Jack Herer Hydro vs Jack Herer Terra -200 w trilite - hps 400 agro- clf 125 w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
koliko sam ja pohvatao, hydro bi bilo najbolje raditi RO (reverse osmosis) vodom. idi u neki dućan za akvaristiku i opremi se, izbjeći ćeš puno muka i nevolja...
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.571
358
Od uzgoja koji je relativno jednostavan ti napravis sve ovo.....ali volja trud i strast do jaja
i naravno....talent za improvizaciju se odma vidi
Sretno do kraja
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa and Stipe
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
dao sam jednom frendu da kupi pravi ph-down sa fosfornon i dušićnom kiselinom al ga nema danima strah me da je propio pare :).. sa kišnicom se ph stabilizira na 6 a sa ovom gradskom vodom nikako a pojavio se i možda orginalni problem indoor klizišta i erozije :) (stiropora) pa ga lagano izbacujem i mjenjam sa kuglicama i perilitom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
reverse osmosis je još u klasi luksuz :) a pročitao sam da ni on nije najsretnije rješenje ..koliko sam uspio pohvatat problem je u kalciju a kod nas ga ima svugdje u vapnencu a nisam još dokučio kako ga točno izmjerit ako ko zna neka viče :) a boks napreduje prošao je test nepropusnosti svijetla još par sitnica i počastit će mo ih sa crveno- plavo- narančasto-bjelim spektrom na svečanom otvaranju....igrom slučaja bolje rečeno krize pola ga je u mylaru a pola u staroj poljoprivrednoj foliji pa će to bit sljedeči hendikep:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000
23.11.2014
1
0
1
Ro uređaj se da nabaviti za nekih 500 kn novi a nadje se i rabljenih po boljoj cijeni. A sto se tice kalcija mjeris ga najjeftinije sa kalci testerima za akvaristiku npr. od Saliferta oni su među preciznijima. No svejedno kad dodajes kalci u RO vodu obicno ti je opisano kolika doza diže koliko kalcija u ppm ili ti (mg/L) .I dalje matematika.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Nemas potrebe mjerit kalcij ima ga i previse.:) Ostavi vodu 24 sata da ishlapi klor mada mislim da klor dobro dođe u hidru da pobije loše bakterije.Drži PH 5.8-6.2 i tjeraj.Lagano s hranom jer su malene i ne previše komplicirati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
nestao mi fotoaparat vjerovatno sam ga ugradio u box :) pa dok ga ne nađem par vijesti: kako je terra bila skoro dva noda u prednosti malo sam im zamjenio svjetla a hydro je dobio poboljšanu aeraciju, u one kanale sam stavio malo namotane protuklizajuće spužve sa puno malih rupica na koje se voda raširi (poput puhaljki balona od sapunice) ima ih na stotine i još lagano vibrira kad udari voda što stvara sitne kapljice a i ne prska po dolnjim listovima vidi se zrak u vodi....odmah je živnula i krenula u kontranapad a pripremam još jedan eksperiment hibrid zemlje i kratky metode hydroponika sa korjenima u staklu da ih se može proučavat pa ga možete očekivat u utrci
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
lol naravno prije svega je eksperiment želim svojim i vašim očima vidit kakve su sve razlike i što nam sve trgovci lažu i mažu :) valjda neće bit fijasko jer im planiram više puta odrubit glave pa će svaka imat klona koji može nastavit trku :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
popodne će slike moram rastavit box da nađem aparat :) a pere me još jedan experiment kojeg ću najavit al neću obečat jer ima logistićkih problema... aquaponic :) nabavio sam veliku prozirnu plastiku gdje će doći nekolko zlatnih ribica a na poklopcu biljka/e nešto slično ovome :
 

Prilozi

  • 813aQnEU+XL._SX425_.jpg
    813aQnEU+XL._SX425_.jpg
    28,1 KB · Pregleda: 37