Je li ovo normalno?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.08.2014
7
2
3
Znači ovako, imam jedno pitanje. I odmah ću vam reći, pušim tek par mjeseci i ovo mi je bio tek 6 joint u životu i uvijek mi se događa ista stvar. Znači, popušim i kad se sa nekim razgovaram, on odgovori tek za minutu-dvije. Mislim znam da je vrijeme usporeno i sve to, ali me samo zanima da li se ono što ja sebi umislim stvarno dogodi? Jer imam osjećaj da svi gledaju u mene i komentiraju nešto tipa ovaj covjek nije normalan i slicna sranja hahhaah...i normalno se sa nekim razgovaram i odgovorim mu na neko pitanje i on mene pita sa kim se ti razgovaras? ugl sve mi je malo cudno i uvijek imam neki strah de se me netko prokuzit i to..pokusam se opustit al nemogu jednostavno..ugl. samo me zanima jesu to normalne pojave kad si napusen?
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
poznam ljude, početnike naravno, koji ipak jednostavno nemogu pušit sami, koliko god je to možda i bolje, vama..
sićan se da je i meni na početku "cannabis turneje" bia ogroman bed pušit sama.. em šta mi je dosadno bilo, paranoje su bile veće i gluplje, doslovno treskavica.. da će upast lopovi, da će me srce strefit.. još ako bi na netu bila, na društvenin mrežama, ljudi tamo znaju biti čudni.. :icon_lol:

moj savjet je, jedan ili dva naj frenda, priroda, noć ili dan, samo da nisi u gužvi.. jako jednostavno za početak, s vremenom ćeš moći sve..

EDIT: I nemoj misliti da je drugima u tvojoj ekipi lakše.. :icon_lol: svi se borimo sa nečim..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NEURO BOY1 and CilI

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
10 minuta prije početka kino predstave,zapali joint,nabrzinu kupi kartu i coca colu veliku i sjedi na svoje sjedalo.
Reklame su več počele.
Znači,mrak je ... nitko te ne vidi.
Obriši si nekom alkoholnom maramicom 3D naočale i pripremi se za početak filma.
Udobno se zavali u sjedalo.

Nitko te ne vidi,nemoraš s nikim pričati,znači opušteno samo...
Ako i onda bude nekih paranojica.... do tebe je :D
 
24.08.2014
7
2
3
A dobro hahah...al mene najviše zanima da l' se stvarno dogodi ono što si ja umislim? Jer ponekad dok sam napušen znam razgovarat s nekim i pitam ga 3 puta istu stvar, je l' ja to zaboravim da sam ga pitao pa ga stvarno pitam 3 puta ili mi se događaji ponavljaju i ustvari sam ga pitao jednom? I još nešto, ovo mi je naj bitnije. Znači, zvao me frend na mobitel i nešt me pita i ja mu normalno odgovorim i onda samo tišina...i tako tišina 5 sekundi. I onda me opet pita nešt...i tako cijelo vrijeme. Je l' se to meni čini da je vrijeme tako usporeno i ja se ustvari s njim razgovaram normalno ili je vrijeme stvarno usporeno, mislim meni, i ja njemu na pitanja odgovaram tek 5 sekundi nakon što je on pitao? Ak kužite, hahah:D I da, još nešto...dok sam napušen, radim neke čudne pokrete tijelom..ugl. što god umislim, to mi se i pričini, bilo da je nekakav pokret, miris, neka osoba ili zvuk, sve to ustvari onda napravim, osjetim, vidim ili čujem. Znači cijelo vrijeme dok sam napušen imam zvučne i vizualne halucinacije, znači slušam ljude oko sebe kako se razgovaraju, i počnem razmišljati o čemu razgovaraju i zbog straha kojeg uvijek imam da me netko ne prokuži, čujem ih kako komentiraju mene. Ili se razgovaraju nerazumljivo, znači motaju im se riječi. A ovo mi se baš jučer dogodilo, znači kupili smo frend i ja gram, išli popušiti, a jučer je baš bio jedan festival ovdje gdje ja živim i bilo je par stotina ljudi tamo, al ugl. hodao sam s njim po cesti i vidio sam auto..i meni se pričinilo da sam udario auto nogom i samo sam počeo sam sebi govoriti da ja to haluciniram i onda sam nastavio normalno hodati i auto je prošao. Eto, pardon na romanu, al ak se nekom da, molio bih da mi odgovori na sva pitanja koja sam ovdje postavio. Mislim vjerojatno ćete mi se smijat kad ovo pročitate jer je valjda to sve normalno, al jbg, pušio sam tek par puta u životu, pa moram znati je li to sve što se događa normalno, jer me u suprotnome uhvati strah i paranoja. Hvala unaprijed! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Gagiba

Aktivan Član
Sad si mi elocirao neke davne uspomene... :)
Ehh kako to lepo i zabavno vreme beše!

Ako nastaviš da duvaš jednog dana će ti sigurno nedostajati ti tripovi. Ali ne sekiraj se, dolaziće uvek neki novi i zanimljiviji.
Dobro, možda te povremeno spuca i neka paranoja ali uglavnom će biti puno pozitive. ;)

Ja sam tako na početku voleo da pred spavanje pogasim sva svetla i da stvaram sebi vizuelne halucinacije letenja kroz svemir. Totalni uspeh mi je kada halucinaciju istripujem u boji. E onda sve puca i navlaci na još jedan džoks... :D
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
I mene si podsjetia na mene! :D to je prenormalno jer ti se sva osjetila pojacaju.. in most cases, nista od toga sta cujes, vidis, ne dogada se, samo tripaš.. to te sad plasi, al kad dodes do tog da i ako je to sve sta cujes istina, i kad te pocne bolit ona stvar, nestat ce "strah" sam od sebe.. mene su dugo ti zvucni halovi prali, pisala san o tome .. cula bi ljude da zovu upomoć i svasta nesto.. XD nice times back then..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ja ne kuzim one koji puse a nije im gust.
zasto pusis uopche??
mislim..nije propast svijeta ako ti trava ne pashe. mislim da te nece ekipa podhebavati zbog toga...
zasto se forsirati..ako ti nije ugodan osjechaj??

trava bi trebala biti uzhitak /ili lijek...a ne nekakva tlaka i paranoja..

edit: kaopuuuno mladja sam duvala od jutra do sutra ( po 10-15kom.dnevno )...a sada mi ne pashe pushenje pa samo ulje uzimam i samo od CBD sorti..ali..ne sjecham se da je ekipa ikoga ruzhno gledala iz razloga shto tom nekome duvka ne pashe tj.shto ne duva..
nemoj si .nepotrebno.raditi pritisak i unishtavati si izlaske i druzhenje...tj.ako ti stvara nelagodu taj osjechaj..( chemu to ??? )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
24.08.2014
7
2
3
Pa ne stvara mi nelagodu, meni je to preeben osjećaj, al' stvar je u tome što me hvata paranoja i strah ne znam zbog čega, zato i pitam je l' to sve normalno. Jer nemam baš s tim iskustva, i zato mislim da to na mene djeluje drukčije nego na druge, jer gledam svog frenda koji je isto napušen, a on se normalno razgovara, znači odgovori na svako pitanje koje mu netko postavi u istoj sekundi, znači sve normalno. Ali ja dok sam napušen, pitam nekog nešto i vidim da me ne čuje, onda počnem vikati i dalje me nitko ne čuje, nego me čuju tek 10-20 sekundi nakon što pitam. Pa me zanima, je l' se to meni čini da je vrijeme usporeno i s čovjekom se razgovaram normalno ili moj mozak stvarno ne dobije neke informacije u istoj sekundi i ja shvatim neke stvari tek par sekundi nakon što su se dogodile? Ak kužite, hahahaha.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Muskolo

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
pa cuj..ako je tebi paranoja ugodan osjechaj..ok onda..
ali..mozhda bi mogao pokusati sa malo manjim kolicinama -za pochetak ( ako ti je paranoja bash tliko "prejeben osjechaj " )
mozhda je i vutra na tvom podruchju malo jacha..ili kvalitetnija..ili pak zachinjena...u svakom sluchaju..pokushaj prvo uzimati manje.ne morash posisati svaki gir..preskochi koji dim..pa vidi kako je..
ili uzhivaj u paranojama i ostalim "gushtima"

btw. da konkretno odgovorim na pitanje : nishta..pa tako ni trava/vutra..ne mozhe usporiti ( ili vratiti vrijeme )..mozhe ti dati takav osjechaj.ali..realno se to ne dogadja..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da, cini ti se, sativa ti je vec rekla da samo tripas, kako zamisljas da ces usporiti vreme ako dunes dzox, to je samo subjektivni dozivljaj i ne obracaj puno paznje na to pa nece biti ni paranoisanja
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
samo bi josh dodala kako se nadam da ne duvash samo iz razloga shto vechina tvog drushtva to radi...( shto ako za 1-2 god. vechina njih odluchi zabrijati po kemiji ili heroinu??? )..
mislim..generalno mi nisu jasni ljudi koji uzimaju neshto shto im ne pashe..shto im ne stvara cistu i 100% ugodu...iliekipakoja pije alkohol..a pod utjecajem alkohola se pretvaraju u agresivce i incidentne likove..
da je meni trava radila takve "probleme" na pochecima konzumiranja..pa sigurno bi prestala sa tim...
to ti spominjem samo zato shto vidim da si pomlad..pa eto.cisto da te podsjetim da ne morash chiniti sve shto tvoja ekipa chini..
( izgleda da je trava ponovno u modi :) )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Z&N
24.08.2014
7
2
3
A ne mogu vam baš opisat kak se ja osjećam, al' mislim i vidim da ste krivo shvatili. Meni je sve to super, al' stvar zbog koje dobim paranoju i strah je to što nisam uopće opušten (kad ovo kažem, mislim da nisam opušten kad je jako puno ljudi oko mene, ali kad sam sam, sve je oke, uživam u tom osjećaju, opušten sam i baš me briga za sve). A jedino što je mene zanimalo kad sam otvarao temu je ovo što se tiče usporenog vremena. Znam da mi se čini da vrijeme ide sporije, znači napušen sam, hodam i gledam prema mjestu na koje idem, i meni se čini da prođe pola sata, a ustvari prođu 2 minute. I baš sam kao primjer naveo ono kad sam zvao frenda na mob, znači nešt me pitao, ja sam odgovorio i onda je bila tišina nekoliko sekundi. I onda me opet pita. E sad, ne znam kak da vam objasnim što mene konkretno zanima, al' reći ću ovako. Razmak između pitanja je bio otprilike 5 sekundi, i mene sad zanima, jesam se ja s njim razgovarao normalno ili je on mene pitao nešto prije i ja sam na to odgovorio 5 sekundi nakon što je pitao? Ne znam kak da vas drugačije to pitam, al' nadam se da barem netko shvaća.