Ja sam sebi naručio nove sijalice...šta vi mislite

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.08.2007
9
0
0
34
Naručio sam deset sijalica gro-lux onih reflektorskih s standardnim grlom zato što mi se neda zajebavat s visokotlačnim,ove netrebaju propaljivače i prigušnice...ovo mi je super svaka sijalica je jačine 75 watta i ono kad ih spojim deset komada imam otrpilike 750 watta svijetlosti a bolje mi je to jer ih mogu postavljat tako da se svjetlost maksimalno iskorištava jer imam pet biljaka pa ono htio bih da maksimalno svijetlost prodire između njih!!!šta vi mislite...svaki savjet je dobrodošao...:)
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
silent18 je napisao(la):
Naručio sam deset sijalica gro-lux onih reflektorskih s standardnim grlom zato što mi se neda zajebavat s visokotlačnim,ove netrebaju propaljivače i prigušnice...ovo mi je super svaka sijalica je jačine 75 watta i ono kad ih spojim deset komada imam otrpilike 750 watta svijetlosti a bolje mi je to jer ih mogu postavljat tako da se svjetlost maksimalno iskorištava jer imam pet biljaka pa ono htio bih da maksimalno svijetlost prodire između njih!!!šta vi mislite...svaki savjet je dobrodošao...:)

Nemaš 750W svjetlosti nego 750W utrošene el. energije.

Trebao bi pogledati koliko lumena daje svaka sijalica i koja je boja svjetla.

IMAO, to ti je promašena investicija ... ono, možda budu super rasle pod tim lampama ali kad sve zbrojiš i oduzmeš, bilo bi jeftinije da si uzeo kilo dobre vutre. :pat:
 
03.08.2007
9
0
0
34
hvala puno ljudi spasili ste me!
a ak uzmem onu gro lux 400 watt visokotlaćnu žarulju s prigušnicom i propaljivaćem to je oko nekih 450-500 kuna kako je reko trgovac?šta mislite o tom?