Izrada PC BOX-a (midi)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
Pozdrav svima!

Prikupio sam vecinu potrebnih materijala i ambiciozno krenuo u izradu boxa koji bi sluzio za jednu do dvije manje biljčice (lowryder#2). Odlucan da sve napravim uredno i to dokumentiram te slozim u cjelinu i postavim na vutru, jucer sam poceo rastavljati kuciste i naisao na prepreku. Vec se dva dana zahebavam sa zakovicama kojima su spojeni elementi kucista sa okvirom. Živce sam izgubio, i nakon dva dana, dođe mi da uzmem fleksericu (koju niti nemam) i prepilim cijeli boks!
:crash:

Vjerujem da su neki od vas također naišli na taj problem pa me zanima kako ste ga rijesili? dali postoji neki alat za skidanje i gdje ga mogu nabaviti? evo par primjera kako izgledaju:

 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
uzmes fleksu i sastruzes ih sa vanjske strane...ne mozes drugacije...i ja sam se najebao s njim .ali sam uzeo fleksu odmah u ruke...
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Zakovica se lako rješiš. Uzmi bušilicu i nađi svrdlo malo šire od rupe u zakovici. Onda jednostavno zapališ bušilicu i gurneš u rupu :eyebrows: Zakovica pukne na unutrašnji i vanjski dio i problem solved, ak se to ne dogodi uzmi veče svrdlo i to e to

Edit: brz si Che:respect:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
A cuj ,uvijek sam tu negdje ..hehe :D

Mozes i ovo sto SAngel rece...ja sam uzeo fleksu jer mi je bolje...sve sam izrezao za 5 minuta ...
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
hvala na odgovorima, budem sutra posudio busilicu pa cu probat... vjerujem da je mozda lakse sa fleksom ali sam u stanu pa mi je to malo nezgodno... javim kak je proslo
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Don't get me wrong, ali sudeći po ovome šta vidim, čisto sumljam da će biti uredno. :icon_smile:
... a ni bušilicu nemaš, leleeee. :vb_kez:

Sad kad te po*rah (onako za poticaj), de da te malo i ohrabrim, GO GO GO, ne gubi volju, samo naprijed !
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
previse vremena sam izgubio na citanje i nagovaranje cure da mi dopusti grow da nebi bilo uredno... haha... hvala na poticaju
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
O samo nedaj da te zena maltretira :))))))))))))))))))))))))))
i pod kljuc to da ti sve ne popusi


buahahahhahah :p
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa covjece te zakovice skines s kombinirkama (i, ili cekicem)
Nije to sharaf na osovini od kamiona to je mala zakovičićićićićićićica.
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
mala zakovičičica koju sam jedva uspio skinit sa busilicom... na nekima sam izgubio i po 5 minuta drilanja ;)
ali kako godt, sad sve tece svojim tokom, obljepio sam kuciste s duckom i izrezo foliju. sutra cu je zaljepit, postavit ventove a onda se bacam na elektriku. by the way, sutra cu poslat i naruđbu za sjeme u alien - Low#2

evo i slikica:

 
12.01.2009
2
0
0
39
Fukna svaka čast, radiš taman ono što ja planiram kroz par tjedana. Nadam se da ces redovno updejtati napredak a bio bi iznimno zahvalan (ne samo ja) da malo detaljnije opišeš kako si elektriku povezao, kako si rješio problem s mirisom (meni bi recimo to predstavljao problem) te naravno, jesu li sjemenke uspješno stigle?

Edit: i naravno dimenzije kučišta? I ja imam neko staro midi tower pa sam razmisljo da ga okrenem da dobijem par cm na visini ili ce biti dovoljno u normalnom položaju?
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
Sto se tice okretanja kucista, mislim da ti to nije potrebno ako ces uzet neku dwarf sortu. Ja mislim raditi scrog (nije jos 100%) trazit cu savjet kad dođe vrijeme za to. O elektrici znam malo, gotovo nista ali uz pomoc googla i dobrih djedica vutre cu valjda i to uspjet sklepat ;)
oko mirisa se dvoumim, nemam bas previse mjesta za neki snazni vent pa sam razmisljao spojit mali filter od ugljena na 80mm vent. također, ventove za upuh (2x) i ispuh (1x) spojit na razlicite adaptere tako da mogu kontrolirat brzinu upuha ovisno o tome koliki mi bude ispuh.
sjemenke su danas narucene, sutra saljem i lovu.
 
12.01.2009
2
0
0
39
A vjerujem da je tema vec bila, al znas kak je to kad dodjes na novi forum;)

Ma pikiro sam jedan lowryder s visokim postotkom thc-a i finim kickom al ko za vraga baš on ima izrazito jak mris pri cvjetanju pa moram nekako rješiti taj miris, rješenja u obliku neke cijevi sto izlazi na balkon ne dolaze u obzir jer ukucani (aka roditelji) ne smiju shvatiti sto je u mom "novom PC-u kojeg paralelno spajam s sadašnjim :D "

enivejz, fukna slikaj sto vise
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
evo mali update...

folija je zaljepljena za kuciste silikonom


Dnevni timer kupljen u chipoteci, Termo-Higrometar u centru za mikroklimu a ostalo mozete naci u bilo kojoj trgovini elektricne ili informaticke opreme.


E sad... kupio sam kabel, za koji mi je lik u prodavaonici rekao da cu s tim moc spojit zarulje paralelno. nazalost, nisam ga se sjetio pogledat u trgovini a kada sam dosao doma uhvatila me neka frka da to nije to ;) ... evo i primjer kako izgleda pa mi recite dal sta valja. na njemu pise ICC 2*0,75mm´2


Također, vidio sam često da se postavlja pitanje kako spojiti ventilatore i žarulje. iako je na forumu vise puta objasnjeno, i ja cu objasniti ovdije, prvo za ventove a onda i žarulje, samo ja sam napravio jednu malu greskicu i kupio ventove za proc koje nemogu okrenit da upuhuju nego samo ispuhuju zrak ;))))) haha
dakle... odrezete 3pinski konektor sa ventilatora te konektor sa adaptera. ogolite zice adaptera i venta (samo crvenu i crnu) te ih spojite i izolirate i pali! -cuvaj prste



*ovo sto pisem pisem za ljude kao sto sam ja, bez iskustva u uzgajanju, radovima sa strujom itd. nadam se da nikom ne smeta:angry015:
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
ajd molim vas da mi netko pogleda taj kabel i kaze jel mogu s njim pospajat žarulje ili ne. kako? da koristim obje žičice unutra ili da ih razdvojim!?

:eyebrows: