Jack Herer Hydro vs Jack Herer Terra -200 w trilite - hps 400 agro- clf 125 w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
Kako misliš u aquaponici, ako zatreba biljci, ubacivati prehranu bez da potušiš ribe?
I ja sam mišljenja da je to više za nekog zelja uzgajati iza kuće, nego za kanabis...
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
nije obični kratky nego zemlja (grow bag od spužve za sklizanje) a kratky je samo kao dodatni booster čak ima i slamčica za puhat zrak :) htio sam je postat juće al se uhvatilo malo zemlje i glinopora za viseće korjene pa sam im stavio zračnu pumpu da ih ulickamo za javnost :) ,a nije mi zanimljivo samo sirovo growanje ovako experimentiranje je više hoby growanje mi uzme 5 minuta a ovo 5 sati dnevno :) kratky bi mogao bit prilično efikasan slučajno sam dva muška iz ubacio u malu kantu nalio im malo papice rastu ko ludi na prozoru ako mogu uzgojit jagode moć će i ovo a aquaponic ide sve organski ti nahraniš ribe a ribe nahrane biljke a sa kombinacijom medija ću im dat sve što treba (nadam se)
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ne ide mi jedan kraj priče s drugim. S jedne strane hrpetina detalja, tehničke zavrzlame a s druge strane cinjenica da je PH 8. Uozbilji malo taj PH :D
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
konačno je i ph rješen moj frend alkos ga je donio doduše pola litre umjesto jedne :) al i to je super ...više se nije dizao preko 7 odmah se vidi na njoj ko da je odahnula....sa hidrom nemam neko iskustvo nešto sam ranije brljao al neozbiljno i "odokativno" ph vode sam mjerio okusom :) sa aeroflo-om sam nešto malo naučio dovoljno da ne čačkam ništa pa čačkam ovamo :)
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
pa ribe (kenjaju) proizvode prehranu u vodi iz koje se hrani biljke preko korena

Znam Power kako funkcioniše to sa amonijom, nitritima i nitratima, ali konkretno sam mislio kad nastupi cvjetanje šta onda poduzimati?
Moram još pročitati oko hranjenja, možda ima neki trik za postizanje veće količine nutrijenata potrebnih za cvjetanje.

U citatu ispod stoji da je odlična stvar za majke i fazu vegetacije, ali problem nastaje u cvjetanju...

Citat sa stranog foruma:
"From what i've read about it, its fine for veg & keeping mother plants with plenty of nutrients supplyed by the fish waste from bacteria break down with the plants use the nutrients from the process cleansing the water making it suitable for fish to live in safely.

Unfortunaly its not so good for budding as the nutrients created by fish waste lacks a majority of the good stuff needed for big colas of bud, yes it will produce bud !"
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Bravo na trudu i volji za eksperimentiranjem, želim ti sretan zaplet i kraj!!!
Btw, tvoj dnevnik je stvarno izvan svih kategorija :)
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
ima sistem hranjenja što sam vidio da se stavi kruto gnjojivo u gazu i ukopaš ga na površini a lako ga možeš izvadit tako će biljka uzet što joj treba a neće se mješat sa ostalim ja mislim ove kuglice od gela pokišat u hrani ...one upiju i drže tekučinu u unutrašnjoj šupljini samo ih moram testirat sa obojenom vodom da vidim jeli stoji unutra ili izlazi van... a nažalost odradim 8 sati i više svaki dan pa mi ovo dođe u slobodno vrijeme kojega nemam pa žrtvujem spavanje :) i još je hydro spavao sa mnom dok nije bio gotov boks pa sam i ja bio kako i on na 18:6 :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o and lauba
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
izjednačile su se na 4 noda i vrh :) hidro je dobio kišnicu a dobili su i bm micelij za ih ne uhvate ove zagrebačke ospice :) imam volje za još jedan projekt koji bi mogao bit zanimljiv širokim masama al nemogu nabavit bijele plastične kvadratne cijevi 12 X 12 cm (pet inča) širine i oko metar ipo duljine to su stupovi od plastične ograde poslao sam desetak upita niko neće ni da priča za par komada ako ko zna neka javi
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
A zašto ne završiš prvo jedno a onda na novo experimentiranje,ja sam čak i pratila o_O donekle ali ti sve više kupusa ubacuješ :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: enjoint
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
kad ove idu u prekomandu na mjesto ovih dolaze nove :) a na aquaponicu radim več neko vrijeme pa bi mogao bit brzo... ameri uzgajaju slatkovodne jastoge i škampe u tome ako ih nabavim pa će bit i borbi :) a jastog može živit jako dugo, ako se pokaže jednostavno ko što pričaju dalo bi ih se i uzgajat samo treba pokušat navodno je aqaponic 10 puta efikasniji od same zemlje a kad ga se namjesti treba sat tjedno održavanja,a da nebude kupus druga će bit u odvojenome postu ovdje ću vam samo još pokazat korjenje al ne onu ružnu nego jednu gdje će cijeli rast korjena bit vidljiv želim se osobno uvjeriti kako rastu sekundarni,tercijalni i ostali i kako manipulirat njima
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: fulldedarak