Izrada PC BOX-a (midi)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.01.2009
8
0
0
35
HM....widis owo ti losa fora mogao bih da pogledam od ortaka za kuciste oko sutruje mi ne trreba pomoc (mislim da necu spojiti na masu ccc) e yedino sta ye mozda problem to sto ce domaja biti u njemu...
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
1. što fali kabelu?ima dvi žile? koliko vidim ima, možda boje nisu standardne,ali tvoje pitanje kako da spojiš me plaši!!!
grlo od žarulje spojit?
vezat cipele?
mislim, nemoj zamirit ali to je u tom rangu... na normalnim kabelima su boje smeđa i plava.
smeđa je faza , spaja se na grlu u duboka lamela
plava je nula spaja se u grlo za na obod žarulje
koliko vidim taj tvoj je neki šareni, ali ako te buni kupi normalni kabel, to bar ne košta.
2. što maštaš da taj vent ne možeš primordenat da upuhuje? primordenat= prepravit
vidim da raspolažeš s budžetom ali ti kreativnosti fali!
na rupama di idu vide izleti s dužim vidama prema gore, možeš čak na vrh vidi stavit drvene letvice da ti ispadne ko okvir, montiraš i to je to.
a znaš li što znači paralelno spojit?
uzmi redne kleme, ona mala plastična čudesa što imaju one male vide di s jednim kabelom uđeš, prividaš i onda na drugoj strani razvodiš struju dalje.
e, ti uđi s jednim na jednoj strani, a izađi na drugoj sa onoliko koliko ti treba, odnosno u tvom slučaju sa četiri. ono, ogoliš žice, prisloniš jednu uz drugu, malo zavrtiš, najbolje s kombinirkama da može uć u klemu i to ti je to.
znači u klemu s jedne strane jedna nula i u rupu do jedna faza, a na drugu stranu izlaziš na 4 žice nule i do na 4 žice faze, i onda od tu na grlo.
ali ko ovo zna učinit razumi što piše, a ko ne, neće ni razumit.
a jednostavno je do neba!
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
pitanje se odnosilo na to da li je kabel dovoljno "debel" i da li je pogodan za spajanje takvih stvari, te da li da za paralelno spajanje koristim samo jednu zicu iz kabla ili obje, sto mislim da nije debilno jer pojma nemam o tome. spojit zarulje znam, to mi nije problem, ali ocito nisi razumio pitanje.

-a mozda sam ga i ja pogresno postavio...
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
kako misliš koristit samo jednu žicu iz kabela?ja to ne razumim!
stavljat ćeš štedne jel da?
i to vjerovtno one od 23w?
možeš na taj kabel bez beda!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ok je to a lmoz bolje...
kako objasniti....
mislim da je bolje tj. nemislim nego ja sam hteo isto tako al su mi preporucili da joj kako da objasnim znaci tamo gde su ti plave zice u tu rupu samo jednu plavu zicu sve ih spojis i za jednu zicu na kablu naravno plavu..
tamo gde su ti braon zice u svaku jednu braon sve ih spojis i za kabl naravno za braon zicu...

znaci imas 4 braon i 4 plave i sve plave za kabl plavi i sve braon za kabl braon... valda si me skontao..

da jos sam ozaboravio u tvom slucaju prva sijalica dobija najacu struju druga manje jaku pa sve manje i manje a u mom slucaju sve isto dobijaju.. mislm to je logicno samo malo promozgaj...
 
11.01.2009
8
0
0
35
MA brate Nema sta da pogresis samo nemoj da spojis zice nista wise....A sto se tice domaye....ne znam tacno do koliko moze onda da raste u to kucistu ili malo wece m boxu koji bi naprawio...ako ye berem malu da li ima isti smek kao kad se razwije kontas?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Gudrafy ako ides 12h noc 12h dan iz semena onda nemas problem sa visinom i ako bude problema malo isavijas i eto ponovo nema problem imas brdo toga na forumu citaj malo brate ...
 
11.01.2009
8
0
0
35
pa dobro....citao sam ali opet to 1% sto ya znam o tome....any way prwo da naprawim box pa cu onda da sadim....od ortaka cu da iznindzujem ono seme i ona krece sex
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
evo da i ja napravim update...

box je gotov, sve je pripremljeno, sjemenke stavljene na klijanje, pa uskoro otvaram i dnevnik... par slikica...



...s tim da na mjestu napajanja fali plocica koju moram izraditi koja ce zatvoriti i tu rupu...
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
hoće li ti bižat malo svitla ovamo di je vent, ili imaš neku shemu sa čime pokriješ jer ako se vidi žarulja iz vana, onda je i obrnuto. edit:aaaa onaj nacrt, to je za pokrit jel da...
uglavno, good luck...
e, a u kolike pitare misliš sadit biljku, koliku visinu ćeš imat, efektivnu?
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
posude su 18x18x15(visina) a prostor između krajnjeg ruba posude i zarulja je 20/21 cm, i to mi je prostor za grow, mali, ali je scrog mrezica vec pripremljena i kombinirat cu s lst-jem. na klijanje sam stavio dvije sjemenke jos u petak navecer, u nadi da kada proklijaju i malo narastu zdraviju i lijepsu biljku ostavim a drugu izbacim van iz box-a (jbg ima se viska;)

i da... sjemenke nakon 24h ne reagiraju... nista, ni da se maknu... prekrio sam ih mokrim papirom, stavio na mracno mjesto (kutiju od cipela) i ostavio u natoplijoj prostoriji gdje se temp krece od 20 - 25°... nadam se da ce uskoro proklijat pa da mogu dnevnik otvorit
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
imam jedan mali problem... naime, 2 venta sam spojio na 600mA AC/DC adapter... vent za upuh je slabiji (1500rpm) a ispuh jaci (2000rpm). Kod regulacije na adapteru ventilatori uopce ne rade dok ne podignem voltazu na 7,5V, a na max dvanaest rade puno slabije nego isti ventilatori spojeni na napajanje u kompu... jesam nesto propustio ili je to normalno?

btw, gdje u RH mogu nabavit vent od 3000 ili vise rpm-a?

edit: nakon dana testiranja, min temp u boxu je 19° bez grijanja ukljucenog u sobi, a max 32° sa zapicenim zaruljama... malo me to zabrinjava, jer kad biljka krene rasti i kada se na neki nacin sprijeci protok zraka sigurno ce temperatura biti i za stuipanj dva veca pa bi htjeo osigurati bolju ventilaciju...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Moram priznati da si me ugodno iznenadio, izgleda puno urednije nego sam očekivao, a sad, primjedbe, dobronamjerne naravno ... :vb_kez:

1. ne bi bilo loše da si stavio reflektirajuću foliju iznad lampi
2. potpuno si u pravu glede protoka zraka i temperature, 32 stupnja je neka gornja granica
3. ti tvoji ventovi imaju ružnu naviku da riknu bez najave
4. pogledaj u chipoteci šta imaju od ventova

GL !
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
ahhh bongash... uvijek je lijepo vidjeti pohvalu od iskusnih vutroljubaca... :family1:


1. na zalost ne mogu, jer mi nacin na koji sam spojio svjetla to nedopusta...
4. vec sam trazio i nemaju nista slicno...

...netko ideju o naponu i ventovima iz prethodnog posta?
 
23.08.2007
30
12
8
33
FreddyF je napisao(la):
jel ti ne smeta ovo svjetlo što isijava iza ?
ugl. meni to smeta, vjerujem da bi filter to rješio, a postoji li nekakva 'bezfilterska' alternativa za ovaj problemčić ?
btw. lijepo započeto, želim što bolji urod :vb_whip:
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ZOKI je napisao(la):
da jos sam ozaboravio u tvom slucaju prva sijalica dobija najacu struju druga manje jaku pa sve manje i manje a u mom slucaju sve isto dobijaju.. mislm to je logicno samo malo promozgaj...


nije logično, a ne samo da i nije logično nego nije tako
on je spojio paralelno i nema straha da ikoja pregori i da se sve pogase, snaga u svakoj je ista, nije to ko voda pa ako prvi potrošač pusti vodu drugi dobijaju manje

sve je dobro spojio