Japanski Kristali - Vodeni Kefir Tibicos

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
@Alika se uhvatila nekih japanskih kristala to jest gljive Tibicos

Pijemo svakodnevno evo vec 3-4 dana i moze se reci da je doslo do intezivnog kakenja i pisanja. Moguce poboljsanje energije i mozda malo jace lupanje srca. Tek smo krenuli pa vam javim kako se budemo osjecali slijedecih par sedmica. Uglavnom pomaze u varenju, probavi, stresu, energiji. Neki mazu po licu kazu da sredjuje lice o tome jos ne znam. Svakako javimo daljnje rezultate.

Japanski+kristali+2.jpg


640px-Ripe_Water_kefir_%28also_known_as_Tibicos%29%2C_after_2_days.jpg
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Dobro si me podsjetio na tu temu. Ja mislim da nije ista stvar ali vjerujem da je prilicno slicno.

Mozda ce Alika napisati koju o pravljenju ali ja cu cisto sa strane konzumacije. Ukus je skroz ok kao razblazena limunada i malo slatkasto. Prijatno za piti.
 
Poslednja izmena od urednika:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ovo me jako interesira jer koristimo "tibetansku" gljivu, ali je kod nje problem sto se mora stavljat u "normalno" mlijeko ,a neki nesmije laktozu pa napravi i probleme tak da bi mozda razmotrili ovu "vodenu" gljivu.
gdje to nabaviti?
hvala.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
mislim da pravo domaće mlijeko ne bi trebalo stvarati probleme onima koji ne podnose laktozu jer takvo mlijeko sadrži enzime potrebne za razgradnju laktoze, a uostalom, kad se pravi kefir, gljivice tu laktozu ionako prerade u mliječnu kiselinu. (mlijeko iz tetrapaka nije mlijeko)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Evo skoro 20 dana da pijem. Par dana sam preskakao. Jos se nisam navikao cim drugu casu popijem idem na wc solju 3 puta dnevno. Vise i mokrim mnogo vise puta. Kazu da je to proces ciscenja. Ponekad zapalim cigar a sad mi je postao bljutavan mozda vrucina u stomaku ili sta a mozda nije do toga nemam pojma. Test faza jos sam ziv osim anusa koji vodi svoju bitku sa pranjem guzice umjesto brisanjem papira :)
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
@metalmaniac, osobe intolerantne na laktozu ne podnose ni sirovo mlijeko.
ali ima jedna zanimljiva caka, ako se mlijeko konzumira navečer, onda je lakše probavljivije.
i ja sam u potrazi za vodenom gljivom :D
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Prestao sam da pijem prije 10tak dana. Morao sam u po noci na solju. Stomak mucio. Mozda treba smanjit dozu mada sam pio samo casu dnevno.

Svakako ko zeli da ocisti samo napred :) ne sumnjam da cu opet krenut u akciju