Jack47 Auto, usporedba zemlje na terasi by @Raconja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Evo da krenemo lagano. Kako i naslov kaže, usporedba medija, Florabelle i Pot H.
Na ideju sam došao jer su chilli paprike nakon presađivanja u Pot H napokon krenule, pa da vidimo pravu usporedbu na curama.
Zemlje su pomješane sa 20 % perlita i u teglama su od cca 9 l, nekako mi je najlakše baratati s tom veličinom.
Sjeme je Jack47 Auto od Sweet Seedsa, nakon 36 h proklijale obje jedino je ova u Florabelli mlađa 2 dana.
Što se tiče gnojiva ide Biobizz (Root Juice, BioGrow, BioBloom i TopMax) i mislio sam ovaj puta ubaciti i malo Slavola, ali po tome pitanju bih volio i vas čuti.
Sunca direktnog imaju od zore do nekih 13 sati a dalje hlad i u društvu su Aurora (chilli) i jedne TMS koja se baš napatila prije presađivanja. Na drugoj strani terase su 2 paćenice(Royal Creamatic od RQS-a) na početku cvatnje (2. tjedan) i njih ćemo samo usput popratiti. A sad da predstavim zvijezde.
Prva u Potground H će biti PRVA, jer je 2 dana starija i druga u Florabelli će biti DRUGA, jer je mlađa.;)
PRVA je stara 3 dana, a DRUGA je negdje u prošloj noći odbacila ljusku pa joj je 1. dan.
Za sada je to to, idu slike i ostajte mi dabri i veseli.:thumb:
PRVA IMAG0035.jpg
DRUGA IMAG0036.jpg
i malo sa terase IMAG0038.jpg
IMAG0040.jpg
 
Poslednja izmena:

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
PRVA 12.dan, DRUGA 10. dan
Idemo malo pomalo. Posla skoro ništa, bilo jedno zalijevanje (1 l vode i 2 ml RJ) jučer i jedno prije 6 dana (0,5 l i 1 ml RJ). Osim toga jedanput okrenute i to je to, samo promatranje.
PRVA IMAG0065.jpg
DRUGA IMAG0066.jpg
skup IMAG0067.jpg

A sad i koja riječ o paćenicama. Bilo je napeto nakon napada uši, ali prije svega Hvala @Pantagan na brzom savjetu. Nakon brisanja listova odlučio sam malo riskirati i ne koristiti ništa drugo, jer nisam više mogao naći niti jednu uš. Ali sam ispraznio terasu i dobro oprao vodom, pa kad se osušila dobro našpricao raidom svaki milimetar. Kad se miris razišao ponovno nastanio terasu i gamadi više nema ni traga. Problem je došao u obliku nevremena prošli tjedan i jadnice napaćene su se i natopile pošteno, a i vjetar je napravio svoje. Sa suncem je stiglo i veselje, iako osakaćene obje su živnule i jučer dobile mix (BG, BB, TM) u punoj dozi. Ako ne bude više piz..rija bit će nešto i od njih. IMAG0068.jpg

Ostajte mi dobri i veseli. :thumb:
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
PRVA 27. dan/DRUGA 25. dan
Počele da cvjetaju, nisam ih ništa trenirao da se bolje vidi željena razlika. Danas će dobiti prvu dozu hrane (BG, BB i TM u pola doze) pa ćemo vidjeti kako se ponašaju. Malo boljom se pokazuje Potground do sada, zemlja se manje sabija ali pričekajmo do kraja za sud. Osim toga sve ide svojim tokom. Idu slike od jučer i ostajte mi dobri i veseli. IMAG0121.jpg IMAG0122.jpg IMAG0123.jpg
A evo i slike Crramatica, nešto sporo cvjetaju al idu. IMAG0124.jpg
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Fala ljudovi. :respect:
@1310 evo razlike u veličini (cca 5 cm).;) IMAG0167.jpg

A sad update.
41./39. dan
U biti ni nema se šta puno za reći osim da se polako pune. Što se tiče razlike, jasno je vidljiva, ali bih rekao da od početka cvjetanja više razlika u razvoju nije bilo. Moj zaključak bi bio od početka hranjenja više nije bitno koja je zemlja, jer dalje je do prihrane.
A kad smo kod prihrane, cca jednom tjedno dobiju po punu dozu na 3 l vode i očekujem da će polako postajati žednije. Do sada svega 3 puta hranjene, ali kad ne traže nećemo ih ni šopati.
PRVA IMAG0164.jpg

DRUGA IMAG0163.jpg

skup IMAG0168.jpg

A i da spomenem RC-ejeve koji su isto lijepo ušli u cvjetanje. One su pak počele žderati, svaka 3 dana(4 l i puna doza koju moram pojačavati). Znam da im fali direktnog svjetla, jer su oni uvučeni i imaju cca 5-6 sati direktno, ali šta je tu je tako mora da bude. Ja sam i više nego zadovoljan jer na njih nisam nešto ni računao. Baš su spore i mislim da će ići na 100+ dana jer sad već su na cca 75 dana. Ako se dobro sjećam majka od ovih je bila gotova za 70-tak dana pa ako bi netko znao razlog zašto su ove toliko sporije bio bih mu zahvalan. Evo i njih i ostajte mi dobri i veseli:thumb:. IMAG0169.jpg
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
55./53. dan
Evo nas na finišu, još koji dan i berba. Trihomi većinom mliječni, cca 90 %, Al čekamo da počnu prvi amber pa skidanje. Klopa je išla svaka 3 dana po 3 l (BG 5 ml, BB 8 ml i TM 3 ml) i ukupno su 2 noći provele u zatvorenom zbog nevremena. Evo još slika i do berbe ostajte dobri i veseli.
Prva IMAG0222.jpg IMAG0223.jpg
Druga IMAG0221.jpg IMAG0224.jpg

I malo o RC-jevima. Čini mi se da više ne napreduju, a vrhovi su malo je reć mali. Moja teorija je premalo direktnog svjetla ali bi volio čuti i vaše. Jer nekakva je da ne kažem čudna runda ispala. Evo slika vrha i trihoma pa da čujem šta bi vi jel ja nisam pametan. IMAG0226.jpg image-0-02-04-fc466965594237efd7f2348cce838d585035dd705ddabfb3ec7564c1c225605b-V.jpg
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Šta da kažem, žao mi šta nisam imao vremena popratiti sve do kraja kak valja. Sad kak zima dolazi opet ima i vremena.
Pot H mi se pokazao bolji, zemlja je rahlija i ne sabija se toliko sa zalijevanjem kao Florabella.
Jack47 je ispunio očekivano, u Florabelli je dao 30 g, a u PotH 38 g. PotH je ja bi rekao bogatiji jer uz isto hranjenje Jack47 iz Florabelle je više žutio što se vidi i po starim slikama. Na samom kraju su se pojavile uši, srećom kasno da naprave ikakvu štetu na Jackovima, ali su dotukli Caramele iz sjene tak da od njih na kraju ništa nije bilo. U kvaliteti dima razlike nije bilo ni u radu niti u okusu. Jbg sad je to sve daleko pa se ne sjećam rada ali bio je dobar inače bi zapamtio da nije:D.
Evo @L0oD znam da nije za dovoljan al bar neki zaključak.;)
@ultras94 a je ispušio se...:D
Za kraj isprika svima koji su popratili i nadam se da je bar malo korisnih info ovdje.
Ostajte mi dobri i veseli. :thumb:
 
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
Najvazniji dio je ipak odradjen :D
zao mi je zbog problema koje si imao i drago mi je da si bar nesto spasio
Ipak si sebi nesto dokazao, jer bez obzira sta procitas na netu sad iz iskustva znas da je Pot H jedan od najbolji substrata.

Sretno u sljedecim uzgojima :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja