Jedna dama i tri Afgana / Adults Only Grow / - Afghan KR, WW Auto, 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
O meni:
Cijeli život pušilo se sve što može da se utrpa u rizlu. Decenijama sam bio ovisan o dilerima i prinuđen pušiti ulično smeće o kojem sam u najboljem slučaju imao info da li je Albanka ili Hercegovka (dilerski marketing: prva odvaljuje, druga je smijalica).
I onda sam po stare dane zasadio prvi grow...

O growu
Pošto sam ih ostao željan, do sada sam uzgajao samo old school strejnove, Northern Lights, AK47, Skunk#1... Ostajući dosljedan, u ovom growu sam krenuo sa još dva klasika, Afganom i Udovicom.
Štek sa sjemenkama se značajno uvećao zahvaljujući akcijama kod prodavca i sada se ispostavilo da ima neproporcionalno puno male Afgančadi, pa zato idemo sa njima trojicom i samo jednom udovicom.
Do sada sam uspio uzgojiti po tri biljke u svakom growu, a sada ću probati sa četiri. Znam da će biti gusto, ali šta da radim, zinula mi guza.
Inače, pošto radim kontinuirani grow (kako jednu harvestujem, odmah sadim drugu), postoji razlika u starosti biljaka. Ali, ako ništa, bit će interesantnije.

Sjemenke: Afghan Kush Ryder by World of Seeds, White Widow by Seedsman
Box: drvene ploče, homemade, 600 x 1000 x 1600 mm, bijeli premaz
Ventilacija: aktivni ispuh, pasivni upuh, dva venta za cirkulaciju
Svjetlo: 16 x 20w CFL, HPS 400 W Sylvania Growexpress
Režim svjetla: 24/0
Trening: blagi LST, koliko prostor bude dozvolio
Hrana: Hesi starter kit, Slavol
Ph: kontrolisan i korigiran
Zemlja: Teramagma
Saksije i starost:
  • Afgan 16 litara - lijevo - 12 dana
  • Afgan 12 litara - sredina nazad - 22 dana
  • Afgan 8 litara - sredina naprijed - 9 dana
  • WW 16 litara - desno - 2 dana
Na kraju growa planiram zakačiti i svoj excel sheet u kojem vodim evidenciju o growu, tačnije o tome kada sam ih i sa čime hranio. Rezonujem da je i ostalim početnicima najveća enigma prehrana biljaka. Onaj inžinjerski dio, kelvini, watti, lumeni, kvadratni i kubni metri je racionalan i sasvim razumljiv. Dio vezan za prehranu biljaka mi se čini više intuitivan.
Zato planiram objaviti moj excel sa podacima o prehrani, pa uz manje-više standardnu zemlju u posudama različitih veličina, uobičajeni Hesi, dva lako dostupna strejna dobre genetike svako može da koristi to kao step-by-step referencu (naravno, uz ispravak svih mojih pogrešaka kojih će sigurno biti).

Za kraj slike dok su još mali, nevini i mirisni... I dosadni. :)

1 OK xxx.JPG 2 OK xxx xxx.JPG
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
@Rope73
Da, u pitanju su alu zdjelice za hranu. :thumb:
Od svih riješenja koja sam probao, ovo je za sada najbolje (zdjelice su lagane, visokorefletivne bez hot spotova, dobra disipacija toplote, jedna pokriva dvije CFL sijalice...).:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73