Jedna biljka-box: snađi se druže

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Pozdrav! Evo, da predstavim svoju biljčicu:
Stavljena je na klijanje 04.01.2013. nakon nepunih 48h je proklijala i tu večer, 06.01. posađena je u prirodni substrat za sobno bilje, balkonsko cvijeće i vrtove AGROVITAL ( ph 6.5-7.1 ).
Nakon 3 dana, 09.01. je skroz izašla iz zemlje. Nisam imala adekvatnu rasvjetu, tako da se izdužila, pa sam ju nakon par dana presadila u posudu od 3,4 litre i zakopala stabljiku malo dublje. Zaljevam ju destiliranom vodom, i do sada nisam primjetila da joj smeta. Nemam ph tester. Biljka danas ima 20 dana kako je izašla iz zemlje, ali mi se čini nekako malena u usporedbi sa drugim slikama koje sam gledala, mada novi listići stalno izlaze.
Trenutno je pod samo jednom cfl 40w, plave boje, jer sam primjetila kada je više žarulja uključeno kao da joj smeta.
Sjeme je BIG BANG fem ( I hope so ). Sinoć sam upalila i drugu cfl 40w crvenog spektra, ali sam danas primjetila kao da je par listova oksidiralo malo po rubu, lagano je žućkasto, tako da će biti pod jednom žaruljom i to plavom.
Eto, nadam se da će biti nešto od nje.
Savjeti, sugestije i DOBRO NAMJERNE kritike su dobro došle. Nemojte mi samo spominjat hps i mh lampe, jer da sam mogla imala bi ih.

Sličice slijede..

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
e pa sa srecom curo, ali jedna lampa ti nije dovoljna, a svetlo joj ne smeta i ne moze da pruzrokuje to "zutilo". savetujem fotke malo vece rezolucije da bi mogli uvecati i bolje pratiti situaciju
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
koje su cfl, neke brendirane ili kineske... moj savet bar tri lampe, npr. 2 plave i 1 crvena za pocetak. koji je rezim svetla... za tu zemlju ne znam, ali ako je biljka vec tri nedelje stara, ili joj je zemlja jaka pa usporeva ili je slaba, imas li spremno nesto za prihranu
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
U ovih 20 dana sam pognojila 2 puta sa plantelom list u razmaku od 10 dana, 2ml na pola litre vode jer sam htjela vidjet kako će ragirat. Držim ih na 18/6.. skeptična sam malo prema ovoj zemlji, naletila sam na nju u konzumu i bila je oko 10kn (1.5 euro) 5 litara, ali su nabrojani svi mogući sastojci u njoj i ph mi se činio ok. A žarulje sam kupila u growshopu, jedna je plava-40w, druga crvena-40w i imam još jednu crvenu od 20w, ali imam dojam da joj je to pre jako..
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Ne moze joj definitvno bit prejako, moze samo stvarati preveliku temperaturu ako nemas neki vent da puse između biljke i zarulje, pogotovo ako su zarulje dosta blizu. Ja sam svoju drzao na 5cm daljine od zarulja i super se razvijala, moras samo paziti na temperaturu.. zato se vjerojatno i suše listovi
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja imam 100w cfl (4x25w) u pc-boxu poluotvorenom uz 1 pc vent, nije jako, znaci svetlosti nikad dosta, stavi sve tri lampe nekako i vidi temp. ako je iznad 30C u visini biljke moras nakako regulisati ventilaciju, neki manji sobni stoni vent tu pomaze. inace, biljke se ne gnoje tako rano a ti vec 2 puta gnojila, ako je zemlja jaka i ima sve sto treba, mozes prvih mesec dana bez prihrane, zapravo ne mozes nego treba. moguce da zbog toga zuti, a tu ti je jedini lek da dobro isperes u kadi, ako je posuda od oko 4L, sipaj polako da procuri bar 15~20L vode. nikako se nemoj plasiti svetlosti, plasi se temperature i preteranog prihranjivanja, drzim fige za malenu ;)
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Hvala Power & Fox.. temp. mi se čak čini i pre mala, oko 22 max. možda nisam plantelu trebala stavit ponovo, a stavila sam jer je prvi puta dobro reagirala.. vidjet ću do sutra, ako nastavi žutjeti isprat ću ju
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Ivana nisi nam dala nikakve info o boksu, poslusaj savete kolega, a sto se tice vegetacije ti mozes jos mnogo da furas
posto ti svetlo nije jako i biljka nije velika ali opet bi trebala reci koju rec boksu.
Slike su ti izbrisane sa imageshack ne znam zasto posto meni nisu uklonili jos a imam i WW na istom nalogu i
sledeci put slikaj malo bolje da bi se listovi bolje videli...
sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: milos123

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Kad osposobim fotić uslikat ću ponovo, a ne znam zašto su slike izbrisane, ja ih vidim :)
Box je improviziran bez veze, taman da stane tegla od 4 litre.. nekih 20cmx20cm.. tegla je pod lusterom na kutiji od usisavača, ograđena daskama od ormara, a oko tegle sam stavila komad lima i komad termo vrečice

Na drugoj internodi je već 6 listova, one oble sam skinula jer su požutili
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
sretno.al malo što vele ljudi svijetla,podebljaj cfl je pitanju....:icon_smile:
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
mislim da nisi trebala da prihranjujes,trebala bi po mojem misljenu da flusiras to malo,jer svetlo trenutno nije problem.
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Hvala na savjetima. Stavit ću još 2 štedne, a sutra ću ju isprat ako se pogorša situacija.
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
pošto sam pratio većinu tvojih pitanja i postova,pratit ću i dnevnik!
I btw,bolje spriječiti nego liječiti,i slušaj iskusnije!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
i ja bi ti preporucio flush al po fotografijama mi se cini kao nedostatak N ali kako nedostatak kad si gnojila
plus 20 dana biljka a zemlje imas za jedno mesec dana bez prehrane, mislim dace bolje foto dati i bolju sliku.
Nego nisi rekla na kojoj je udaljenosti svetlo od vrha biljke, ja bi stavio na 1-1,5 cm posto neces da imas probleme sa temp
posto je boks poluotvoren.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja se nebi složio sa flush prijedlogom...pa još nije ni krenula kako treba...ja bi dodao Valentin list gnjojivo pošto je puno bolje odnosno ima duplo više N od plantelle+malo tekuceg željeza....naravno oprez sa doziranjem se podrazumjeva
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
malac..........vec je dva puta dobila plantelu+neprovjerena zemlja.Ako se situacija nepopravi,flush je neizbjezan.Malo si vise trebala obratiti paznju na boks,nekakvu ref.foliju okolo......Lim iz posude izvadi nema nikakvu funkciju i sto prije cfl ekipu pojacaj.Iznad njih nekakav reflektor i ima nade.Sada ih ostavi na miru i promatraj situaciju,kada budu zedne zalij cistom vodom.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
e sad svi nagadjamo a sve zbog slika(malo sam smorio), moguci problemi mozda i leze u destiliranoj(ako je bas dest)
vodi koja nema apsolutno nista sem vodonika i kiseonika, kupi bocu od 6L nadji neku jeftinu i ne brini mesec dana,
i ja sam prokuvavao pa video da nema neke razlike, uglavnom od flush ti nece biti nista, dobice kiseonik,
a posle ces i lepo nahraniti i sve pet sto bi rekli neki :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
O Ivasime sunce li ti žarko, pa kud zemlju od 10kn. Kuća se od temelja gradi sestro, al nema veze sad, neka si ti nama krenila. Kao što vidiš po komentarima ekipe, bilo bi nam svima drago da ispadne super - ali ako slučajno i ne bude - nema predaje. U uspješnom growu se nauči puno - ali u neuspješnom još i više. Meni to zasada i ne izgleda loše. Rep+ na kraju od mene imaš kako god bude. :) pozz
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
lol username.. uzela sam par menki, al nisam mogla dočekat proljeće i kad sam bila u konzumu bila je ta jedna jedina vreća zemlje i tu večer je pala odluka da probam posadit jednu i učit.. bit će ona dobro :)
Ne čini se loša zemlja, ima pun kufer svega u njoj, i ph je ok, a za dalje ćemo vidjet kako će se sve skupa razvijat.
Ovaj kvazi box je obljepljen tom srebrnom termo vrečicom... kak bu biljčica rasla tako će se vjerovatno i okolnosti boxa i svega skupa mijenjat. Za sad mi se čini ok, jedino sam ukenjala možda s tom plantelom. Novi listovi izlaze i mislim da će biti lijepi grm ako sve bude ok. A za pomoć imam VAS :cvetak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.