Jednostavan vodič za low budget uzgoj sa CFL sijalicama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2015
108
83
28
44
Buraz, svatko radi prema uvjetim koje ima. I ja bi da mogu imati 1000 w hps i veliki ormar, još bolje cijelu njivu i razna druga čuda... Al budući da ne mogu, sretan sam i sa ovime što imam. Zadovoljstvo glednja kako raste i briga o biljci - za mene je neprocjenjivo! Pa da bude od toga i 1 gr, moj je!! Uostalom, ova tema je za djeljenje iskustava cfl growa, što sam i učinio, zato ne pljuj!!
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ne pljuje te niko,ovo je forum,i služi za razmenu mišljenja :)
Ja lično uživam u mini cfl growu i skroz mi je nebitna dobijena količina na kraju ni mizeran utrošak struje od ukupno jedva 100w za 3 meseca.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
ko te dira ko te pljuje? Ako hoćeš i možeš uzgajaj i na svećama...to je tvoja stvar. ;) Da si malo razmislio o onome što sam napisao, shvatio bi da nije pljuvanje već prosto i bezazleno iznošenje mišljenja iz ugla jednog pušača marihuane koji takođe uzgaja tu istu marihuanu i pritom uziva tom uzgajanju kao što uziva i u pusenju. E sad, kao pušač uvek želim i radujem se da uzgojim što više kvalitene trave koja će zadovoljiti moje apetite, dok kao grower uzivam u samom procesu, igri, lepoti koja nastaje ped mojim očima...bla bla...I nekad jednostavno govorim kao grower, a nekada kao neko ko zaista uziva u marihuani. Uzgajao sam u kuhinjskom elementu, kartonskoj kutiji, zamrzivaču, na terasi, u šumi, na prozoru; dobijao 5 i 500 grama; stavljao stedljive, obične, neonske i svašta nešto još... Skidam kapu i pozdravljam svačiji trud i nemam ja baš nijedan razlog nikog da pljujem , dečko. Zato stavi u rizlu svoj grow i iskuliraj malo. ;)
@ChiliHead, oprosti na spamu. I veliki :thumb: za vodič! :)
 
02.03.2015
108
83
28
44
Ne pljuješ a kažeš da za tih mojih par grama ne bi k***** mrdnuo... Ako to nije podcjenjivanje, što je?? Napiši ti neko svoje iskustvo sa cfl, rado ću pročitati...

Javlja grešku kad hoću učitat foto, resizana je i opet neće...

Sorry Chilli, al dignu mi živce ovakvi "komentatori"
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Tako je, Ljuti! Eto ja baš volim da propratim tvoja "zezanja preko zime", cfl, treninge, revegetiranje i svašta nešto lepo za oko i primamljivo za probati...kad god pogledam, ali prosto svi se razlikujemo u pristupu i načinu growanja i svi jedni od drugih mozemo da pokupimo koju foru i mudroliju, jer na šta bi ličio ovaj svet, a kamo li ovaj forum da svi mislimo i radimo isto, fabrički i egzaktno, bez trunke sopstvene ličnosti i lucidnosti utkane u grow! :)
 

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Aha.... onda sam se za*ebo kaj se tice spektra...
makar ja imam jednu lampu na 6400K pa mi je logicni korak bio sljedecu rasvjetu sastavit na 2700k

Kaj mislite jel bi 10x42W CFL u potpunosti zamjenio 250w hps?
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Nisi se zajebao ako ostaviš jednu lampu od 6400k,prija im različiti spektar ali kod mene je problem što bi taj 6500k bio dominantan spektar u odnosu na 2700k kada bih ostavio tu veliku cfl od 85w. Zato stavim sve na 2700 i ne razmišljam :)
A ne može cfl nikad da zameni hps šta god pričali :) Dobićeš ti sa 10x42w pristojne rezultate ali porediti cfl i hps je kao da porediš babu od 80god i klinku od 18 :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
I ja se isto nebi zezao za 13 grama 2-3 mjeseca...ali meni je to lako rec kad imam mogucnosti za box 120x120x200 i 600w,da nemam i ja bi morao biti zadovoljan s 13 grama...ali da,tuzno je uz sva ulaganja,struju i trud na kraju dobit tako malo.
Ali moze se i vise dobit bez problema,ja sam iz svog PC boxa s 4 stedne dobio 25 grama suhog,sto je vec nesto...

Vodič je super...a ja si taman slazem jedan CFL box iz dosade,pa cemo vidjet sta se da izvuc :)
 

flop2387

Banned
Banovan
18.11.2015
2
1
3
37
ja imam boks 50x60x140 i svetlo 2 neonke jel oce da zavrse posao ili da ubacim jos 2?
PS. neonke su 18 w?
treba mi zlo i naopako da me nauci oko struje :D
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Ja bih samo da ohrabrim one koji nemaju (kao što ni ja nisam imao) uslova za uzgoj osim CFL-a, a brinu se u vezi gramaže:

Prvi grow 8x20W, 24/0:

  • Northern Lights Auto by Sensi - 68 grama (bez LST je izrasla na 90cm!)
Drugi grow 16x20W, 24/0
  • Northern Lights Auto by Sensi 50 grama
  • Skunk #1 Auto by Sensi - 33 grama
Treći grow 16x20W, 24/0
  • Northern Lights Auto by Sensi - 58 grama
  • Skunk #1 Auto by Sensi - 55 grama
  • AK47 Auto by RQS - 34 grama
Dakle, bio sam potpuni početnik sa 6 mjeseci staža čitanja ovog foruma kada sam počeo sa prvim growom. Uz mnogo želje i slatkog truda se sve može, a iako sam sada na prvom growu sa HPS, i dalje mislim da je CFL sjajna opcija za naš hobi i uživanje u njemu.
 
Poslednja izmena:

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
@mumer
Sada sam u pola growa ista tri strejna, ali na HPS 400W, vjerujem da će rezultati biti bolji nego sa CFL-om, ali...
Poenta posta je da sam započeo sa jednom biljkicom uzgojenom pomoću CFL-a i opreme iz lokalnog Mercatora/Konzuma koju sam kupio za jedno popodne. Mislim da je to OK put da vidiš da li si za ovoj hobi ili ne. Da ne govorim što sam kao početnik imao 101 problem, i to bez frustracija oko hlađenja HPS-a. Da sam se još i sa tim morao boriti, ko zna da li bih još uvijek bio ovdje. CFL je približio growanje "običnom puku", još kada u priču ubaciš i autoflower...
Dakle, moje mišljenje je da je CFL ima nekih svojih velikih prednosti, naročito za početnika.
Za ovu svoju tvrdnju imam i dokaze. Ustvari i nemam dokaza, ispušili smo ih. :)
 
Poslednja izmena:

manila

Aktivan Član
16.09.2012
125
806
93
45
Pozdrav ekipi, ovo je najvjerovatnije off topic ali ne znam di bi pisao o tome a znam da je ChiliHead tolerantna osoba :) . Dakle, imam hps od 70w sa starterom i prigusnicom, planiram raditi box 50x50x100. Posto je 70w pre malo za toliki box ja bi to upotpunio sa CFL žaruljama. Sad, CFL mora biti blizu biljke, HPS jako grije, znaci cim dalje od iste, ako ga stavim pri vrhu boxa onda ce grijat CFL i svu njihovu infrastrukturu tj. grla, žice. Dali da počnem klijanje i prvih par dana sa CFL pa kasnije dodam HPS ili kako bi to bilo najpametnije. I dali je to uopće moguće zajedno napraviti na tako malo prostora. Hvaala
 
Poslednja izmena:

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
@manila Možeš da odradiš vege samo sa cfl ako želiš a možeš i cfl + hps,ne bi trebalo da dođe do pregrevanja,samo sredi ventilaciju i ako si u mogućnosti ubaci neki pc vent da duva po hps-ici :)