Ja sam izabrao ljubav, sta bi ste vi izabrali?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.961
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Moj savjet ti je da se nikako ne ženiš ovako mlad
A kad je pravo vrijeme onda?
Ja sam se ozenio kad sam osjetio da je to to a prije toga sam bio u toj vezi preko 10 godina i nista nam se nije promjenilo,bar sto se tice nas dvoje :) djeca su nesto drugo

Pa ne mozes to planirati i reci ja cu se sa 32 ozeniti :)
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Naravno da ne. Oprostite na maloj generalizaciji, ali ja još nisam sreo 20-godišnjaka koji zna što želi i ima ozbiljnu vezu za koju može reći "to je to". Lako je oženiti se pa, ako ne ide, reći "jebiga, ajmo ispočetka". Što ako se dogode djeca pa onda stvari nisu više tako jednostavne da svatko samo ode na svoju stranu. To su mali ljudi na kojima će takvo iskustvo ostaviti traga, možda za cijeli život...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Razvodom zavrsava brak,a ne roditeljstvo !!!!
Dali ce ostaviti trag ,ili ne to je individualno.Ako su roditelji manje inteligentni..onda da,ostavit ce trag.Ako su roditelji normalni ljudi koji su shvatili da dalje ne ide i imaju rastavu kao jedino rijesenje.Onda nema problema.Dijete rastavu osjeti,ali ne na nacin koji ostavlja traume.

Sad cu malo filozofirati i navuci gnjev foruma na sebe ,ali ne mogu sutjeti.

Na zapadu ljudi imaju agende ...napisane po 5-6 godina unaprijed.
Znaju tocno sto ce raditi .
Jedan od tih likova je onaj sto je izmislio kontraceptivnu tabletu i obogatio se..Kazu da je sve isplanirao i zapisao 6 godina unaprijed,a ima 85 godina
Meni je to presmjesno.
Cinjenica je da zivot zivimo po principu vjerovatnoce i jedino sto je potpuno sigurno ..to je tosnovna beskonacnost,,vremenska sa svojom konstitutivnom osobinom koja ju stvara ,a to je univerzalna svijest..jedino to.
A sve ovo ostalo nam ne moze uljevati nikavu sigurnost..
.npr
Dali si sigiuran 100% da ces dozivjeti jutro,ili malo brutalnije..sljedeci trenutak ?!
Poanta je u sto covjek vjeruje ,ali na nivou esencijalnog bica..to se pika u tom obliku je zivot ,a ovo racionalno ubjedjenje..ne rastaj se,biraj,zaradi,gradi..ukradi...o toga nema nista...nije trik u tome !!
 
Poslednja izmena:

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Ne znam za druge žene, ali kod mene je bitno da izdržim početnu navalu. Tu zbilja ne mogu parirati... Jedini način je staviti štit dok se decibeli ne stišaju i sve to prestane biti rafalno. A iskreno, nema boljeg od trave. Ne pušim puno, eventualno dvije lagane pljuge dnevno, ali i to je dovoljno da ne budem lako zapaljiv. I sreća je da ona to zna. Ustvari, naučila je.

A kalkuliranje budućnosti nema puno smisla. Poznajem svega par ljudi koji su si postavili ciljeve, isplanirali, odvagivali... i uspjeli. Ali samo zato što su im ciljevi debilni i beživotni, a oni sami su, šta ja znam, fašistoidni.
Ali ipak neka anticipacija kroz sadašnjost valjda mora postojati.
Ili kockati :)

Edit
Ne znam je li prikladan, ali je dobar
 
Poslednja izmena:

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Ako je zen u pitanju, nikako ne može biti spam. Ipak on daje dgovore na sva bitna pitanja :D
Evo citat od jednog od zanimljivijih zen svećenika. Zbilja zanimljiv lik i život

"Having no destination, I am never lost."
Ikyu - Ludi Oblak
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Trazim ustvari glavni uzrok ove rasprave..i nije rasprava.Odnosno cemu ovo ? I na kraju ispada da je strah od necega ,glavni uzrok dilema.
Ok.poznato je da je strah alat sistema.
Zato se i bojimo takvih odluka vjencanje,rastava bla bla
I onda kontam sto je suprotno od straha.?Posto sve ima svoj polaritet. Zivot..smrt.Noc..dan
Pa evo pitam vas..pomozite mi.
Sto je suprotno od straha ?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Lako za planove kad se živi od danas do sutra... :D šala mala
Kužim ja tebe Opa i slažem se sa svime. Ono što zapravo govorim je da uz pravu osobu (osoba s kojom se uzajamno nadopunjuješ) možeš lako plivati bez planova jer se sve može riješiti. Komunikacija, to je bit svega, iskreno i bez straha, u vezi moraju sve karte biti na stolu da bi stvari tekle glatko.

Vezano za konkretan slučaj, ako u 2 godine cura nije našla vremena i volje da se informira oko toga što dečko puši, danas su stvarno dostupne sve informacije i nema baš nekog opravdanja za držanje takvih stavova (osim ako nemaš 70 godina i nikad nisi bio na netu). Meni je to signal da bi se ista stvar mogla nekad kasnije ponoviti u vezi. Ženiti nekoga da bi pokazao da si "ozbiljan" i da ti je ta osoba važna je štetno za tebe, to se ne radi i ne će popraviti ništa nego curi dati još veći poticaj da vrši pritisak na tebe, da manipulira tobom tj. prilagođava te svom viđenju svijeta, (a još se nisi izgradio kao osoba sa čvrstim "ja"), a ti naivan pokazuješ "ljubav" i pomalo gubiš sebe.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ja zivim od danas do sutra,,ne znam drugacije.
Pokusavam uhvatiti trenutak koji zivim..biti svjestan tog trenutka i jednostavno nemam vremena razmisljati o buducnosti,ili proslosti.
Imam samo ovaj zivot i stvarno ga ne zelim propustiti zadavajuci sam sebi nekakve ciljeve.

Himalaya je u pravu ljubav je suprotna strahu...
Sve je u pokretu i stalnoj promjeni.Svuda su samo potencijalni prikazi.
A nas ego u strahu za sebe zeli biti nacisto jer mu to daje sigurnost koja u principu i ne postoji. Zato ja mislim da je najpametnije prihvatiti neizvjesnost i kako kaze Himalaya"tko ne reskira taj ne prifitira.

Bit će da si i sam dao odgovor. Možda je sloboda polaritet strahu, koji je izvor svakog ropstva. Potpuna, odgovorna, sloboda bez sebičnosti. Kad bez straha primaš, i s lakoćom otpuštaš.
Tečeš :)
Dijelis srecu..a sa tim djeljenjem ona ne nestaje nego se dupla .
"Budha"
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Kazu da nije previse kriv onaj koji je pocinio zlocin,vec oni koji su to promatrali i nisu nista poduzeli.
Jedan pametan covjek je rekao.."nismo vezani nikakvom vezom..svi smo jedno" pa mi to zvuci kao da te boli tuki za samog sebe haha.
Nebi rekao da je ravnodusnost..vise to vuce na kukavicluk,suprotno od hrabrosti,ali sumnjam da je i to...
Ja vjerujem da je Ljubav..
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Sto je suprotno od straha ?
Hrabrost, kao sto si naveo u prethodnom postu.

Ne moze se biti pametan za dobar brak. Tek kad se dodje do konca zivota imamo pravo analizirati kakav nam je brak bio.
U braku se moze biti sretno 50 godina, pa jednom dodje zuta minuta i posere se na sve te sretne godine. Umlati te zena sjekirom, i to tupom stranom.

Poenta teme je pitanje - da li vrijedi mijenjati sebe zbog ocekivanja drugih?
Stvar je vrlo prosta - ako ne znas ko si, onda se prilagodi, glumi mimikranta. Ako znas ko si, onda moras imati principe preko kojih ne prelazis, moras biti licnost koju ce da vole ili ne vole.
Mijenjati trenutne navike, koje nam predstavljaju zadovoljstva, da bi nas voljeli oni koji nas ne vole, znaci da cemo u svakom novom drustvu biti neki novi likovi!
Ma bjaaaaziiii, bjaaziii

Ljubav je stvar licne percepcije. Moze cijeli svijet da me voli, mogu i svi marsovci da me vole, ali, ako licno ne volim, onda je ljubav za mene cista imaginacija, nesto sto u mom svijetu ne postoji.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Suprotno od hrabrosti je kukavicluk.

Dali vrijedi mjenjati sebe zbog drugih..ja tvrdim da ne.
To je ono kada te brine sta tko misli o tebi...neka se oni brinu sta ja mislim o njima!! Mislim da je to stvar ega.
A ako ne znas tko si..vrijeme je da saznas.
Ja mislim da biti drugaciji nije lose.Nije dobro biti u kalupu pod strahom od sistema koji upravo to trazi..lakse mu je na taj nacin manipulirati .
.Zato i jesmo slicni.Svi se brinemo o slicnim stvarima.
Tako je skovan plan.
Znaci nista se ne desava slucajno,a i ako se desi.Mogu se kladiti da je tako i planirano hahah
netko je to rekao ,al se nemogu sjetiti tko.

edit
citam sta sam napisao,pa sam sebi zvucim kao teoreticar zavjere hahah,ali nisam .
Iako je to sve povezano..te norme koje su nametnute..tradicija,vijera..svi nesto kuhaju i mute.A narod ko ovce.Nisu svjesni da su pastir i pas u dosluhu ..cak i kada idu na klanje.
 
Poslednja izmena: