Jedna dama i tri Afgana / Adults Only Grow / - Afghan KR, WW Auto, 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Vozdrica!
Mali update, tek toliko da obilježimo paljenje HPSa jer je najstariji Afgan procvjetao tačno po PS-u, 22. dan. Danas sam malo preuredio box i sada rade 400W HPS za veliku, i 10 x 20W hladnog CFLa za malu raju.
Ništa vrijedno spomena, rastu u miru i tišini... :cool:

  • Afgan 12 litara - desno pod HPSom - 28 dana
  • Afgan 16 litara - sredina nazad - 17 dana
  • Afgan 8 litara - sredina naprijed- 15 dana
  • WW 16 litara - lijevo- 8 dana
box1 xxx.JPG

box2 xxx.JPG

trio1 xxx.JPG

trio2 xxx.JPG
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Vutraši vozdra!
Proljeće je došlo i u moj box, HPS je počeo da prži, cvjetova na sve strane. Iskreno, osim te konstatacije nema se puno toga dodati.
Ipak, zbog tačnosti historijske građe, evo par situacija koje su se desile:
  • Na jednom Afganu prva dva lista su postala blijedo zelena i krhka, gotovo kao da su od tankog stakla. Ovo mi se dogodilo i u prošlom growu, uzrok mi nije poznat, ali nije bilo nikakvih trajnih posljedica po biljku. Rješenje problema: problem uspješno dodan na ignore listu.
  • Na najmanjem Afganu na tri lista su se pojavile žute tačkice i male rupice. Isprva sam tripovao da imam invaziju spider mites, ali detaljna RHB kontrola je pokazala da nema nametnika. Pojava se nije proširila na druge listove, a i ovi listovi su nastavili da funkcionišu. Shodno tome, problem je uspješno dodan na ignore listu.
  • Iako je vlaga oko 40pct i dva ventilatora bez prestanka mješaju zrak i hlade biljke, pojavile su se male gljivice na površini zemlje u saksijama. Pretpostavio sam da će to nestati kako biljke budu rasle i kako se ciklus zalijevanja bude ubrzavao. I taj problem je uspješno ignorisan.
Najstariji Afgan je prvi krenuo sa hranom, za početak sam oprezno dao 1/3 doze. Vrlo brzo se na listovima vidjelo da je to premalo, pa je ubrzo prebačen na punu dozu TNT-a. Ostale biljke su od početka hranjenja išle sa punom dozom i ni jedna se nije bunila.

Uglavnom, biljke su mlade, zdrave, i lijepe. Svako malo uživam u njihovom društvu, zapalim po jednu, gledam ova mala čuda prirode i razmišljam o smislu života, svemira i svega ostalog... :joint:

Slike:
  • Afgan 16 litara - lijevo - 34 dana
  • Afgan 12 litara - sredina pozadi- 45 dana
  • Afgan 8 litara - sredina naprijed- 32 dana
  • WW 16 litara - desno- 25 dana
1 ok xxx.JPG 2 ok xxx.JPG 3 ok xxx.JPG
 
Poslednja izmena:

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Vutraši vozdra!
Apsolutno ništa dramatično za javiti, jednostavno sam morao da ih slikam jer su tako lijepe..
  • PreCednik - Afgan 16 litara - lijevo - 40 dana
  • Mali - Afgan 12 litara - sredina pozadi- 51 dana
  • Ćamil - Afgan 8 litara - sredina naprijed- 38 dana
  • Sanela - WW 16 litara - desno- 31 dana
4 ok xxx.JPG 5 ok xxx.JPG 6 ok xxx.JPG

Ono što je meni interesantno su tri Afgana koji su potpuno različiti po svojim karakteristikama.
SeedFinder kaže:
Known Phenotypes:
1.: short, compact Phenotype #2
2.: stretched, indica-dominant Phenotype #1
3.: long, stretched, fastly blossoming, indica-dominant Phenotype #2


Bumo vidjeli na šta će njih trojica ispasti... afg1 ok xxx.JPG afg2 ok xxx.JPG
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Malo su počele da pokazuju nervozu na vrhovima listova, ništa značajno.
Ipak, pošto je "čistoća pola zdravlja", a nisam ni nešto umoran od posla, ide laganini flush za PreCednika i Malog.
Pošto je to dugotrajan proces, savio se AK47 iz prošlog growa i lagano na zadatak... :razvaljen::

lijevo: Mali - Afgan 12 litara - 55 dana
desno: PreCednik - Afgan 16 litara - 44 dana
1 xxx OK.JPG 2 xxx OK.JPG
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Dragi vutraši vozdra!
Moj grow poprima konačni oblik, već se vidi u kojem pravcu idu dječaci iz planinske doline Kush i djevojčica iz ravnica Holandije.
Nešto čudno se počelo dešavati kod malih Afgana, pojedini listovi tačkasto žute duž glavnih žilica i postaju krti i lako lomljivi. Satima, danima sam pregledao web, ali ništa poput ovoga nisam našao. Nije mi drago zbog toga, ali pošto su u završnom krugu ove utrke nema puno toga što mogu uraditi.
Najstarijeg Afgana kojem su gotovo svi trihomi mliječni planiram posjeći sljedećeg weekenda, tada će mu biti 73-74 dana i bit će mi etalon koliko pustiti dvojicu njegove 10 dana mlađe braće.
Djevočica-udovica je najmlađa i iz slatke tinejdžerke je izrasla u lijepu i zgodnu curu. Naravno, čekamo da postane ubojita MILF-ica zanosnih oblina i vatrenog karaktera... :)

  • PreCednik - Afgan 16 litara - lijevo - 56 dana
  • Mali - Afgan 12 litara - sredina pozadi- 67 dana
  • Ćamil - Afgan 8 litara - sredina naprijed- 54 dana
  • Sanela - WW 16 litara - desno- 47 dana
1 xxx.JPG 2 xxx.JPG 3 xxx.JPG 4 xxx.JPG 5 xxx.JPG 6 yyy.JPG
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Ovo je sada mala zona sumraka...
Kada sam započeo ovaj dnevnik, u naziv growa sam dodao "Adults only" iz čiste zezancije, kada ono sexa na sve strane! :ljubav: Kako to obično biva, ja sam posljednji saznao za to. :whato::
Dakle posječen je najstariji Afgan u svom 73 danu, bez ikakvih meni vidljivih znakova da je drugačiji. Nakon dva sata trimanja, na stolu su ostali listovi i 10-ak sjemenki. :fuck:

OMG, WTF??
:confused: Osječao sam se kao kad bi sultan Sulejman došao sa pohoda u svoj dvor, a sultanija ga dočekala sa malim crnčićem u naručju uz riječi "Dragi Suljo, nemam pojma kako se ovo desilo!"

Uglavnom, neki od prisutnih Afgana je pripadnik LBGT zajednice i ja se nadam da je to upravo ovaj koji je harvestovan.
Inače, nikakvih bananica i sumnjivih stvari nisam primjetio ni na jednoj biljci, ali nije da ja sada imam iskustva sa tim.

U idućoj epizodi gledajte:
Da li je PreCednik otac malih sjemenkica? Šta se dešavalo između Malog i PreCednika tokom toplih junskih noći? Da li je Mali to uradio sam sebi da bi posijao sjeme razdora u box? Šta će uraditi Udovica kada sazna za ovaj skandal? Koja je uloga Ćamila u svemu ovome?

Stay tuned, nastavak safunice slijedi ubrzo. :)

1 xxx.JPG 2 xxx.JPG 3 xxx.JPG