Jedinstven slucaj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Bilo nas je petoro : dva ortaka, dve drugarice i ja.
Imali smo 3 buxne od 100% (bez meshanja duvana).
Posle prve buxne jednoj ortakinji je pocelo da se vrti u glavi, naslonila se na zid, pocela je da cuje priguseno, a u nekim trenucima nije ni cula nista, slika je pocela da joj fleshuje, kolena da joj klecaju i da ortak nije bio iza nje da je pridrzi bukvalno bi se srushila na zemlju. Pala u nesvest, a ja sam jurnuo do prve prodavnice po vodu. Dok sam se vratio oni su je vec podigli na noge i pocela je da se oporavlja polako, onako uplasena nije ni znala sta joj se desilo.
Sto je najgore ne znamo ni mi tacno. Mene interesuje da li se to nekom vec deshavalo? Cisto sumnjam da je zbog trave, jer da jeste, verovatno bi jos neko od nas imao slichne simptome. Kasnije se ispostavilo da je pre pushenja na nekoj zurci roknula nekoliko cigareta, par vodki i to sve na prazan stomak. Moguce je da ju je trava samo dokusurila?
Aj molim vas za 'fast response' cisto da imamo u vidu sta i kako dalje...
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Ništa čudno ako nije ništa jela, pila votku i onda se napušila. Pao joj je tlak najvjerojatnije, ništa strašno.
Svima se preporučuje da ne piju na prazan želudac, da ne puše ako su konzumirali alkohol...a ako baš morate mixati(a ne morate) i ne možete si pomoči - onda bar jedite kako spada.:eek:hno:
A ako se već dogodi nešto takvo, samo voda neće biti od neke koristi, takvoj osobi treba dati nešto slatko...može i voda sa šećerom.

btw - ovo nije jedinstveni slučaj. :icon_lol:
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
uh.. Dobro je onda :)
Stvarno nikad do tad nisam cuo i video da se nekom desilo nesto slicno, zato sam mislio da je jedinstveni slucaj :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Meni se to desilo dva puta i to sve istim redom alkohol, cigare pa duvanje...pa opet jedna cigara koja me je dokrajcila...prvo sto rijetko pusim cigare i one me totalno razvale...jos mi se nikad nije slosilo od marihuane...al alkohol je jeben kao i ekstazi jer nemas predstavu da ti nesto skodi...znam ljude koji nikad ne puse cigare al na ekstaziju i alkoholu popuse cjelo paklo cigara i onda povracaju i ne mogu doci sebi tri dana.

:sick:
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
onda je definitivno to u pitanju
jos ona i nije stalni pusac, uzme koju cigaru ponekad (mada svi znamo da se tako pocinje) i izgleda da joj organizam nije mogao izdrzati sve to odjednom
ok sad, da znamo za ubuduce.. ;)
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
malo ste previse bacili paznju na votku i cigare,za koje vjerujem da su uzrok tu ko i vutra. ko sto rekoh,znam slucaj u kojim ni cigara ni votke nije bilo pa se rusila,mozd prazan zeludac al meni se to nikada ne desi,dakle moze biti ako su neki rizicni faktori poput opcenito niskog tlaka il neka drugi... sad sam se jos sjetio da mi se jos jedna osoba onesvjestila nakon joxa , bome sam se oba puta uplasio i mislim da neka taka kombinacija bi mogla dovesti do smrti,i zbog toga bi tu u sluzbi harm preventiona trebali da detaljno istrazimo okolnosti u kojima je manje sigurno pusiti vutru(mada ih ima u 0,5% populacije recimo)(i ostale droge), a ne odma uplaseno ko da je ovo nas neki fairyland u kojem cemo sam lepo o vutri...
ne mislim da je vutra dominantni uzrok tome,al moze biti jedan od uzroka,za pocetak samo pusenje...
...kao i svaka druga kemiski dobivena droga koja u sebi sadrzi organizmu nepoznate spojeve. Ovo se odnosi i na molekule veoma slicne organiskima.. dovoljno je jedan atom manjka ili viska u doticnoj da bi se nasem organizmu prezentirala kao potpuni stranac i uzrokovala stetu.

pa ono svi proizvodi su zatrpanim razno raznim neprirodnim kemijskim supstancama,od cokoladice do ljekova,ne moramo sad kod droga radit razliku radi iste stete na koju pristajemo pojeduci nest,ili uzeli tablet za...

Dugo smo se predomisljali da ovaj sajt bude samo o marihuani i nicemu drugom
a psylocibe,dmt,lsa,muhara,efedra,datura,i tisuce drugih prirodnih koje osmjeh koje osmjeh zapocinju,a ljubavlju zavrsava? :))
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ti si bas neki pametnjakovic pa nastavljas zakljucanu temu na drugoj temi...veoma bistro kako se niko drugo toga nije sjetio...huuuh.

I bas si to pametno poredio cokoladu sa ekstazijem...uuuh uvjek se nadje jedan da pametuje...postujte ljudi pravila mrzi me vise odgovarat na vase glupe teorije...

Znas sto stavicemo ekstazi na sajt kako je lijepo kad te neko masira na ekstaziju i kako se svi ljudi vole eeee da stavicemo kako kokain pomaze da budes sve sto hoces da pozelis na svijetu i da si jak i pametan i svemoguc....wooooooow ajmo svi uzet ekstazije i organizovati Globalni Ekstazi Mars zajedno sa marihuanom i sve ce legalizovati odmah.

STO PUTA MORAM RECI OVO JE PRIRODNO EDUKATIVNI SAJT!!!!!!!!!!!!!!!!

JA NIKAD NE BIH PROBAO DATURU ALI ZNAM LJUDI KOJI BI PROBALI E PA ZAR NIJE BOLJE ZA TE KOJI VEC MORAJU DA PROBAJU DA ZNAJU KAKO I DA SE NE UDAVE!!!!
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
a kad kljucas kad ne treba...
nisam ja spominjo ekstazi,neg se referiro na imitacije prirodnih spojeva i naglasujem da svi koristimo kemijske supstance umjetne, pa ne bi sam to trebali preuvelicavat ak nema neke stvarne stete...
bas zato sto je edukativan sajt ne treba iskljucit sve sem mariuane
da se vratimo harm reductionu..
efekti kanabisa na krvni tlak su komlicirani i ovise o dozi,nacinu upotrebe i polozaju u kojem si. cesto uzrokuje privremeno slabije dizanje tlaka odma nakon upotrebe,iako vece kronicne dozem mogu i smanjiti.jedna poznata reakcija je da uzrokuje smanjen tlak dok stojis,a povecan dok stojis sto moze dovesti do onesvjescivanja kod naglog ustajanja!
i kanabis ubrzava rad srca u sljedecih sat vremena,iako kronicni useri mogu razviti toleranciju i na to.
ovo naso na lycaemu
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
to su sve sitnice sa cinjenicom da odje mozes zaglaviti 6 mjeseci u zatvoru zbog nekoliko grama...i naravno tu su milion stvari kojima marihuana pomaze da jednostavna vaga je odavno prevagnula na nasu stranu. E sad sto se ljudi prepusavaju to je njihov karakter..pokusavamo i tu pomoci. Naravno da ima losih stvari medjutim one su veoma male u poredjenju sa ogromnim brojem dobrih stvari. To je kao kad kazes da neces jesti secer zato sto se od njega deblja kad svi znamo koliko je bitan secer za covjeciji organizam.

mada vec postoje teme za losa iskustva i ja mislim cak da je sticky tema:

http://forums.vutra.org/medicina/130-losa-iskustva.html
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
me nemislim da bi trebalo da se prestane radi tog,niti zelim na ikoji nacin isticati lose djelovanje vutre(kojeg u biti nema na zdravom pojedincu)al ak se neko rusi i ak se prica da moze do smrti dovest,fino treba sve istrazit i do objektivnog zajedno doc,nevjerujem da cemo tu ljude poplasit i izdemonizirat vutru ak kazemo da je potrebna paznja u nekim okolnostima-to je harm reduction...-
a ja bi reko da pripaze ljudi u komb sa drugim stvarima ili stanjima ak je u igri niski tlak. recimo benzodiazepimi imaju nuspojavu niskog tlaka redovitu,isto tako dugo nejedenje,i opcenito ljudi koji pate od niskog tlaka bi trebali pripazit na te okolnosti
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
faXcooL je napisao(la):
Bilo nas je petoro : dva ortaka, dve drugarice i ja...

khm khm, sori za off ali moram da pitam, jeli bilo kakvog intimnog druženja?

back to topic
meni se periodično zna desit da mi bude loše od par dimova, nekad je od loše vutre a nekad zato što sam bio polug(l)adan il doš dan, pa na to loš trip, di ćeš gore?,
a pošto nepušim onda me dim samo sjebe.
najbolje je ako moš inhalirati na vaporizer, ili majka bong svejedno.
btw znam osobu koja je inače srčani bolesnik (17godina) i završila je na hitnoj jer je duvala na kantu, pa ono,nek provjeri kod doktora jel ima kakvu aritmiju il tako nešto.
ako ima nije neki bed samo nemre onda često, a eksere može zaboravit
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
ajooooj. koliko puta sam zamračio od dima. zadnji put kad sam pičio afgani bud. sve ovisi o tvom fizičkom stanju. ja sam bio poprilično nabrijan + nisam baš jeo + bilo je prijepodne = 2 sata nepomičnosti i opće tjelesne oduzetosti + 3 sata high osjećaja = 5 sati :D mog frenda je diglo taj put...

evo i par slikica da potkrijepim to



 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
ma da afghani bud jebena teška indica, koja me prvi put zbog nabrijanosti i nepušenja jedno 10 dana prije toga jako podiglo i bilo je odlično nakon čega je usljedio osjećaj opuštenosti u nogama i u rukama i mira u glavi ! al trava mi se nije svidila zato što je bila prejaka i nakon pušenja iste slijedi pad sistema. evo sad sam recimo zapalio jednu krasnu domaću vutricu i razbijen sam ko kanta al onako fino opušteno više onako neki prirodan high i usput sam predložio frendu da napravi od nje bubble hash kolko je masna ! :)