Izraz-droga

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
lijek = drug ( na engleskom ;))
Marihuana je prirodna biljka, herb. Tako da se za nju ne može reći da je lijek ili ti ga droga. Stručni izraz za marihunu je marihuna, cannabis. lol. Neznam ja bi reko da marihuana nije droga nego ljekovito bilje! i zato ću reć da se ne drogiram.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Jedna stvar neka vam bude jasna,Marihuana ne može biti najstarija(to je cinjenica,a ne po meni) jer su prve droge otkrivene uglavnom slucajnom konzumacijom.....puno toga prije nego Marihuana....jer marihuanu ne možeš jednostavno strpati u usta sažvakat i progutat.
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
prva i najstarija droga je ljudska zabluda! jednom kad se navučeš na nju, nije se lako odviknuti!
neka me ko ispravi ako nisam u pravu!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
gedoraX je napisao(la):
prva i najstarija droga je ljudska zabluda! jednom kad se navučeš na nju, nije se lako odviknuti!
neka me ko ispravi ako nisam u pravu!

imaš pravo
kad vidim da su ljudi izmislili religije na osnovu zalaska i izlaska sunca
strašno šta zabluda može da uradi

drti kažeš slučajnom konzumacijom
pa vutra nije najstarija
lol
šta bi te prije privuklo
miris trave ili tačkaste gljive
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Kuzis nije stvar u tome sto bi te ili nebi prije privuklo vec je stvar u tome da su prema dokazima alkohol i mak koristeni prije marihuane. Nema to nikakve veze s tim koje je od toga tebi bolje ili nije vec ima veze s povijescu. I naravno, to sto su alkohol i mak koristeni ranije sigurno ne znaci da su i "bolji".

I da, zajebo sam se, alkohol je najstariji

While no one knows when beverage alcohol was first used, it was presumably the result of a fortuitous accident that occurred at least tens of thousands of years ago. However, the discovery of late Stone Age beer jugs has established the fact that intentionally fermented beverages existed at least as early as the Neolithic period (cir. 10,000 B.C.) (Patrick, 1952, pp. 12-13), and it has been suggested that beer may have preceded bread as a staple (Braidwood et al, 1953; Katz and Voigt, 1987); wine clearly appeared as a finished product in Egyptian pictographs around 4,000 B.C. (Lucia, 1963a, p. 216).
http://www2.potsdam.edu/hansondj/Controversies/1114796842.html

The use of the opium poppy dates from time immemorial. At least seventeen finds of Papaver somniferum from Neolithic settlements have been reported throughout Switzerland, Germany, and Spain, including the placement of large numbers of poppy seed capsules at a burial site (the Cueva de los Murciélagos, or "Bat cave", in Spain), which have been carbon dated to 4200 B.C. Numerous finds of Papaver somniferum or Papaver setigerum from Bronze Age and Iron Age settlements have also been reported. The first known cultivation of opium poppies was in Mesopotamia, approximately 3400 B.C., by Sumerians who called the plant Hul Gil, the "joy plant".
http://en.wikipedia.org/wiki/Opium#Ancient_use_.284200_BC_-_800_BC.29

Marijuana was probably first used as an intoxicant in India around 1000 B.C., and soon became an integral part of Hindu culture (Snyder, 1970: 125). In China, where the Marijuana plant had been used to make cloth and certain medicines for centuries, it was not recorded as an intoxicant. Explanations are unclear as to why Marijuana was used as an intoxicant in India but not in China.
http://www.skunked.co.uk/articles/history-intoxicant.htm
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
:clap:ti balkane, stvarno imaš smisla za humor!
ali nemoraš mi pisat to pred ban, kad je ono bila šala!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ne kontam ja uopće kakve veze ima šta je prije korišteno s time šta je droga a šta nije i koliko je dobro ili ne

Jasno je šta je droga po definiciji te riječi i jasno je društveno s čime se povezuje, drogirate se ili ne drogirate nebitno u potpunosti svi radimo istu stvar
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Šaman Šandor je napisao(la):
Ne kontam ja uopće kakve veze ima šta je prije korišteno s time šta je droga a šta nije i koliko je dobro ili ne

Pa nema, al skrenuli smo na to na prijelazu stranice pa ono... :)