Jednostavan vodič za low budget uzgoj sa CFL sijalicama

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
Zasto je ova tema zapostavljena...skoro,pa zapostavljena?Ja sam nov u indoor grow-u,stoga mi trebaju smernice,pa nadjoh ovu temu.Imam trenutno jednu LED COB full spectrum od 50watti,i dva panelcica,jedan od oko 25w i drugi oko 10watti,sam sam ih pravio od LED traka,spajao RED i BLUE da bih dobio skoro,pa full spectar svetla.Moja dilema,tj. trilema je oko CFL-a.Da li da kupim jednu jacu ili par slabijih?Na pocetku ove teme grower koji je pokrenuo istu je rekao da je bolje vise sijalica manje snage nego jedna ili dve jake zbog boljeg lumen po wattu odnosa.Sta vi koji ste iskusni sa indoor-om mislite o tome?Unapred hvala svima koji budu odgovorili na ovu moju dilemu.Poz i :respect:

• Sviđa mi se
Reactions: Igorče

rKj420

2repツ❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.147
4.801
188
Morocco
bolje vise manje wataze da se lepo raspodeli svetlo, ali gledaj danas svaka ledica daje duplo neke i troduplo vise lumena po watu u odnosu na cfl...za klonove, vegu ili eventalno majke je cfl super stvar...mada su neki odradjivali i ceo grow i rekli da im je to najbolji dim sto su pusili...razmisli sam na tebi je

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
bolje vise manje wataze da se lepo raspodeli svetlo, ali gledaj danas svaka ledica daje duplo neke i troduplo vise lumena po watu u odnosu na cfl...za klonove, vegu ili eventalno majke je cfl super stvar...mada su neki odradjivali i ceo grow i rekli da im je to najbolji dim sto su pusili...razmisli sam na tebi je
Pa da i ja sam tako mislio vise manjih panela,pa sam tako i boc napravio,cak i sa strana imam 2 panela,ali moracu CFL da uzmem.Nisam te razumeo za ovo zadnje,jesi li mislio na ceo grow da je odradjen pod CFL-om ili LED-om?Hvala ti svakako

Neupitno najbolja kvaliteta ispod CFL-a... ;) ....i da bolje je vise slabijih zarulja (bolje 10x25w nego 250w)...:thumb:
DA,slazem se,a i logicnije je da je bolje da gruva sa 4 strane po jedan panel od 25w recimo i odozdo jedan veci

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
47
79
18
40
Srbija
a ne,ne ODOZDO,nego ODOZGO..iznad biljke....SORRY,My bad

Poslednja izmena od urednika: