam trebao točno kilu, u Pet centru košta 55kn.

Težak je oko dvije kile.
 
24.08.2007
26
1
0
57
Interesuje me da li je neko probao praviti filter na ventilatoru precnika 8 ili 12 cm?
Ima li neko ideje kako to otprilike treba da izgleda?
Posedujem Sunon dp200A:
3668621593.jpg
 
  • Haha
Reactions: Fanste

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Imaš li ti Gens možda doma gomilu onih knjiga s nazivom uradi sam.

Ovo je dobro nisam ni pročitao i taman kontam ono crno su mora bit najlonke crne za žene .Vidiš samo ko zna posao za 5 € materijala ovo može sastavit smo još da pokupuješ stvari i nakupiš gomilu najlonki ,neku žensku opljačkaš :icon_lol: ili joj skineš pa ne vratiš kažeš da bi ih nosio i da šuti inače :"Ne volim te,i nisam te nikad volio...":icon_lol:,šta ćeš drugo mamu ne možeš pitat ,ko zna šte će mislit jadna mater ono "eee crni sinko u šta si se to dao !?",a da ideš pitat neku prodavačicu da kupiš onda će cjelo selo kad te ožuga pričat da kupuješ ženske najlonke i da ga primaš u anus :rofl:,nema veze što si joj rekao da ti je to za ženu,ne vjeruje ona i pričate će da si homosapiens:icon_lol:.
Zato nategni ženu i ukradi njene dok je još sjebana :2flip: . I eto filtera za 5€nije puno više .Ove plastike i cjevi neke sve ima polovno nabavit ili od nekih kanturina i cjevi napravit.

Ima li negdje post da pišu neke dimenzije cjevi promjeri dužine površina ove mreže,...,pa koliko si puta nategnuo ženu :) a ako ima već pisano bilo bi dobro radi usporedbe da i ti napišeš cjene neke orijentacione kad eto već pričaš i o mjestu gdje ima uzeti .


Quote: Originally Posted by Inq
Ja sam hteo da postujem nesto slicno. Ali sam hteo da uradim sam slike ali posto cu gajiti na jesen onda jos nisam....

Nije lose to... jednostavno a korisno.

Kada budem pravio to (a hocu 99%) stavicu moje slike :)

Inq i ti isto sve koliko ženskih najlonki sve nam reci.
icon_lol.gif
 
22.09.2007
5
0
0
41
Ja se izvinjavam ako je neko vec postavio ovo pitanje i dobio odgovor, ali skoro sam se
registrovao, pregledao dosta komentara i nisam pronasao ono sto me interesuje.

A to je sledece:
Da li mozda neko ima resenje za odstranjivanje mirisa koji biljka proizvodi tokom razvoja? I da li je neko pokusao da stavi ugljeni filter koji koriste
kuhinjski aspiratori na kraju cevi za odvod vazduha na GROW BOXu, da bi postigao
efekat "cistijeg vazduha", da se ne bih komsiluk previse "uzbudio"?
Zato sto planiram da gajim nasu "travcicu" u dvorisnoj kuci...

Zna li neko nesto o tome, i da li bi centifugalni ventilator bio dovoljan da
"progura" taj vazduh kroz ugljeni filter koji planiram da stavim na kraju
aluflex creva za odvod vazduha?