Ja sam izabrao ljubav, sta bi ste vi izabrali?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Dali vrijedi mjenjati sebe zbog ocekivanja drugih ?
Ako kazem ne..nije dovoljno.
Ja imam svoje razloge zasto ne.Nisu povrsni i zato sam otisao malo dalje.Kontam da je problem bas tu gdje sam ga locirao..u normama koje zadaje sistem,ne drustvo.
Drustvo su ovce koje zele biti slicne jedna drugoj..to sam htjeo reci.
Tako i sa travom..sta ce reci susjedi,ili moj tata ako sazna da duvas.ustvari mi nismo jedno za drugo,a to bi bio glavni razlog.
Znaci predrasuda..i ja bi sada opet odlutao u dubine,ali me hebes da sam se pogubio.
Spajam ne spojivo :thumb:

daj primjer..gdje ?
 
Poslednja izmena:

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Suprotnost strahu je ljubav.

Ljubi sebe, ljubi svijet oko sebe, ljubi bliznjega svoga i nema straha.

Nešta glupo se šiba ljudima u glavu i ljudi puše to i bleje ko telad.., a to je da trebaju sebe mijenjati radi drugih..
Ne ide to tako.. Ustvari ide ali onda gaziš sam sebe i svoje ja, svoje biće.
Igraš igru ,u kojoj stalno glumiš nešta sta nisi, u kojoj ne nalaziš ispunjenje, u kojoj nisi sretan, razbijaš glavu prošlošću, razbijaš glavu budućnošću.. A istinski život, koji se odvija SAD, prolazi nezamijećeno.. I okrenes se i gledaš jbt gdje sam, šta sam..
I to sve zbog tamo nekih mišljenja drugih ljudi, zbog nametnutih "vrijednosti" , zbog ovoga i onoga..

Stani, oslušni, promatraj, uživaj u trenutku.
Popričaj sam sa sobom.
I budi svoj i ničiji.
I da vidiš kako sve u životu krene ići fino svojim tokom..
Ljubav cvjeta, problemi su bespotrebni, brige minimalne, i daješ stalno a vraća ti se troduplo..
Sami kreiramo svijet oko sebe, vjerovali vi ili ne.. :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Bas o tom dijelu"vremena"izmedju proslosti i buducnosti razmisljam vec neko vrijeme.dali se moze izmjeriti?
Taj trenutak koji zivimo.
Ustvari jedini koji imamo .Proslost su slike koje su spremljene kao sjecanje u nasem mozgu,a i to mi ne pije vodu,.Kako mozemo nesta ne materijalno utisnuti u materijalno..mislim na te mozdane sinapse,ili memoriju !?
Kontam da je proslost i sjecanje spremljeno negdje drugdje.Mozda u neku trancedentalnu dimenziju ?!
Buducnost je fikcija ,ali taj trenutak ..kako njega nazvati...mozda beskonacnsost ? Beskonacna sadasnjost !!

edit
Moze se usporediti sa starom filmskom trakom..onom iz kina.Fokus filma je na trenutku..traka dolazi do prozorcica koji proicira sliku i odlazi..taj prozorcic je taj trenutak.

Ove grouchy
..sad sam tek zastranio hahah :)
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Bas o tom dijelu"vremena"izmedju proslosti i buducnosti razmisljam vec neko vrijeme.dali se moze izmjeriti?
Trenutak?
Prijatelju, pa ti si zayebao sve filozofe od pocetka do danas :)
Licno imam tu bolest da beskonacno analiziram stvari, al' o trenutku nemam pojma sta da mislim. Jel mi pao na pamet, vec se u proslost teleportovao. :-D
Nego, ja bih da mi ozenimo @mencentry - a, pa da mu svi na svadbu banemo i zadimimo svate.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Ma opa samo koristi svaku priliku da filozofira:D

eo brate da ne dobijas kaznene za spamsmiley9934 rasiri krila razmasi se..
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Bas o tom dijelu"vremena"izmedju proslosti i buducnosti razmisljam vec neko vrijeme.dali se moze izmjeriti?
Taj trenutak koji zivimo.
Ustvari jedini koji imamo .Proslost su slike koje su spremljene kao sjecanje u nasem mozgu,a i to mi ne pije vodu,.Kako mozemo nesta ne materijalno utisnuti u materijalno..mislim na te mozdane sinapse,ili memoriju !?
Kontam da je proslost i sjecanje spremljeno negdje drugdje.Mozda u neku trancedentalnu dimenziju ?!
Buducnost je fikcija i gubljenje vremena ,ali taj trenutak ..kako njega nazvati...mozda beskonacnsost ? Beskonacna sadasnjost !

Pa ovaj sadasnji trenutak je nemjerljiv.
Kako ce biti mjerljiv kad je sad.. Znaci apsolutna nula...ishodište kordinatnog sustava :D


Prošlost nisu slike spremljenje u neki tamo naš mozak..
Mi sve znanje crpimo iz nekog polja, polje varijanti.
E sad, prošlost, je proživljen jedan put u tome beskonačnom polju varijanti.
I kad mi jednom nešta doživimo, otkrijemo ,u tome polju, to nam ostaje otkriveno i kad se toga prisjećamo poslije samo si osvjestimo taj proživljeni, poznati put i tako izvlačimo sjecanja iz tih iskustava.
Ugl zakomolicija i ja..
Nema memorije u mozgu.. Duša prodire u prostranstvo varijanti i bira šta god joj treba.
Sve joj je na dohvat ruke, beskonačno, samo se treba osvijestiti i uzeti.. :)

Ima nešta sa druge strane ogledala..... eyessss::let:
Skroz druga dimezija, koje smo mi dio i koja je sastavni dio našega života, ali koja je i namjerno sakrivena od nas.. :)
Ali polako...

Ljubav

:sun2:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Na kraju mi još nije jasno zašto je ta djevojka sa dečkom iz ove teme ako misli da je trava loša i on narkoman?
Dobio sam odgovor da ne zeli da sutra njena deca krenu putem kao sto sam ja(jako losim) i da ne zeli da im uzor bude neko ko konzumira marihuanu jer ko zna nisu svi isti mozda moje dijete nece biti jak karakter kao i ja pa posegne i za necim drugim a ako zna da mu otac pusi travu znaci da ce tu imati slobodu pa ce mozda traziti nesto drugo, nesto cega bi se bojao/la nas roditelja(jer i ja sam takav). Sa druge strane u zemlji u kojoj zivim marihuana nije legalna pa ko zna uvek je moguce da zavrsim i u zatvoru moja djevojka ne zeli takvog muza, zeli porodicu bez ikakvog straha. Sa ponosom mogu reci da sam prije ugasio posljednji dzoint u svom zivotu i da cu za par mjeseci zaprositi djevojku, ja sam izabrao ljubav, sta bi ste vi izabrali?
Po meni to nije ljubav nego emocionalna ovisnost. "Loš" je, al i dalje je sa njime, a opet govori da ne želi takva muža, znači da ne zna sama što hoće, ali ne bi da bude sama pa ga ne pušta. S druge strane i momak pokazuje isto ponašanje, on je samo druga strana novčića. Po meni to nije ljubav, pogotovo ne prava i zrela, koja može ljude održati zajedno kad veza naiđe na stvarne probleme. Tvrdoglavost i "ne želim narkomana za oca svoje djece" nisu iskaz ljubavi, kao ni totalno odsutstvo volje da se informira po tom pitanju i promijeni mišljenje. Barem je danas sve dostupno i svakome imalo pametnom je jasno što je konoplja i zašto je ilegalna. Tu dolazimo i do točke gdje ona želi "obitelj bez straha da će muž u zatvor". Ako sadiš za sebe i odgovorno konzumiraš, jednako je opasno kao i preći preko ceste. Čak i manje opasno od toga, jer ako naleti neki električni auto i ne čuješ ga, na*ebo si... :D
Plus toga, gledajući trendove u svijetu, nije ni kod nas legalizacija tako daleko...