Izraz-droga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Cesto ljudi koji samo pljugaju vole reci Marihuana nije droga.To je potpuno netocno.

Droga je sve što konzumiramo s ciljem intoksikacije pa tako je i Marihuana droga.

Taj je izraz zbog stava politicara i drugih ljudi koji kontroliraju javnost postao je pogrdan no ne treba se njima ulizivati na nacin da smišljamo novi naziv za naše drogiranje.

Ja smatram da ne treba izmisljati nove nazive za biljke poput Marihuane....smješno i glupo zvuci u kontekstu rekrativnog uzimanja s ciljem intoksikacije:Marihuana je ljek-jer ne uzimaš ju zbog ljekovitih svojstava i baš te briga za to jer se ideš napušit a s kojim ciljem nije tako bitno
Marihuana je biljka-jer je i Jabuka biljka,to nije nikakva klasifikacija

Znam sad da ce bit pun ***** komentara i objašnjenja zašto Marihuana nije droga ali stvarno zašto se cijela kultura(subkultura) rekreativnih korisnika koji uzimaju droge boji reci droga.Pa nikad se ljudi nisu sramili droge i drogiranja od predhistorije sa šamanskim napitcima,preko opiuma hašiša u Umjetnim rajevima do Hoffmana i njegovog djeteta....bitnici,hipiji,rockeri svi su voljeli SEX i DRUGS zašto sad pricat sranja i izvlacit se,skrivat iza glupih izraza i zavaravat najviše sebe.

recite:DROGIRAM SE I NE SRAMIM SE TOGA :2flip:.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Zato jer dok kažeš "narkoman" i "drogiranje", pojmovi se povezuju sa heroinom, ovisnošču, bijedom, kriminalom...
Da, marihuana je droga, ali ne želimo je zvati drogom zbog toga jer ona nije ono gore što sam napisao. Mi se želimo samo ograditi od onoga što droga znači u našem društvu.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pita me poznanik pre nekoliko dana:Kazi mi brate,jel se onaj tvoj drug drogira?Ja mu reko ne bre,taman posla.A on stao:pa ja sam cuo da on pusi marihuanu...

Toliko sam puta objasnjavao sta su "droge"(hemija) da u tom trenutku sam rekao tom liku sto me je pitao : Ovog momenta da si se sklonio od mene,*** mater neinfromisanu!

Neznam da li je vredno vise uveravati ljude u istinu...pih...Kao da nece da slusaju...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
drti reči mi molim te jel trava toksin ?
thc je toksin ?
toksin je thc ?
samo molim te objasni

`
Droga je sve što konzumiramo s ciljem intoksikacije pa tako je i Marihuana droga.`

Prs Lee ste od tih cvjećkica
drogašu:)
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Pa pod intoksikacija ne mislim na bilo kakvo otrovanje nego stanje svjesti drukcije nego kad ništa ne uzmeš,glup sam izraz upotrjebio.

Mislio sam reci da je droga SVE što se uzima(konzumira) ali ne zbog kalorija te ima neki efekt na mozak.Ljekove su takodjer droge ako djeluju na mozak.

Stvarno ne znam...baš me briga što kad neko kaže droga pomisli na narkomane....to mi trebamo promjeniti.

Ne treba sve droge svrstavat u isti koš ali nema smisla neke psihoaktivne supstance i biljke nazivat droga a druge nekim drugim imenom.

Pa alkohol je droga i to se svugdje spominje.....ako je alkohol droga mislit ce ljudi pa onda ono što nije droga može biti samo gore.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
A nije baš, mislim, istina je da je alkohol čista droga, ali u javnosti se uvjek svrastava na; alkohol, cigarete i drogu (po zakonu isto razlikuju alkohol i drogu)... preseravanje i pokazatelj izvrnutosti društva.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pa niko nece,tj ne zeli da svrstava alkohol i cigarete u droge...Vecina pusaca i nezna sta je nikotin...Nego su tek culi za njega te : "Aha ima nikotina...pa sta,puse milion ljudi zasto ne bi i ja...".A kad im kazes na cemu stoje odbacuju tvoje misljenje,ili satro slusaju,pa nista ne dospe dalje od uva...udje na jedno izadje na drugo...
Sta mislite,koliko bi ljudi rekli za marihuanu da nije droga,onako da idemo ulicom i 100 njih da pitamo,koliko bi njih rekli da nije...Cak znam i pusace marihuane koji kazu da je droga...eee jel to normalno...Ja rekoh jednom:pusis ganju i svidja ti se...ostavi brate cigare i bice puno bolje" a on odgovara "Pa kad se drogiram(pusi ganju) kakve veze im,a sto pusim paklicu cigara dnevno,to nije nista..."
Takve stvari me jednostavno ostavljaju bez komentara...
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Kanabis je droga. Tocka.

Evo sto je po wikipediji definicija droge:

A drug, broadly speaking, is any substance that alters normal bodily function. There is no single, precise definition, as there are different meanings in medicine, government regulations, and colloquial usage.

Inace, izbjegavam rijec marihuana. To je izmisljotina Aslingera, krivca za prohibiciju kanabisa u americi 30tih godina proslog stoljeca. Radje koristim rijec kanabis.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Cannabis je droga isto kao i bosiljak, matičnjak, kamilica, lavanda, kadulja...
i svako aromatično bilje od kojeg se koristi jedan ili nekoliko
djelova biljke.
Kad se već kurčimo, rekao bi da su cvjetovi ženske biljke droga koja se najčešće
konzumira inhalirajući, a moguće je od nje napraviti čaj, maslac, kolačiće..

Isto tako THC nije teška psihoaktivna supstanca, ali je svakako supstanca koja u većoj ili manjoj dozi mjenja percepciju čovjeka koji istu konzumira.

:maryjane:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Kockica čokolade podiže razinu seratonina u tijelu, postaješ 'sretniji' znači ima psihoaktivno djelovanje pa nitko nikad nije otišao tako daleko da bi nazvao kakaovac drogom pa neću ni ja cannabis. To je jedna filozofija, a druga je; Cannabis je ilegalna biljka, droga je.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ja neznam za vas ali ću ja jedan smotat
a vi to nazovite kako hoćete
ne dodiruju me zvanične i zakonske
odredbe naziva

prije 2000 god niko je nije zvao droga

već

...dodaj malo uuuuuuuuuu.. ovaj.. kh kh kh .... kh kh kh ...... uf dobra je...kh kh kh.....
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Nishiken me pretekao, "droga" je u sustini bilo sto sto petlja s kemijom u tijelu, a engleska rijec "drug" se ne odnosi samo na psihoaktive, odnosi se i na lijekove. Znate onaj stari naziv za ljekarne, "drogerija"? Naravno danas se ne koristi upravo iz razloga sto rijec droga u percepciji javnosti zbog propagande vise nije ono sto uistinu JEST, vec se veze uz narkomane i ovisnike.

Medicinski, trava (THC) je droga, kao sto su i ostale kako biljne tako i sinteticke psihoaktivne substance. U drustvenom aspektu, "droga" je nesto potpuno drugo, nesto sto izaziva ovisnost, unistava tijelo i um, vodi kriminalu, put u propast, "zlo". Iako je zapravo raspon takvih substanci ogranicen uglavnom samo na stimulante, depresante i par drugih izvan tih kategorija, mainstreem drustvu je sve sto je psihoaktivno a nije kulturno prihvaceno "droga". Legalni status formira misljenje sto je "droga" a sto nije, a ne znanstvene cinjenice + zdrav razum.

Stoga, iako jer "droga" medicinski tocno, IMO koristenje tog izraza za travu, psihodelike i vecinu drugih "sigurnih" enteogena je blesavo upravo zbog tog drustvenog grneraliziranja.

I da, "narkotik".....kako me jebeno zivcira kad u novinama stvari poput salvije, marihuane ili gljiva nazivaju narkoticima, a narkotik je zapravo samo proizvod/derivat opiumskog maka. Rec da je marihuana narkotik je ko da kazes da je marihuana alkohol.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ljepo objasnjeno Nishiken i ROX.

Ili kad kažu opijati tipa Marihuana.......

Hm...možda je ipak bolje reci Marihuana je biljka koja se može koristiti kao droga.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ipak je trava trava
i starija je od svih drugih zaebancija
ko hoće može da se drogira
ja volim da pušim travu
najgrlatiji su konzumenti gljiva kaktusa i sl.
ali neće tako lako biti izjednačeni sa travom
zna se ko je najstariji
ne mogu da koristim izraz i klasifikaciju
staru 100 god ili 20 god
kad se mnogo duže upotrebljava
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
A jebiga balcan_smoke nije najstarija ali je medju najstarijima koje su se pocele koristit za zabavu,opuštanje......a ne u ritualne svrhe,za šamans vizije.