Jedno pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Pozdrav Svima. Danas nisam uzimao konoplju, pravim pauzu jedan dan. Juce sam pojeo malo, ali jos osjecam blagi uticaj. Ovdje uzgajaju outdoor sative, konoplja je veoma jaka i izaziva halucinacije. Imao sam i par losih tripova, zbog cega se to desava? Mozda isplivavju stvari iz podsvjesti, ko zna. Isto osjecam se pospano/trapavo kada sam pod uticajem, nema teorije da bilo sta radim haha
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Pozdrav Svima. Danas nisam uzimao konoplju, pravim pauzu jedan dan. Juce sam pojeo malo, ali jos osjecam blagi uticaj. Ovdje uzgajaju outdoor sative, konoplja je veoma jaka i izaziva halucinacije. Imao sam i par losih tripova, zbog cega se to desava? Mozda isplivavju stvari iz podsvjesti, ko zna. Isto osjecam se pospano/trapavo kada sam pod uticajem, nema teorije da bilo sta radim haha
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.457
163
Hehe ,malo si preterao a i koliko sam razumeo ti i dosta mesas vrste zavisno od kog nabavis ili sta ti daju .
Nije losa ideja da nadjes nekog stvarnog growera tamo ,sigurno postoji ko i svugde
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.457
163
Hehe ,malo si preterao a i koliko sam razumeo ti i dosta mesas vrste zavisno od kog nabavis ili sta ti daju .
Nije losa ideja da nadjes nekog stvarnog growera tamo ,sigurno postoji ko i svugde
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Evo danas sam ponovo propusio posle dugotrajne pauze. Ovaj put sam zapalio samo oko cetvrt grama da vidim kakvi ce biti efekti. Ne mogu da vjerujem koliko je ova trava dobra, dobar opustajuci osjecaj, smijanje drzilo me bar 4-5 sati. Sada sam opet zapalio, mozda malko vise, i odlican trip - nikada se u zivotu nisam osjecao ovako lijepo, Masta urla na sve strane. Bar neko od vas je putovao za Tajland, sledeci put svratite malo i do Kambodze. Do sledeceg duvanja poz
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Evo danas sam ponovo propusio posle dugotrajne pauze. Ovaj put sam zapalio samo oko cetvrt grama da vidim kakvi ce biti efekti. Ne mogu da vjerujem koliko je ova trava dobra, dobar opustajuci osjecaj, smijanje drzilo me bar 4-5 sati. Sada sam opet zapalio, mozda malko vise, i odlican trip - nikada se u zivotu nisam osjecao ovako lijepo, Masta urla na sve strane. Bar neko od vas je putovao za Tajland, sledeci put svratite malo i do Kambodze. Do sledeceg duvanja poz
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Pozdrav drustvo. Sada sam na moru u Kambodzi, mjesto se zove Sihanoukville.
Ovdje je atmosfera cak opustenija nego u Siem repu i pnom penu.
Picerije sa HAPPY picom su na svim stranama, prodaju se majice sa bob marlijom,
U kaficima i guesthousima su posteri od Boba Marlija i zastave vutrine trobojke.
Mjesto je Amsterdam jebote! Svi tuk-tuk vozaci ti odmah nude SMOKE.
Plaza je pjescana, more je veoma toplo.

Posto ce mi treca kesica isteci za par dana, danas sam isao u novu nabavku.
Premisljao sam se da li da kupim u piceriji ili na jednom mjestu - Happy Hippy baru.
Mjesto je dosta zavuceno ali blizu plaze, Happy Hippy,(imaju vebsajt). Kada sam ih nasao, popeo sam se na sprat gdje su se nalazila
grupa od 6-7 hipija koji su upravo duvali. Pitali su me sta ocu, odmah su trazili $10 i izvadili
manju kesicu sa 7.5gr svijetlo zelenih pupoljaka konoplje. Pitao sam, samo ovo za $10? (U piceriji je kesica 2 puta veca)
Hippi mi je tada odgovorio da je kvalitet mnogo bolji nego kod tuk tuk prodavaca, i rekao je nesto tipa
"first and second grade mixture", ne razumjem se bas u to. Zahvalio sam se i nastavio na plazu.
Zaista, ova vutra je drugacija od one koje sam kupio u piceriji, sva je slijepljena i ima jak i
jedinstven jedinstven miris. Jebote mirise kao bocica sa parfemom, pitam se da li je nije pospricao necim? Probacu je kad popusim onu iz picerije.

Sada nesto zanimljivo:
Ova zemlja je dosta bolja od Holandije zbog povoljnog smjestaja i hrane. Moze se
naci soba sa kupatilom i wifi-om za samo $50 dolara mjesecno! Za $100 moze se potpuno
lako naci prostana soba sa dva kreveta, kupatilom, tv, friziderom.

U restoranima su jela od 1.5- 5 dolara, a ako sami pravite hranu izice vas dosta jeftinije, (ako hranu kupujete sa pijace a ne u supermarketima). Voce je jeftinije nego kod nas i ima svega i svacega.

U Pnom Penu sam se nasao sa grupom nasih ljudi koji ovdje zive, objasnili su mi sve prednosti i ljepote ove zemlje. Ako imate malo para ludo cete se provesti, niko vas nista ne pita... Ako volite zene ovo je raj, kmerke imaju pune usne i dobre noge, maksimalno ce vas kostati $50 ali mozete ***** za $5.

Cuo sam da jedna italijanska lowcost avio kompanija ima veoma povoljne letove za Bankok, 150 evra u jednom pravcu. Bilo bi ekstra kada bi se organizovala manja grupa sa vutra foruma. Ja cu ovdje ostati jos par sedmica, ali sigurno ponovo dolazim...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Vidiš da posao cvijeta:))
Lijepo zvuči,zadovoljila bi me karta u jednom pravcu:)
Uglavnom nemaš problema sa skladištenje,uzimaj si tjedne doze,i da ne stoji dugo i usput kombiniraš strainove,ili različite produkte uglavnom.
Sretno,i ne zaboravi da kišobran glavu čuva:rofl:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Nije me bilo dugo na forumu i sad sam tek pročitao cijelu temu.

Dal ima negdje nastavak jer me baš zanima ovo, zvuči mi kao RAJ jbt, aaaaa, lud sam!!!!!


Pošto sam dosta često pesimističan, pitam se koja je kvaka u svemu ovome, jer je sve predivno, jeftino, žene, vutra, SVE, pa me zanima u čemu je kvaka??? Mora i nešto loše bit hahahhahha....
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Posto sam cekao vizu za Tajland nekoliko dana u Pnom Penu, malo
sam istrazio situaciju ovdje. Za razliku od Sihana i Siem Repa, ovdje
treba biti malo oprezniji, posto je grad veci. Negdje sam citao
da se znalo dogoditi da su policajci hvatali neke i trazili $$$, ti slucajevi su rijetki ali su se oduvijek desavali. Treba biti ipak oprezan, sto bi znacilo ne pusiti na ulici vec u sobi ili na sigurnim mjestima (barovi, hotel, podrucja kao lakeside. Primjetio sam da Kmeri ne vole "kurcenje". Na primjer nezamislivo je da se ljubite sa zenskom cak i u baru.

Sve u svemu, postoje turisticka podrucja u kojim mozete otvoreno pusiti i
kupovati travu: Lakeside i Riverside.

Upoznao sam par nasih ljudi koji zive ovdje, rade za UN, mladalackog
su duha, otvoreni i opusteni.
Odmah su mi stavili sve prednosti zemlje i , izmedjuostalog i radosti iz botanicke baste. Dali su bi broj njihovog tuk-tuk vozaca koji mi moze nabaviti travu za mene, tako da ja osanem diskretan.
Trazio sam da mi nadje best quality weed, ali ocigledno njegova definicija za taj pojam
drugacija. Otisli smo na lejksajd, i dok smo cekali da njegov prijatelj donese kesicu
vec mi je nudio koku. Vec tada sam shvatio da covjek nezna nista o travi.
Pitao sam odakle je trava, gdje je uzgajana, odgovorio je na granici. Cijena je bila $15 za
kesicu od 10ak grama.
Dakle radi se o travi za izvoz, koju uzgajaju i izvoze naravno vlasti. Navodno, jaka, "best quality"
trava, ali uspostavilo se da je sranje. Trava i ne bi bila toliko losa, ali ocigledno je
da je prskaju posle branja, imao sam alergiju na rukama posle pusenja. HIGH je nekako cudan,
nemozes nikako navuci osmjeh na lice i vizije su nekako NEGATIVNE.

Takodje, shvatio da je to ona ista trava koju sam kupio kod happy-hippya, koju jos nisam bio
probao. Bio sam malo iznerviran sto sam potrosio $25 za ta sranja.

Sutradan sam otisao do lejksajda, i nasao jednog kmera koji mi je trazio $2 dolara za joint.
Rekao sam da u barovima prodaju za $1. Odgovorio je da mjesaju duvan, i da je njegova trava prirodna Kambodzanska,
"only water". To mi se svidilo, pa sam posle malo pregovaranja kupio dzoint za $1.5
Sjeo sam pored lejka i zapalio - u poredjenju sa "prvoklasnom" vutrom, ova je bila fenomenalna.
Prelijep HIGH, sa dosta osmjeha haha. Proveo sam bar 4 sata u tom baru naduvan. Jedan kmer, vjerovatno vlasnik, je spavao na lezaju, ocigledno "pecen" hahaha. Zanimljivo da su vlasnici ovih barova cesto policajci :)D
Sutra sam ponovo otisao na Lake side, da nadjem istog lika od koga sam kupio dzoint. Nisam ga nasao, ali od njegovog kolege sam nasao istu kambodzansku travu. Sto je jos bolje, uspio sam da zamjenim ona sranja za kesicu te trave, tako da je sve ispalo dobro na kraju. Imao sam nevjerovatna spiritualna iskustva vise puta pod uticajem.

Takodje sreo sam jednog Skota u hostelu, cim je dosao nekako sam
znao da je ovaj momak "nas". Bio sam naduvan u tom trenutku hahah.
Pitao sam ga je li prvi put u Kambodzi. Drugi put - odgovorio je.
Slijedi magicno pitanje - Jesi li pusio vutru?
Pomalo je zbunjeno provjerio da nema nikoga u blizini, i rekao da jeste prosli put.
Sutradan ide u Sihanoukville.
Uvece smo otisli smo na riverside sjeli u dva kafica i popricali. Lik je ostavio veoma pozitivan utisak na mene, mudra je osoba.
Ostacemo u kontaktu.
Zanimljivo je kako tuk tuk vozaci na riversajdu prodaju travu: Prvo glasno kazu: TUK TUK sir?, pa onda kada vam pridju blize sapnu, You want smoke? haha
Na riversajdu su u malo skuplji barovi i hotelu, vise zapadnjacki. Na lejksajdu su jeftiniji hosteli i barovi za back-packere.

Jedna odlicna stvar za ovaj grad je kupovina. Sve stvari mozete kupiti
upola jeftinije nego u Siamu i Sihanu, naravno jer nije turisticko, malo mjesto.
Mozete kupiti odlicne majice i farmerke za po $5. Kupio sam veliku torbu i nakupovao svega i svacega. Odlicne, kvalitetnenaocari sam platio $5. Ima svacega da se kupi: tehnika, nakit, odjeca, voce...
Napravio sam dosta zanimljivih slika, stavicu ih kada otvorim temu o Kambodzi.
 
16.06.2010
1
0
0
29
Ovako... setao sam se sa drugovima i nasao biljku... ubrao listic i odneo ortaku koji travu konzumira vec osam god. i kaze da je to to... biljka je jos mlada i nema hedova, ali zanima me da li se list moze pusiti, posto jos uvek nisam pusio...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ne, nemozes pusiti lisce, efekta nece imati nikakvog.
Cak niti vrhove sve dok kompletno do kraja ne sazriju.

Ako ste to na neciji site naletili, nebudite sada supci i unistavati nekom trud.
Uzgojite svoje pa dimite, barem to danas nije prevelik problem.
 
03.06.2010
19
5
0
55
roflmao je napisao(la):
Ovako... setao sam se sa drugovima i nasao biljku... ubrao listic i odneo ortaku koji travu konzumira vec osam god. i kaze da je to to... biljka je jos mlada i nema hedova, ali zanima me da li se list moze pusiti, posto jos uvek nisam pusio...

Nemas nista od tog lisca a razmisli malo o riziku kretanja blizu te biljke. Policija plus vlasnik a ti u sredini...dvostruki rizik.
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Drustvo ja sam se prije neki dan vratio kuci, u Kambodzi mi je provod dakle bio ekstra sto se tice trave. Naveo bih da je u Junu kvalitet bio malo slabiji zbog oblacnijeg vremena. Imao sam srecu da odem bas u Aprilu, jer je u Aprilu i Maju vutra najbolja (jer je tada najtoplije i suva je sezona).

Imam dosta posla ali vidicu da izdvojim vremena da otvorim novu temu sa svim detaljima.

Sto se tice najpovoljnije avionske karte, iz Rumunije, zapravo temisvara mozete jeftino letiti do Rima Wizz airom, a odatle za Bangkok ovom avio kompanijom: www.blu-express.com
Lete tokom sezone za Bankok ( Decembar-April) veoma povoljno. Druga povoljna opcija bi bila ici Aeroflot-om.
Veoma je vazno da prije putovanja izvadite vizu za Tajland, ili vas nece pustiti u avion iz Rima.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
galija....moj naklon:)Lijepo je to sve doživjeti,vidjeti,osjetiti...ponijeti kući sjećanja za cijeli život.
Biti ću iskren, da je ne bih imao hrabrosti,ali doslovno...,za putovanje u te destinacije.Bez problema sam se 2 puta proveo odlično u Amsterdamu i puno,puno puta u Venlu.Ali Kambodža...:)Daleko mi je to,jako daleko :)
Zato,rado ću potražiti tvoje postove pa ih probati proživjeti:)kroz tvoju priču i nadam se i koju sliku.Pozzz

Nego imam jedno pitanje,koje se odnosi na par postova gore o lišću marihuane.Ako netko zna da mi objasni o čemu se ovdje radi.
Naime,pušim travu oko 21-22 godine.Bilo je faza od; povremeno-konstantno.Zadnjih 7 godina sam u fazi konstantno.Jbg,:)
Nikada ništa nisam probao osim marihuane i hašiša.
Prije 2 godine sam se vratio 'sa terena' i odmah prvo ljeto posadio par biljki da imam svoj dim kada mi bude pri kraju količina koju sam donio sa sobom.Prošle godine sam 1 mušku biljku na vrijeme iščupao i bacio.Bacio sam zato što sam imao još dosta dima i zato što sam smatrao da je to 0-bodova.:(
Međutim ove godine u očekivanju nekog uroda, jer je godina bila do nedavno vremenski jako loša....kupuje se gram za 100 kn,5-ica za 300kn....uglavnom,ajjoojjjj !Kvaliteta i nije tako loša...ali cijena.No dobro jebeš to :)
Prije 5 dana sam iščupao mušku biljku visine oko 2m i s obzirom na situaciju:) donio ju kući.Objesio da se suši i sinoć zapalio prvu pljugu od toga.Malo domingo duhana,veličina glave od šibice...zaostali dio od nekog čička i ostalo dosta lišća.Rezultat je bio.........!!!Uglavnom nisam vjerovao nego sam non-stop pomišljao da je 'glavni krivac' zrno trave one veličine.
Dobro sam odspavao:)Prije 2 i pol sata sam zapalio pljugu sa duplo manje lišća nego sinoć.
Mogu vam reći da je apsolutno dobro!!!!! Voda je dobra,glazba odgovara,momentalno sam sam jer je 'moja ljubav' otišla malo šljakati nešto a 'naša ljubav' još spava.
Sada sam miran par dana jer imam dobro lišće a bit će sigurno još koja muška ovih dana.2 ženske su se već 'šepure'


Moj zaključak;sadite svoje,ne dirajte tuđe ako vidite.....i probajte zapaliti lišće od muške biljke.Šteta je baciti a ne probati :)
Ok,to je to.Pozdrav svima...i ako netko zna:):)?