Izrada novog boxa SAMO za vegetaciju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
U planu mi je napraviti jos jedan box koji ce mi sluziti SAMO za vegetaciju. . tako da se u jednom odvija vegetacija a u drugom cvjetanje. .

Ovaj za cvjetanje ce mi ostati pc box, a za vegetaciju ce mi posluziti jedan mali prenosni frizider, posto ne radi kak spada. . odlucio sam ga pretvoriti u prostor za vegetaciju . .

Dimenzije prostora iznutra su 25 x 21 x 35 (DxŠxV)

Svijetlo:

u nutra cu staviti 2 cfl zarulje, jedna od 2700 ka i drugu 6500 k
zbog toga sto je prostor mali, nadam se da ce to biti dovoljno, a i ne usudim ih se vise trpati u nutra iz razloga sto ce i temperatura biti visoka. .

Ventilacija:

Kao sto vidite,ventilacija ce biti odradena sa 2 x 12 cm ventilatora, jedan na dnu za upuh "hladnog" zraka, i drugi pri vrhu za ispuh toplog zraka od lampi, po potrebi cu dodat jos jedan 12 cm za "vjetar" unutar kucista .

Iznad tog ventilatora ce na nekakvim nosacima da ga ne poklapa stajati tegla, u nju ce kad dode vrijeme ici jedna do dvije biljcice koje cu lst-irati tako da dobijem na kvaliteti ofkors :)

Vrata imaju staklo tako da bi svjetlost izlazila prema van, ali normalno, to cu prekriti s alu folijom kroz koju svjetlost ne prolazi a i dobiti cu reflektirajuci sloj :)

Na to sam se odlucio iz razloga sto s 2 boxa vrijeme od uzgoja do berbe se prepolovljuje :)

Normalno, to sto cu dobiti jednog dana, je samo za osobne svrhe, nikako prodavanje ili ista slicno . . .nadam se da vam se svidja moja tema :)

Filtera nece biti jer biljka za vrjeme vegetacije nema nekakav jaki miris

Evo slike "krupnog plana"



Evo slike frizidera s otvorenim vratima. . vidite rupe za ventove o kojima sam pricao ..



Slika unutrasnjosti . .



Slika "odozdola", izrezan prostor za ugradnju ventilatora :)



Slusam prijedloge, komentare i sve sto imate za rec, Hvala
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
neznam, ja bi na tvom mjestu imao dva flower boxa, posto i netreba neka duga vegetacija za pc-box, a neces u vege boxu imat 12-12 hihhihi...
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
pa ako planiram lst odradit kako spada, vegetacija ce mi bit dosta dugacka da druga biljka koja je u cvjetanju zavrsi
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nadasve simpatično izgleda
No neznam koliko si vegetacije možeš dopustiti čak i uz intenzivan lst da ti biljka ne preraste pc box jer ipak je to skroz malen prostor.
Napravi dnevnik s ovom kombinacijom da vidimo kak će to funkcionirat