Jack herrer outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2019
8
22
3
28
Pozz vutraši! Nakon 2 sezone neuspjelih pokusaja da uzgojim nesto svoje,zbog losih uvjeta i lose srece,ove sam se godine odlucio fokusirati na 1 jedinu biljku i pruziti joj svu svoju ljubav i paznju :sun2:
Ovaj put to nece biti random sjemenka iz heda neke lose ulicne pljuge,vec sjemenka jack herrera koju sam dobio od prijatelja na poklon.
20.04.2019 sjeme je stavljeno na klijanje. 3 dana kasnije izasla je mala klica, te je isti dan stavljena u malu plasticnu vazu (zemlja-zuta florabella). Jucer je biljcica 1. put ugledala svjetlo dana,a danas 26.04 je vec razvila prva 2 listica. Zbog manjka sunca i losih vremenskih uvjeta biljcicu stavim 2-3 sata na dan ispod nocne led lampe,cisto da malo upija zrake svjetlosti.. :D
Planiram iskopati duboku rupu od najmanje 50 litara,jer naravno sto je veca rupa vise mjesta da se korijen razvija sto bi znacilo i veca i snaznija biljka.. također planiram napraviti neki trening da biljka urodi sto vecim plodom, topiranje ili fim,vidjet cemo. Od gnojiva cu koristiti plantellu list i cvijet,jedino se jos nemogu odluciti za zemlju,pa bi cjenio kad bi mi neko s iskustvom mogao preporuciti dobru zemlju..
Eto to je to od mene za danas,javljat cu se svakih 10-ak dana i pratiti napredak biljcice,a naravno uskoro ce past i koja slikica.. Svaki savjet je dobrodosao!
Peace out :vutra:
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Dobra je i Florabella, ja sam svaki grow sa njom izgurao :)
Lepo pripremi sajt i sredi ga dok ti je biljka još unutra, očisti okolno rastinje da bi joj dao što više sunca.
Bolje u tu noćnu lampu stavi neku cfl sijalicu i drži je na 18/6 ili 24/0 čisto da bi malo ubrzao proces i da bi bila veća i snažnija biljka kad je prebaciš na sajt.
 
02.03.2019
8
22
3
28
Zuta Florabella se je i meni pokazala ok,ali nije bilo srece ni uvjeta tako da ni jedan grow do sada nisam uspio izgurati do kraja,ali ovaj put idemo napred pametno i samouvjereno!
Sta je najsmjesnije jos ni nemam sajt :D ali ne brinem se previse,u mom kraju ima puno zapustenih suma s potocima i brdima punih potencjala za uzgoj nase drage biljke,tako da se ne brinem previse radi sajta..sad drugi tjedan kad uhvatim vremena malo prosetat u sumu na sparuge,i usput nac idealan sajt. Malo si spojit ugodno s korisnim.. :)
Sad je krenulo ljepo vrijeme tu kod mene,tako da sunca preko dana ne fali,a preko noci je pustim ispod te led lampe od 5w, pa makar za placebo :ajnstajn:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Sretan grow ti zelim i da bude bericetno, sto se zemlje tice, po meni je potgrond h dosta dobra zemlja, ima je samo u vrecama od 70l ali neces pogresiti. Florabella je takodje veoma dobra, ali uostalom, zavisi sta imas na raspolaganju u lokalu.
Sajt sto pre nadjes to je bolje, lepo ga spremi, iskopaj finu rupu, a ne zaboravi da sto vise svetla to je bolje. Takodje za svaki problem pitaj ostale iskusnije.
Inace sto se same semenke tice, jesi li siguran da je feminised? Po mom misljenju najbolje je kupiti, samim tim si siguran sta imas i siguran da samo ti znas sta radis. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelena baraba
02.03.2019
8
22
3
28
Hvala puno,duboko se nadam se da ce biti! Trebam pogledat sto nude agrarije ali naci ce se nesto, imaju sirok izbor zemlje.. planiram iskopati duboku stvarno duboku rupu tako da bi pakovanje od 70l bilo odlicno,ali vidjet cemo,jos se ceka placa :D
A sto se sjemenke tice,1000% feminizirana jer je prijatelj bio na odmoru u amsterdamu i dao mi je sjemenku ravno iz pakiranja,samo se ne mogu sjetit od kojeg je proizvodaca..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
866
93
Samo opušteno, bit ce im dobro i ovakvo oblacno vrijeme budu one nadoknadile to kasnije pošto su fotoperiodne , imaju kada. Nece im nista biti osim što ce se malkice izduziti. Jedino ako je automat onda ima smisla nabaviti neku rasvjetu za tih prvih 15-20dana.
 

djonideep

Aktivan Član
24.10.2016
119
861
93
Srecno sa grow barabo . Ima vremena za biljka da se pretvori u azdaja. Nakon ce primetiti i razliku izmedju ulicarke i starlete.
Inace ja volim blogerke , pa za neku nedelju ako bude sve kao sto treba otvorim i dnevnik kao i ostali. Svi je gledaju i hvale a samo jedan je lize . :puuuh::::volimj:::ljubav:
 
02.03.2019
8
22
3
28
Vutrasi moji moram vas obavjestiti da mi je vise pun klinac ove kise i loseg vremena,ne mogu vise gledati malenu kako se pati i samo izduzuje u visinu,i zbog toga sam se odlucio za totalno drugi plan igre:mad:
Nabavio sam ovu osramovu beštiju od 160w i odlucio se da cu ove sezone ipak odraditi indoor.(odmah bi zamolio administratore da temu prebace u indoor dnevnike)
Sutra krecem sa sastavljanjem boxa,bit ce improvizacija u starom ormaru. Zemlja je kupljena,florabella zuta 70l u homemade vazi koje sam sklopio od nekih drvenih,vodo- nepropusnih ploča..
Ovo ce mi biti prvi indoor,tako da cu trebat malo prolistat forum i proucit unutarnje uzgajanje,pa ako imate kakvih pocetnickih savjeta uvjek su dobrodosli :D
Vise informacija uskoro.. :thumb:
 

Prilozi

  • IMG_20190502_170722~2.jpg
    IMG_20190502_170722~2.jpg
    112,8 KB · Pregleda: 27