Ja sam izabrao ljubav, sta bi ste vi izabrali?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Prije svega izvinjavam se ako sam promasio mestu za ovakvu temu, te bih zamolio nadlezne da je stave na odgovarajuce mesto ukoliko joj nije ovdje...

Kako i samo ime kaze desio se iskreno meni jak emotivni udarac, sve je pocelo prije 6 godina imao sam 14, da tada sam prvi put konzumirao nama dragu biljku i nije mi se svidjelo. Tad sam rekao da to sigurno vise necu pomirisat a kamoli pusiti u zivotu. No' godinu dana nakon toga dosao sam opet u situaciju da uzmem i naravno uzeo sam od tad pa do danas aktivno konzumiram marihuanu, nikad nisam gajio ali pare mi nikad nisu bile problem znaci da sam se napusio svega i svacega sa ulice. Jako sam zavolio marihuanu jednonstavno kroz srednju skolu sam isao narivan i na casove i na treningu cak, nista me nije sprecavalo da obavljam svoje obaveze napusen. Prije 2 godine upoznao sam djevojku sa kojom sam i dan danas ona je znala da pusim i znam da joj je to uvijek smetalo imali smo dosta problema oko toga cesto sam je "ispaljivao" , kulirao itd.. samo zato da bih otisao da zapalim dzoint danas na godisnjici nase veze odlucio sam da je pitam da se uzmemo nije mi to bio problem jer nas dvoje imamo potpunu slobodu jedno prema drugom. Dobio sam odgovor da ne zeli da sutra njena deca krenu putem kao sto sam ja(jako losim) i da ne zeli da im uzor bude neko ko konzumira marihuanu jer ko zna nisu svi isti mozda moje dijete nece biti jak karakter kao i ja pa posegne i za necim drugim a ako zna da mu otac pusi travu znaci da ce tu imati slobodu pa ce mozda traziti nesto drugo, nesto cega bi se bojao/la nas roditelja(jer i ja sam takav). Sa druge strane u zemlji u kojoj zivim marihuana nije legalna pa ko zna uvek je moguce da zavrsim i u zatvoru moja djevojka ne zeli takvog muza, zeli porodicu bez ikakvog straha da se nesto moze dogoditi.. pokusao sam da zaspem ali nisam mogao morao sam sa nekim da podijelim ovo. Sa ponosom mogu reci da sam prije ugasio posljednji dzoint u svom zivotu i da cu za par mjeseci zaprositi djevojku, ja sam izabrao ljubav, sta bi ste vi izabrali? Ne ovo nije kraj toliko uspomena vezano za marihuanu, toliko svega i nisam ni slutio da ce danas biti jako tezak dan za mene.. ne zalim ni jednog trenutka provedenog na ulici ni jednog povucenog dima ali kad tad sve mora da stane i da se ugasi ali lepa sjecanja nece nikad... Ovo pisem jako umoran nisam spavao proslu noc a tesko da cu i ovu zaspat, iskreno sam ponosan na sebe

P.s: Hvala :rolleyes: sto postojis !
 

hidro

Banned
Banovan
24.04.2018
59
173
33
35
nije mi to bio problem jer nas dvoje imamo potpunu slobodu jedno prema drugom.
Ako imate,sto ti brani.
Dobio sam odgovor da ne zeli da sutra njena deca krenu putem kao sto sam ja(jako losim) i da ne zeli da im uzor bude neko ko konzumira marihuanu jer ko zna nisu svi isti mozda moje dijete nece biti jak karakter kao i ja pa posegne i za necim drugim a ako zna da mu otac pusi travu znaci da ce tu imati slobodu pa ce mozda traziti nesto drugo, nesto cega bi se bojao/la nas roditelja(jer i ja sam takav)
Travu bi izabrao.
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Prijatelju to ljubav nije, u ljubavi uvjeta nema, samo kompromisa. Danas ce ti uvjetovat jedno, sutra drugo, preksutra trece...

Evo jedna kratka story iz prve ruke:
Sa zenom imam tri frendice s kojima smo se prije 7,8 god bas intenzivno druzili, naravno napusavanje je bio neizostavni dio rituala. Od njih 3 jedna je bila bas hardcore duvac, samo daj da se rola jer nista drugo na svijetu ne postoji...
Da skratim pricu, u medjuvremenu dvije su se udale, treca se nedavno zarucila, momci su im skroz na mjestu, vole i oni zapalit, sto bi se reklo: vise neg kruha pojest. Druzimo se i dalje tu i tamo, medjutim od kako su se udale prica oko duvanja se okrenula za 360, one su prestale duvat a momci nedo bog da zapale jer ce odmah bit sljedovanje ::poguzi::. Ova sto je bila hardcore jos je i najgora sa zabranama, odnosno uvjetima, medjutim mislis da je stalo samo na tome?!
Znas onu narodnu isto: das prst, uzme ruku! Zato samo kompromis, nema uvjetovanja, jer kad tad ce to nezadovoljstvo izac na povrsinu i bit ce samo gore.

Al sam se raspiso :D Ali samo da ti jos opisem kako izgleda sada nase druzenje:
Drug moze pivo? Prvo pogleda u zenu da vidi sta njezin pogled kaze, a onda odgovara... vutrom ih ni ne nudim jer im bude tolki crnjak da ih ni ne zelim dovodit u situaciju da moraju odgovarat na to pitanje. Samo kazem svojoj zeni de ti meni donesi moju kutiju da ja svrnem ili joj kazem de ti meni jednog svrni, s tim da moja ne duva vec jedno 3god. I onda kad zapalim da vidis ako ih streljaju pogledima nebi li slucajno rekli de meni dim. Ispocetka je cak i meni bilo neugodno zapalit jer znam da oni ne smiju, medjutim sad ga svrnem i zapalim pred njima s takvim uzitkom :) A njima sline cure, a ja se u sebi mislim, decki moji na sta se vi spali pa da si ni jedan joint ne mozete priustiti uz jedno zajednicko druzenje....
Prijatelju to ljubav nije, u ljubavi uvjeta nema, samo kompromisa. Danas ce ti uvjetovat jedno, sutra drugo, preksutra trece...

A cika d@ni nekidan kupio vejp, jedva cekam da se podruzimo da im pokazem novu stvarcicu, nije da sam zloban al ono :D

U glavnom prijatelju to ti je moje iskustvo iz prve ruke, a ti dobro dobro razmisli, kako god odlucio zelim ti srecu ;)
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
uvjetuj i ti njoj nešto,
neznam kao nevoliš da se šminka, izazovno oblači, ljubomoran si,
ne želiš da ti sutra kćerka tako se oblači pa postane kurva,
Nađi se i ti fin, i dečko sa uvjetima. i ti imaš svoje neke poglede, nešto što bi volio da ona ne radi.
ali nešto što zajebanije nešto što se njoj sviđa..... dosad joj to nisi reko al sad bogomi nećemo tako..
Drži svoju cijenu brate!
 
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
ja bih izabrao ono sto me vise cini sretnim :)
:thumb::thumb:


U glavnom prijatelju to ti je moje iskustvo iz prve ruke, a ti dobro dobro razmisli, kako god odlucio zelim ti srecu ;)
Odlucio sam da cu zapaliti sa vremena na vrijeme ali ipak jako rijetko mislim da je doslo vrijeme da se uozbiljim jer sve ove godine pusim svaki dan(osim ako stvarno nema). A do nje mi je jako stalo

uvjetuj i ti njoj nešto,
neznam kao nevoliš da se šminka, izazovno oblači, ljubomoran si
Ma zna ona da mi to smeta pa se i ne sminka mnogo

Edit: Hvala svima na izdvojenom vremenu, odlucio sam da cu zapalit sa vremena na vrijeme kad je neko veselje i sl. Ona ne mora ni da zna. Ipak je marihuana bila uvijek tu za mene pa i kad mi je bilo najteze, a jebiga volin je :)
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Vecina ljudi na forumu su ozbiljni i odgovorni ljudi koji duvaju na dnevnoj bazi tako da ti ne stoji ona "doslo vrijeme da se uozbiljis". Samo sebi dajes opravdanja zasto da ucinis to sto ona zeli.

Ona ne mora ni da zna.
To ti isto nije rjesenje, a i vjeruj saznat ce kad tad.
Rekao bih da si jos mlad i ozelen sto se tice ljubavi (nemoj to sad shvatit kao uvredu) tako da sto god ti tko savjetovao opet ces ti po svome jer ovako mozemo u nedogled, iskustvo je najbolja skola a to sam moras proci.
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
dobro si to odlučio, svaki dan dimiti je ipak previše,
Snoopy dogi dog malo kenja sa onom "smoke weed everyday" :)
Al zato svako drugi.... :banana_rasta:
meni ne uvjetuje niko koliko ću dimiti, pa izbjegavam svaki dan. .. ozbiljno,,,,, prvo zato što ne osjećam rad više, nije mi napeto, košta, preljen sam.

Nego onako da kažem moje neko primjećivanje u vezama, ne valja ono previše popuštati,
Žene za razliku od muškaraca imaju tu manu da stalno nešto zahtjevaju,traže izvoljevaju,
Imaju ogromnu energiju i volju za to, i ako kreneš da popuštaš ono: "radi mira u kući"
ubrzo joj dojadiš ima te, kako hoće i nisi interesantan više.
Na svaki njen uvjet imaj i ti bar dva pa poslije malo pregovarajte. :svadja:
Brakovi danas traju po par godina. nije ko naši starci koji su trpili sve samo da budu zajedno.
Šta bi da piješ pa dođeš kući i izlemaš nju i djecu.?
Čuj nje "završićeš u zatvoru"! zbog džokse? pa ne dilaš ti. pa da strahuje toliko.

21g. imaš? koliko tebe veza čeka i "onih pravih" možda se neke tvoje još nisu ni rodile. :)
ako se zbog svake nečega ostaviš, a šta će prijatelju ostat na kraju od tebe i samo za tebe.?
Psiholozi kažu da je ljubav samo prevara prirode, da natjera ljude na razmnožavanje.
i prolazna je, naročito pukne u braku,.
(ja sam se oženio sa 18g. :thumb:) to je puklo nakon 4 g. imamo i djete.
nebi se više ženio nikad. upočetku sve fino ko u bajci, a onda kreće....pjesma
Malo se ja raspričao a baš i nisam adekvatna osoba za ovu problematiku jer moje su veze bile katastrofa. :objesen:
 
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Hvala vam na savjetima, jesam mlad poceo sam jako mlad i da pusim i cigarete i marihuanu. Ne nije meni lako da batalim nesto sto me cini srecnim. Danas cu da popricam sa curom oko toga da mozda ostavim cigarete? Sta mislite o tome ja mislim da bi to bilo bolje ali za nju sam ja narkoman dok god pusim travu, tuzno ali jbg takva nam je zemlja prije nje me dosta cura mogu reci izbegavalo zbog marihuane..:svadja::zvezda::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani and likfrik

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ozbiljnost i odgovornost s nama dragom biljkom nema veze. Ja osobno zapalim 5-6 na dan (losija trava) i niko za mene nemoze rec da sam neozbiljan ili neodgovoran. Redovan i tocan uvjek, sto god bilo u pitanju, kako dogovorim tako i je sa moje strane.

Ne znam, sto ste sve prosli zajedno ali nemoze ti postavljat tavke uvjete. tj takozvane ultimatume.
Trenutno imam djevojku 4 godine zajedno, prosli smo sve i svasta, i nema tu uvjeta. (
Ljubav mora bit bezuvjetna ili nije ljubav. Ti trebas sam znat gdje su ti granice isto tako i ona. Nema ti ona sta govoriti sta smijes ili nesmijes.

Trazis li majku ili zivotnu suputnicu u njoj?

EDIT:

ali za nju sam ja narkoman dok god pusim travu
Ma daj mlada je, nije zatupljena da joj se neda objasniti. Uputi je malo u sve sto se tice marihuane. Daj joj neka cita po forumu/literature po netu, pa da joj priblizis o cemu se zapravo radi.
 
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Krivo sam se izrazio, nisam za nju narkoman ali jesam osoba kakvu ona smatra da nam marihuana moze upropastiti brak...
Jbg drug nije meni svejedno, mislio sam da cu do godine kad se ozenim da zasadim prvi put u zivotu, to mi je bio kako reci jedan od zivotnih ciljeva sto verovatno sa njom necu moci ostvariti ::volimj::
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
:cool23:Sto radis sa 21 godinu sa vutrom u ruci, nadi 2 posla i zaradi vise te pare,,ima i pravo da ti broj zbog vutre kani se toga.Trk na burzu...Nemoj da ti se dogodi da sa 30 god nemas spremljenu mirovinu.Nije valjda da nemas jos svoju gajbu..pa zar ces kod njezinih zivjet !!!:djede:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
U braku sam 23 godine i jos uvijek se supruga i ja upoznajemo. Nit sam ja onaj od prije 23, niti je ona.

Mnogo toga covjeku ostane u sjecanju, a meni ostade najupecatljivije pitanje iz maticarevih usta - pristajes li ti, Papa Romeo, da stupis u brak sa ........... bla bla.., u dobru i ZLU? - I ja pristadoh, bez mnogo razmisljanja i dileme.
E, vidis prijatelju, to zlo je ono sto yebe iz ku'ruza, jer ono nije nesto strano, nesto izvan nas, sto nas ceka u zasjedi. To zlo je najprirodniji dio nase duse, cuci u nama i tokom zivota predstavlja nam najveceg neprijatelja, protiv kojeg je iskrena ljubav najdjelotvornije oruzje. Iskreno voliti nekoga znaci da tu osobu volimo kakva jeste, a ne kakvu bismo zeljeli da bude.

Prije 2 godine upoznao sam djevojku sa kojom sam i dan danas ona je znala da pusim i znam da joj je to uvijek smetalo imali smo dosta problema oko toga cesto sam je "ispaljivao" , kulirao itd.. samo zato da bih otisao da zapalim dzoint danas na godisnjici nase veze odlucio sam da je pitam da se uzmemo nije mi to bio problem jer nas dvoje imamo potpunu slobodu jedno prema drugom. Dobio sam odgovor da ne zeli da sutra njena deca krenu putem kao sto sam ja(jako losim) i da ne zeli da im uzor bude neko ko konzumira marihuanu
Prijatelju to ljubav nije
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Potpisujem Papu.

Mladi si ti još a bome i ona .
I vjeruj da nisi iskusio pravu ljubav još, tako da ne leti previše i dobroo oslušni svoje srce.

Prava ljubav je u prihvaćanju, ne osuđivanju.
Ljubav ne traži niti osuđuje, ljubav daje, poklanja i gura te da poletiš ogromnim krilima..
Bezuvjetna ljubav je to.


Ti druže sa biljkom pametnije malo, radi na sebi a ne se prepušavati i ne poštivati biljku.. Postivaj ju i onda ce ti duh naše drage biljke vratiti stostruko..
A s osobom, koja u ovo doba ima čvrsto mišljenje da je kanabis droga ,neznam šta bi radio uopće..

Ljubavi ne treba potvrda u vidu nekog prstena, maticara, papira.. Ljubav je sloboda a ne ugovor..