Jack Herer fem GHS 100w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
dule1111 je napisao(la):
ok,hvala..ljudi :)

a ovi listici sto su spaljeni,sa flekama..neka informacija na tu temu? :)
Nemogu se sjetiti kako se ta pojava zove ...malo me buni crimea.Uglavnom ti pozutjeli listovi na samom dnu biljke su posljedica isparavanja vode iz zemlje i netreba te to posebno brinuti :)
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Dule, ne vidi se dobro iz fotki. Morao bi fotkati cijeli list sa stabljikom i srediti fokus prije okidanja.

Mislim da si rekao da je donji list dobio tu fleku? Bitno je da znaš da li poremećaj ide odozdo ili odozgo. Kod prevelikog toplinskog zračenja žarulje otišli bi ti gornji listovi, a ne donji, pa po mom skromnom i početničkom mišljenju :icon_lol: nije to, a i žarulja je preslaba za takav problem.
Ako ti je i stabljika tog oštećenog lista onako crveno-ružičasta i ako je biljka usporila s rastom, onda je to vjerojatno manjak Fosfora (P).
Ako ti je taj oštećeni list na najvećoj biljci koja dobro raste, onda je vjerojatno manjak Kalija (K).
Ako si siguran da je situacija s gnojivom OK i da ga ima dovoljno, onda si "zaključao" nutrijente s lošim pH faktorom vode, pa biljka ne može do njih.

Uglavnom, može biti hrpa stvari, a ne mora ni biti nešto ozbiljno. :icon_mrgreen: Pogledaj ovaj članak pa probaj sam dijagnosticirati: http://www.cannaversity.com/cannaversity/article.php?id=057
I meni se isto desilo u mom trenutnom uzgoju, biljka je malo usporila s rastom, no kasnije se nekako izvukla i sad je OK, a najdonji listovi se sada suše i otpadaju prilično često pa to i više nije neki događaj vrijedan spomena.

I da ponovim opa-cupin upit...što će ti taj peroksid? Posebno kad uzgajaš u zemlji? Pročitao sam i ja gomilu drugih foruma, te članaka, pa rijetko tko napiše išta pozitivno o peroksidu. Uglavnom, ako ga staviš više, onda će ti pobiti dobre bakterije u zemlji, a ako ga pak jako razrijediš onda će pozitivni efekti (ekstra kisik) biti zanemarivi. Po vrlo detaljnim i argumentiranim člansima, peroksid je više/manje beskoristan. Ako želiš ekstra kisika onda staviš extra perlita u zemlju, a peroksid ljudi koriste samo kad imaju problema s biljkom ili u hidro uzgoju (iako vidim da se ni tamo ne preporučuje). Bez brige, listovi će ti se vidno uspraviti i nakon običnog zalijevanja vodom, jer to je normalna posljedica fiziologije biljke.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Peroksid je oksidator i nemoze ubit mikrokulturu,zapravo trebo bi je ubit ali te su bakterije aerobne sto znaci da se samo sa kisikom mogu razvijat,stoga nemoze unistit nikakvu mikrokulturu osim fungi i anaerobnih bakterija koje su uostalom i trulez.Doslovno 3%tni peroksid moze ic i do 8ml na 1l vode i nece se nista lose desit.To je samo voda sa viskom molekule ksika,i ja sam sa tom vodom imao odlicne rezultate.NEmozes govorit da je beskoristan,jel si ga uopce probao.
Dule ovo je tvoj dnevnik i reci svoja zapazanja sa peroksidom,koliko ja znam kad dam peroksid od 3 do 5 ml na 1 l vode biljke se odmah uzdignu i idu prema svijetlu.H202 takoder moze pomoc ako su biljke prezalivene,i oskrbljuje korijen sa kisikom.Ali svega ceg ima previse to ne valja i stim se ja slazem.Hempy imas u mojim dnevnicima kako sam ja koristio peroksid samo sa vodom kojoj je nastiman PH bez ikakvih aditiva i root kompleksa,negdje sam usliko korijen nakon tjedan ili 2 tjedna nakon sto su nikle pa pogledaj ako uspijes pronac kako se razvio.Doslovno sad mi dode da povadim svoje biljke iz 4l kalica i da ti ih poslikam da vidis kako korijenje ja imam samo zbog h202.
A ovo si mozda i pogodio da mu je lisce onako zbog loseg PH vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Ower, pogledao sam, lijepe su ti biljke i sve OK, ali dok ne uzgojiš dva klona u potpuno istim uvjetima, jedan sa i jedan bez peroksida, nemaš dokaz u prilog peroksida. Stoga nema baš nikakve koristi i potrebe da vadiš van biljke i dovodiš ih u stresne situacije. Ima i drugih načina za dovođenje više kisika. Moguće da su i proizvođači kao Canna i drugi u krivu, a ti u pravu, jer izričito upozoravaju da se s njihovim (bio)gnojivima ne smije koristiti peroksid, ali po svemu što sam ja pročitao, nepotrebno je koristiti peroksid, kad nemaš problema s biljkama i korektno s njima postupaš. Ako peroksidom ne možeš ništa ubiti, osim loših stvari, jer to je samo jedna O molekula više od vode itd., zašto ne sukneš npr. 100ml na litru vode? :icon_mrgreen:

Kako god, dule sretno dalje, nadam se da nećeš imati nikakvih problema. I ja sam bio opsjednut s problemima na jednom/dva lista, no kad biljka naraste u nepreglednu količinu lišća, nećeš ni primjećivati ovakve točkice, dok ne uhvati pola lista. Onda će taj list otpasti, zamjenit će ga tri nova, a ti nećeš ni trepnuti. :icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ponavljam Hempy,u tim dozama do 8ml nije stetan peroksid,i znam par growera koji koriste peroksid za kloniranje,i bas cu eto radi tebe kad skupim vremena odsjec par klonova i na nekima cu koristit peroksid a na nekima bez peroksida.I ako stavis 100ml na 1l vode naravno da nije dobor isto kao da uzmes Canna gnojivo i stavis 100ml na 1l vode.Ali peroksid u tim dozama nije stetan i pomaze korijenskom sistemu.Kakogod vec sam imo rasprave tu na forumu oko h202 i necu vise se sa tim zamarat,imas dosta stranih foruma koji pljuju po peroksidu a imas i gdje ga hvale vise nego sama gnojiva.Ne bi ja o tome bezveze prico da ga nisam koristio vec godina i proucavao.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
rekoste moj dnevnik pa evo da vam docaram ja.. :)

obe biljke su dobijale istu kolicinu vode,istu kolicinu hidrogena i isto im je podesavana ph vrednost vode..u posudama su identicne velicine i obe su presadjivane u isto vreme..ova na prozoru cak sta vise je presadjivana jedan put vise,tako da bi trebalo da ona ima neki problem(pored toga sto jako sporo raste zbog nedostatka svetlosti) takodje im je zemlja nova dodata u istoj kolicini prilikom poslednjeg presadjivanja.

ova na prozoru zaostaje naravno,nema sunca,nisu kontrolisani uslovi itd..ali nema ni jedne fleke,samo sporo dosta raste..
a ova druga u boksu,raste kao nenormalna..sutra kacim ostale slike,ali ti donji listovi kao da se suse..

zato mi je nejasno o cemu se radi,deluje savrseno zdrava i razvija se..ali eto tih 4-5 listica me buni i da,svi su skroz blizu zemlje..prvi spratovi su u pitanju.

a nemoguce je da je pretoplo,da fali vlage jer sve to kontrolisem..vlaga ne pada ispod 55%.. temperatura isto,ne prelazi 30 stepeni pri vrhu biljke provereno.

sijalica takodje ne moze da oprlji listove jer je jako slaba,listovi gornji su bili dosta blizu sijalice u vise navrata..cak je i dodirivali i nista im ne fali.

jos jedan podatak,ne siri se to kao sto rekoh..zahvacena su maltene ta prva 2 sprata- i to na grani koja ima lupam 5 listova,samo dva.. i sa druge strane isto takva situacija na grani samo 2 lista zahvacena..a onaj prvi sprat,prvi listovi,ta dva su skroz skoro osusena i to je to.
tako da pored svega napisanog,mislim da nije ph,temperatura,nedostatak vlage,peroksid i ostalo..vec to isparavanje vlage iz zemljista eto mi deluje kao neko objasnjenje.
ali opet,ja imam 0 iskustva,mozda zestoko lupam.. :D

sutra kacim slike da vi to bolje pogledate,biljka je ogromna,veceras sam je pognojio prvi put sa 3ml crvene plantele.
onu na prozoru ne naravno niti cu u skorije vreme

takodje mislim da peroksid nije naneo ni malo stete,vec samo doprineo..stvanro su naglo bujale posle njegovog dodavanja :)

plasim se sutra da otvorim boks kada se probudim,listovi udaraju u boks sa svih strana..bas se razvija i ona grana sto sam je polomio i dalje raste i mislimd a ce to biti sve ok,jeeeee :)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
dule1111 je napisao(la):
...
takodje mislim da peroksid nije naneo ni malo stete,vec samo doprineo..stvanro su naglo bujale posle njegovog dodavanja :)
plasim se sutra da otvorim boks kada se probudim,listovi udaraju u boks sa svih strana..bas se razvija i ona grana sto sam je polomio i dalje raste i mislimd a ce to biti sve ok,jeeeee :)))
Ha ne znam onda...može ta nekroza biti i od prevelikog zaljevanja biljke. Kada si snimio onu zadnju fotku sa žaruljom, biljkom i vazom? Prije ili poslije zaljevanja? Ako ti nakon zaljevanja listovi vise (kao na tvojoj fotki) i još su čvrsti (kao što izgledaju na tvojoj fotki), onda si previše zalio. Suprotno, ako listovi vise, ali su onako skroz mekani i suhi (neki i otpadnu na dodir), onda imaju premalo vode. I jedno i drugo može dovesti do nekroze na listovima. Listovi ti nakon zaljevanja moraju biti onako lijepi i ponosno uspravni (obično i okrenuti prema izvoru svjetlosti).

Ah da...inače, meni i bez peroksida biljke "naglo bujaju" nakon zaljevanja...kao uostalom i svim drugim growerima. :icon_mrgreen: Ja bi na tvom mjestu i to, barem privremeno ukinuo, ako si baš zabrinut oko tih nekroza, jer to je samo dodatna varijabla koja ti stvarno ne treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

vetar

drug član od 2008
26.05.2014
138
122
43
i ja sam na Big Bengu imao takve listove, to je do genetike jer u
kasnijem uzrastu biljke te fleke nestanu :)
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
peroksid je ukinut jos davnih dana,dodao sam ga jedno 4 puta max i to je sve..sve u dozama po 3-4 ml :)

bune me malo listici,neki vise..neki su savrseno ravni/uspravni :D sad sam bas gledao..

zalio sam sinoc sa plantelom-da bila je jos maalo vlazna zemlja ispod i procurelo je..mislim da se to prvi put dogodilo smao zato sto sam pozurio sa gojenjem,pa ajde kao zalicu iako je vlazna..
moja greska,ali mislimd a nije strasno..sad cekamo standardno 3-4 dana na koliko je i obicno zalivam da se prosusi :)

hvala svima na ukljucivanju u akciju,za sada cemo ostaviti te listice kakvi jesu..pa ako bude neke frke..ja vas cimam opet :p

da,mozda jos jedna stvar..saa 26 dana starosti, kako vam se cini biljka,velika,mala..razvijena,vise grana..malo..staa kako? :))
da li ce biti dovoljna visina boxa od 80 cm?
da li valja ovo moje tretiranje biljke,lst fim i ostalo u cemu sam se okusao-da li treba nesto menjati?
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
molim za pomoc.

mislim da sam napravio glupost i istresirao previse biljku,pojavili su se muski cvetovi..mozda je cak i hermafrodita po nekom mom zapazanju..
sve sam upropastio :/

previse sam je topirao,sad kad su vrucine..rade mi 4 kulera unutra plus je boks malo otvoren i radi kucni ventilator i temepratura je tek tada oko 30 stepeni..dan ili dva dok sam radio je boks bio zatvoren ili temeperatura je bila ekstremna..
mozda sam isuvise lagano pristupio svemu ovome.
pre bih uzgajao biljku zimi i lakse kontrolisao uslove neko leti..

da ne smaram dalje,evo slika pa procenite sta mi je ciniti..
dve slike u boksu su slike manje biljke,sa njom je sve ok ja bih rekao..ali nije ni priblizno gusta kao ova istresirana.
evo slika:

smesna je ovako duguljasta,ali barem mi nesto ide od ruke.. :)
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk#1
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk

i evo zbuna,za koji mislimd a je hermafrodit sada.. :/
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk#2
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk#3
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk#4
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk#5
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk#6
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk#7
http://imgur.com/deVvnHM,qPyNzrc,yCOM3AF,gmOwSLa,JEzsUdA,ZYpktIa,VxR422Z,VwO1nAu,QibSbuk#8

sta da radim sa ovom drugom?
molim za pomoc :)

hvala drugari
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Jajana izbaci iz boksa. Možeš ga van pustit, pocekati da otvori jaja,
skupiti pelen i oprasis 2-3 vrha za sjemenke. Onda ga bacis.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
aaa..neeee..izbacen je vec napolje :/
znaci od njega nece biti nikakve duvke?

ma skraticu sebi muke,bacicu ga danas sutra..

bice nesto od ove druge valjda :)

vala chill
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI