jedna ideja, umjesto 12/12 - 8/8/8???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2009
36
0
0
48
Palo mi je na pamet nešto, pa se pitam šta bi bilo kada bi umjesto 12 sati mraka 12 sati svjetla, prebacio na 8/8, odnosno u dva dana odraditi ciklus od tri dana.
Znači u jednom danu 8 sati svjetlo, pa 8 mrak, pa opet 8 svjetlo, a drugi dan obratno... itd...
Dali bi na to travuška ubrzala kompletan ciklus???
Dali je tko probao nešto tako???
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hehe,neznam,provaj ti kako bi tebi bilo,kontam da bi bija sve umorniji,da ne kažem sjeban u odnosu na okolinu.Brže nevirujen da bi rasla,prije bi dobila kontra efekt,prije bi crkla jer nebi znala na kojem je planetu...
Ovo je samo moje mišljenje...
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
ok ovo bi garant proizvelo hermafrodite ako bi uopce i uspjelo sto sumnjam al et bas me zanima jel ima sanse da je izvedivo... ak je Kanabis ko neke biljke kratkog dana.. cvjetanje bi se mozda cak moglo postici tako da se dan nekoliko puta "presjece" s tamom... tj. stalno svjetlo a npr. svakih 5 sati svijetla 1 sat tame..kod nekih vrsta se tako može postici da procvjetaju...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dr.hecim

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
12h mraka je potrebnu u cvjetanju. S 8h one nikad nece procvjetati, ali mi se jako svidja taj 18h ciklus s linka sto si dao, dobra je teorija :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
tu se varate več postoji to ne u teoriji nego u praksi,čito sam u soft secrets magazinu da ima neki uređaj koji sam kontrolira grow sobu i temperaturu i svjetla i sve sam podešava neznam točno kako se zove ali postoji opcija da on reže svjetlosni režim i kao nesmeta biljci ali štedi na struji ukupnoj jer kao vara prirodu pa tako da se ne duži ako kog zanima nek pročita sve soft secrets magazine pa če naletit...pozz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sve i da i uspije bez bilo kakvih problema,najlogičnija stvar je da je urod svakako manji.
Sve je moguče izvesti,ali zašto experimentirati i toliko se opet protiviti prirodi.
Ili možda ima neko ko baš želi da mu biljka manje rodi?
Ovo mi došlo kao primjer ali može biti i nešto sasvim drugo,a možda je i isto,a možda...i tako ukrug.
Eto,ja več počinjen bespotrebno misliti i odustajen:sun2:
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
4herbs je napisao(la):
tu se varate več postoji to ne u teoriji nego u praksi,čito sam u soft secrets magazinu da ima neki uređaj koji sam kontrolira grow sobu i temperaturu i svjetla i sve sam podešava neznam točno kako se zove ali postoji opcija da on reže svjetlosni režim i kao nesmeta biljci ali štedi na struji ukupnoj jer kao vara prirodu pa tako da se ne duži ako kog zanima nek pročita sve soft secrets magazine pa če naletit...pozz


Postoje autoflowering ruderalis sorte kojima ne trebaju signali za prebacivanje u cvjetanje, ali da mi je znati kako ce neki uredjaj objasniti sativama/indicama da bi bilo ok da se one prebace na cvjetanje iako nemaju 12h mraka? :sick:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Postoji nešto slično tome- neki groweri koriste ciklus od ukupno 18 sati, tj. 12 sata svjetlo, 6 sati mrak za vegetaciju i naopako za cvjetanje. U pitanju je da se promjeni metabolizam biljke. Na taj način dan i noć nisu ukupno 24 sata nego 18 što znači da ukupno smanjujete vrijeme i potrošnju sa 33%. Urod je naravno maniji ali nije u tome problem ako je u pitanju uzgoji koji je nama potreban-tj nekomersijalan. Najveći problem je to što ne možete to običnim tajmerom napraviti jer dan i noć nisu ukupno 24 nego 18h. Ali digitalnim tajmerom je to moguće mislim. Nisam to probao ali na stranim forumima ima informaciju o tome. Potražit ću neki link kad budem imao više vrijeme. Nemoj radit to što je tebi palo na pamjet, najverojatnije postat će hermić.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lukashenko