Jack Herer by YesIam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Dakle, pao mi vent na biljlku, slomio 5 grana, na spoju sa stabljikom. Tri sam uspjela nekako povezati, a dvije su sad klonovi . Hvala Creativu na pomoći i potpori, jedan od razloga zašto je ovaj forum super je što uvijek ima nekoga voljnoga, ono, skoro 24 sata. :)


Naravno da nisam imala clonex, pa čak ni med, al sam imala jiffi tak da su sad u tome, odrezane pod kosim kutem, malo sastrugane, vlaga iznad 80, toplo im je uglavnom i baš me zanima jel će se koji primiti. Ovi mali su grančice sa grana. 18/6 pod 46 W. Dodat ću im još jednu štednu.





Evo i ostatak cura. Već neko vrijeme u novom domu i možda tjedan na cvjetanju









box: 120*0,90*recimo,1,50,
vent : Vents TT 125, 220/280 m/h + stolni osc. između biljoza i HPS 400, pasivni upuh
temp po danu je malo porasla, oko 30, a po noći 17,18; Malo ću dići HPS, a i stolni vent.bb
Imam easy rollere, za podizanje i spuštanje
vlaga: oko 60, ovisi o zaljevaju

Klopa: Hesi bloom, powerzyme, supervit (Opa-Cupa ;) ) i poslije P+.
 

kengue

Aktivan Član
22.02.2012
123
34
28
43
:respect: dobro si ih skrpala. meni je isto u prvom grovu pao ventilator na jednu biljku, sasjeko ju skoro do korjena. napravo slucajni lst i na kraju ispao pravi grm..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Namazi kremu na mjesto ostecenja, bilo kakvu za njegu koze (da ne reklamiram sada)... ono sto pomaze ljudima pomaze i biljkama :)


Sada ce tek podivljati kada se oporavi :ridinghorse:


Sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Dali se to meni cini, barem po slikama, ili to tvojim biljcicama fali kalija I fosfora? Nekako su mi vrhovi lisca zuti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Slike bacaju na zuto ili kako se to kaze fotografije su spaljene. Mislim da je to Hps sa strane ili nesto.
Biljoze imaju smedje vrhove lista i male znakove overferta po rubovima ali nista strasno.
Sretno dalje sad vec sigurno imaju i dlachice i cupave su
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
definitivno nije problem oko fotografije. Zuta svetlost samo prikriva pokazatelje problema.
Imao sam isti problem i nisam bio siguran sta je u pitanju. Sve biljke je mucio jedan prob. ali svaka je ispolavala drugacije(tutorijal o problemima biljke mi nikako nije isao u prilog). Tripovao sam se na kalcijum,kalijum,magnezijum,ph,nisku temperaturu kao prouzrokovaca predhodnog ili previse svetla. Jako slicni simptomi. Blede liske odmah ispod vrha biljke,vene na liskama ostaju tamnije a sve ostalo bledi. Obodi i shpic liske bivaju svetliji i lagano gore krajevi.

Totalno zbunjen,presadio sam biljke u svezu zemlju i povecao litrazu(to im je svakako falilo) ,...sledece zalivanje sam dodao Plantelu za cvetanje zbog kalijuma,udaljio svetlo i biljke su se ubrzo oporavile(par dana),povratile boju,uzdigle liske i nastavile da sljakaju.
Najgore od svega sto ni sad nisam siguran sta je u pitanju,nisam testirao posebno neku biljku,tipa da ne dodajem djubrivo(samo nova zemlja),ili folijarno dodam djubrivo zbog mikroelemenata,da dodam ljusku jajeta,ili koru banane...bilo sta drugacije,al jbg.

Iskreno verujem da fali kalijum i da bi mogao malo vise da odaljis lampu neko vreme za svaki slucaj.

Nazalost sliku koju sam prepoznao u tvojoj sam nekako zagubio,ali isto su biljke izgledale kao tvoje.

evo jedna slicica pod blicom

zanimljivo da je koren bio fantasticnog izgleda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
istina power,ali mislim da se taj problem drugacije manifestuje.

Ponasa se kao da fali azota,nedostatke pokazuje na donjim liskama,a gornji deo biljke izgleda normalno i zadovoljno bas kao na ovoj slici
http://prntscr.com/zpsvo

Ovde su bile u pola litra, kasnije presadjene u litarske saksije a sad su u 3,5l.Ima jedna u 5l i ona se otima u odnosu na ostale:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Super to napreduje i nadam se da će slijedeći update biti pokoja fotka pod normalnim svjetlom. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kada koren tako popuni posudu najnormalnije je da mu fali svega, od prostora do hranljivih materija... ajd skupi kintu pa prebaci bar u 7L ili 13L (il improvizuj u kantama nekim), pa da vidimo onda... veruj da neces zazalitit... biliv mi frend
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and opa cupa

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
PowerSeed je napisao(la):
ajd skupi kintu pa prebaci bar u 7L ili 13L

za takav poduhvat bih pre trebao da skupim ekipu lol

Moja greska sto nisam pogledao prethodne postove. Kako su krenule,biljke sada izgledaju super.
Bice to dobro!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and PowerSeed

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Evo, ajde da se i ja malo umiješam :)

radnuluS je napisao(la):
Ponasa se kao da fali azota,nedostatke pokazuje na donjim liskama,a gornji deo biljke izgleda normalno i zadovoljno bas kao na ovoj slici
http://prntscr.com/zpsvo
Da, da, upravo tako. Donje lišće propada, izgleda kao tipičan nedostatak N. Moje biljoze su izašle sa žutim listićima i zelenim kotidelonima koji su isto dosta brzo izgubili boju, nisu napredovale i dosta brzo sam počela gnojiti malim količinama i too e dobro sve štimalo, situacija se popravljala naočigled. Dosta dugo je i trajala vegetacija, bilo je puno lišća i nekak se ne brinem oko tog donjeg dijela, but
radnuluS je napisao(la):
definitivno nije problem oko fotografije. Zuta svetlost samo prikriva pokazatelje problema.
Imao sam isti problem i nisam bio siguran sta je u pitanju. Sve biljke je mucio jedan prob. ali svaka je ispolavala drugacije(tutorijal o problemima biljke mi nikako nije isao u prilog). Tripovao sam se na kalcijum,kalijum,magnezijum,ph,nisku temperaturu kao prouzrokovaca predhodnog ili previse svetla. Jako slicni simptomi. Blede liske odmah ispod vrha biljke,vene na liskama ostaju tamnije a sve ostalo bledi. Obodi i shpic liske bivaju svetliji i lagano gore krajevi.

verujem da fali kalijum i da bi mogao malo vise da odaljis lampu neko vreme za svaki slucaj.
Nemam sad pojma koliko je prošlo od zadnjih fotki, ali čini mi se oko tri tjedna, i situacija se bitno promijenila. To fakin žutilo počelo se pojavljivati i na višim slojevima biljke, i to me dosta brine. Sve to šta je napisao i radnuluS i meni se motalo po glavi, osim temp. i svjetla. Osušeni vrhovi počeli su se uvrtat gore, žutilo se ne manifestira više samo na rubovima ili vrhu listova, već počinje i s gornje strane, od peteljke. Promjene na donjim listovima su brze, 2-3 dana, sasuši se i otpadne. Uočljiva je diskoloracija, sad imam i nekrozice neke, al zasad samo na par listova...propadaju i i mali listići na grančicama u roku keks.


doomer je napisao(la):
Biljoze imaju smedje vrhove lista i male znakove overferta po rubovima ali nista strasno.
To sam i ja mislila, a to se posebno vidi na jednoj biljci. Ta bi trebala biti lemon skunk, tak bar mislim. Al isto tako slično izgleda i nedostatak K . Evo, fakat sad više ni u šta nisam sigurna, svi ti simptomi su toliko slični da je nekad teško razlikovati. Pogotovo kad se problemi vuku od početka. Ipak, nekako brijem da biljkama fali svega i N i P i K.
Najbolje se uopće ne dovesti u takvu situaciju :)

Evo što radim:

- zaljevam odstajalom vodom, a sve češće ih počastim i kupovnom, jer zaboravim
- ph rihtam na 6.5, ph izlazne vode je 7 ili 7.5. Teško je precizno odrediti jer nemam pH metar, nego onaj tekući, i to ne za ribice, nego baš za naše biljčice:), i te 2 boje su ono, ma skoro iste ??? E, sad, koliko je to precizno, nemam pojma, al nikad ni nisam imala pH metar, a nisam imala baš ovakve problemčiće. Mislim da je to prva stvarčica koju ću si kupiti za sl. grow, a možda i prije
- od kad su na cvjetanju, gnojila sam jednom tjedno propisanom dozom Hesi Bloom, Powerzyme i Supervit, ne svako gnojenje
- zadnjih desetak dana sam malo pojačala ritam, pa ih sad gnojim svako zaljevanje s nešto više od pola doze, svaka 3 dana. Čini se da je žućenje gornjeg dijela zaustavljeno za sad, a ovo donje lišće ko šiša, ono propada i dalje.

- primjetila sam još na početku da voda jako brzo šišne kroz rupe, pa gledam da polako i fest dobro mokar bude gornji sloj zemlje. Nisam ovaj put stavljala perlit, a drenaža su glinene kuglice, tj. keramzyt.Tegle su nekih 12, 13, 14 l, tu negdje valjda. Zaljevam ih sad svaka tri dana i za 6 bilja mi je dovpljno 5 litara. Čitala sam danas Veronin dnevnik, pa vidim da se čudite maloj količini vode, pa ono, jbt. jel možda u pitanju manjak vode???WTF???Neam sad pojma, meni se čini da je to dost mokro. Ne guram baš prste duboko, haha, jer pucketa korijenje.

Ovo sigurno već pišem sat i pol i ne da mi se više, a bome je i skoro 2. Slike još nisam ni skinula s fotića, tak da niš od slika trenutno, al zato sutra
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Nebi reko da su to nedostatci a ni manjak vode (zaljevas dobro). Zutilo se vuce od pocetka prakticki pogledaj prvi post.
Tako male biljke a i kasnje u vegetaciji pogotovo s tom Substral zemljom toliko zagnojenom ne mogu imat nikakvih nedostataka moze biti samo visak. Bojim se da nije dobar balans NPK i mikro elemenata za onako male biljoze (prvi post) i ph previsok pa ne mogu koristit hranu u zemlji (kasnje). One trakice za ph zaboravi prva investicija ph metar.
Previsok ph ce davat simptome nedostataka svih elemenata. Ja bi smanjivo PH na 6.2 i gnojio 1/4 doze eto moje dvije kune.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Nisam nigdje uspio procitati, ali, sigurno se radi o jack hereru od ghs-a? Ako je tako, onda neka te/vas ne cudi ovoliko komplikacija...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Je, radi se o ghs-u. Čitala sam i ja na raznim forumima da znaju biti jako zahtjevne....
Evo fotkica :eek:hno:













vr/]
projem_032.jpg
[/url]













 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.