Jednostavni melemi i ulja sa kanabisom ili uljem kanabisa za vanjsku primjenu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
evo posto ljudi pitaju i ljude zanima pa da se napise koja rijec tj recpt

par jednostavnih izrada kometike sa namjenom

macerat kanabisa
15-30 g vrha ili 50 tak grama dobrog trima ili 100-200 g losijeg trima i lista usitniti na fino potopiti u 1 litru jestivog ulja bilo kojeg(suncokret ,kanabis sjeme,maslina ,badem,marlica,kikiriki itd)
ostaviti 20-30 dana na sobnoj tempraturi procijditi i dobice se macerat kanabisa koji se moz koristiti u prhrani ili za mazanje koze i kosu npr

uz dodatak do 5posto etericnog ulja kamfora,ruzmarina,lavandina a moze i sva tri zajedno u mix postaje odlicno masazno ulje za kostobolju,upale misica upaljena stanja koze i vena

uz dodatak voska oko 10 tak posto u gore naveden macerat ili mjesavinu uz grijanj na 70 tak stupnjva i mjesanj te hladnje nakon dobic te jednostavan bio melem za mazanje svih stananja na kozi


dakako ako imte ulje otopite 10 posto voska u ulju jestivom i dodajte ulje kanabisa u malaki melem koji cete dobit uz mjesanje naravno i dobicet isto dobar melem za sva stanja na kozi i ispod nje

ulje kanabia stavljajte barem 1 ml na 50 g kreme a naravno sto vise to bolje

naravno gore navedeni macrat se moz i ubrzano radit bez cekanja moze se gore navdeno kanabis + jestivo ulje kuhat u obicnom loncu na laganoj vatri bar 2-3 sata uz mjesanje
uz kanabis mozte dodat i druge biljke u maceraciju u polusuhom ili suhom stanju te sa time u kremu ili macerat pridodat i ta svojstva kao npr neven,gavez,gospina trava i druge
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
@WEEDetix ,
Pitanjce
Na 1.5 lit maslinovog ulja stavio sam 100gr hedova
6 saka suhe lavande
5ml ruze u generiju
Znaci to drzim 40 dana u mraku
Dali bi dobio jace ulje za masazu ukoliko ga zagrijem ?

Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiseonik

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Grijanjem se ubrzava proces maceracije ali Možeš i degradirati neke spojeve pa je ako se ima vremena spora maceracije na sobnoj temp je uvijek bolje riješenje,a ako se i grije prvo odradit grijanje mjesanje pa u hladno dodavati eterična ulja da se ne gube lako hlapljivi spojevi eto.ulja
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
@WEEDetix

napravio sam macerat sa 10 vrsta trave THC I CBD , da dobijem sto vise vrsta kanabinoida isao sam sa 2dcl maslinovog ulja i 15gr trave, koliko sam uspio skuzit po studijama THC-A ,najbolje se odvaja bas u maslinovom ulju,,puno bolje nego sa alkoholom, no ono sta me brine je da bi ostalao sto vise THC-A , da se ne pretvori u THC ,moram drzati doslovno na ispod 25 c, jer kako pisu nakon odredenog perioda se pretvara u THC,,to mi nije u interesu.
Studije jako malo o njemu govore, kakva je tvoja priprema jestivog ulja sta kombiniras uz to, dali imam uopce potrebu cijediti i filtrirati ulje, zdrav razum mi govori da bi slobodno mogao tako i konzumirati ulje sa grindanom travom ?Po tome ne gubim i ne bacam nista.
Da izbjegnem pretvaranje u thc drzat ulje u frizider u zasticenoj posudi bez svijetla ?

Molim te ako imas kakvu literaturu za citanje bio bi zahvalan.

Macerat koj sam napravio sa 5 vrsta vutre i 5 vrsta etericnih ulja, bor ,maticnjak,lavanda,ruza,cajevac, fenomenalno mazemo ujutro i navecer prije spavanja lice, koza se jednostavno refresira,,ako je placebo svim ukucanima neka traje;) uglavnom jako fino za kozu i za ljetne dane,za zimu dalo dusu:thumb:
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
placebo nije sigurno a sto se konzumacije tice naravno da mozes konzumirat i travu iz macerata problem je sto drzanje bio materijala u ulju ce smanjit krajnji rok trajanja istome ako je mala kolicina potrosice se ako je veca kolicina procijedi da moze dulje trajati ..
a literatura moram vidit jer imam kaj spremljeno inace naj korisnije info dobijes trazeci koje kakove znanstvene radove o kanabisu na stranim jezicima pretezito eng
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
Jesam ,naletio sam na par studija o thc-a sve upio...placebo ,,ma znam da nije nego jednostavno iznenaden ucinkom.Sve u svemu jako fino,prezadovoljan , stvarno sto se tice primjene kana cvijeta moze se se u beskonacnost ,, naletio na izdvajanje samog thc-a iz cvijeta,,al to je vec znastvena fantastika za mene :thumb::D.Moram ponovno u skolu za kemiju.
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Ulje kanabisa iz industrijske konoplje koristimo za prehranu, ja ga koristim ponekad i mozes normalno peci na njemu sto god zelis.. To je ulje koje je namjenjeno za prehranu. Naravno da neces koristiti ovo drugo koje je namjenjeno za medicinu iz indijske konoplje, odnosne ulje koje se proizvodi od cvjetova konoplje s fokusom da bi se sto vise kanabinoida izdvojilo za lijecenje odredjene bolesti
 
28.09.2018
9
3
3
43
evo posto ljudi pitaju i ljude zanima pa da se napise koja rijec tj recpt

par jednostavnih izrada kometike sa namjenom

macerat kanabisa
15-30 g vrha ili 50 tak grama dobrog trima ili 100-200 g losijeg trima i lista usitniti na fino potopiti u 1 litru jestivog ulja bilo kojeg(suncokret ,kanabis sjeme,maslina ,badem,marlica,kikiriki itd)
ostaviti 20-30 dana na sobnoj tempraturi procijditi i dobice se macerat kanabisa koji se moz koristiti u prhrani ili za mazanje koze i kosu npr

uz dodatak do 5posto etericnog ulja kamfora,ruzmarina,lavandina a moze i sva tri zajedno u mix postaje odlicno masazno ulje za kostobolju,upale misica upaljena stanja koze i vena

uz dodatak voska oko 10 tak posto u gore naveden macerat ili mjesavinu uz grijanj na 70 tak stupnjva i mjesanj te hladnje nakon dobic te jednostavan bio melem za mazanje svih stananja na kozi


dakako ako imte ulje otopite 10 posto voska u ulju jestivom i dodajte ulje kanabisa u malaki melem koji cete dobit uz mjesanje naravno i dobicet isto dobar melem za sva stanja na kozi i ispod nje

ulje kanabia stavljajte barem 1 ml na 50 g kreme a naravno sto vise to bolje

naravno gore navedeni macrat se moz i ubrzano radit bez cekanja moze se gore navdeno kanabis + jestivo ulje kuhat u obicnom loncu na laganoj vatri bar 2-3 sata uz mjesanje
uz kanabis mozte dodat i druge biljke u maceraciju u polusuhom ili suhom stanju te sa time u kremu ili macerat pridodat i ta svojstva kao npr neven,gavez,gospina trava i druge
evo posto ljudi pitaju i ljude zanima pa da se napise koja rijec tj recpt

par jednostavnih izrada kometike sa namjenom

macerat kanabisa
15-30 g vrha ili 50 tak grama dobrog trima ili 100-200 g losijeg trima i lista usitniti na fino potopiti u 1 litru jestivog ulja bilo kojeg(suncokret ,kanabis sjeme,maslina ,badem,marlica,kikiriki itd)
ostaviti 20-30 dana na sobnoj tempraturi procijditi i dobice se macerat kanabisa koji se moz koristiti u prhrani ili za mazanje koze i kosu npr

uz dodatak do 5posto etericnog ulja kamfora,ruzmarina,lavandina a moze i sva tri zajedno u mix postaje odlicno masazno ulje za kostobolju,upale misica upaljena stanja koze i vena

uz dodatak voska oko 10 tak posto u gore naveden macerat ili mjesavinu uz grijanj na 70 tak stupnjva i mjesanj te hladnje nakon dobic te jednostavan bio melem za mazanje svih stananja na kozi


dakako ako imte ulje otopite 10 posto voska u ulju jestivom i dodajte ulje kanabisa u malaki melem koji cete dobit uz mjesanje naravno i dobicet isto dobar melem za sva stanja na kozi i ispod nje

ulje kanabia stavljajte barem 1 ml na 50 g kreme a naravno sto vise to bolje

naravno gore navedeni macrat se moz i ubrzano radit bez cekanja moze se gore navdeno kanabis + jestivo ulje kuhat u obicnom loncu na laganoj vatri bar 2-3 sata uz mjesanje
uz kanabis mozte dodat i druge biljke u maceraciju u polusuhom ili suhom stanju te sa time u kremu ili macerat pridodat i ta svojstva kao npr neven,gavez,gospina trava i druge
Jeli moraju vrhovi biti osušeni ili mogu ić odmah nakon branja u maslinovo ulje?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Zelja je dugo bila tu al danas mi se ukaze prilika i napravim melem.
Sastojci:
150 grama suhog materijala(110 gr trima i 40 gr popcorna)
Kokosovo ulje 400ml
Ricinus ulje 200ml
Vosak 120 gr
Etericno ulje (ruza) 10ml

Priprema:

kokosovo ulje sam lagano zagrijao i dodao trim, te kuhao na skoro pa najslabijoj temperaturi (2 od 10) 2 sata. Poslije se cijedjenjem odvoji trim od ulja i ulje se vrati na plocu. Dodaje se vosak, rastopi se. Potom se dodaje ricinusovog ulje i sve se lagano jos 20 minuta ostavi na lagano temp. Pred sami kraj se doda etericno ulje i sklonio se ploce i ostavi da se ohladi.

Na kraju je to ispalo ovako:

IMG_20191221_180343.jpg

40x10ml je za poklon a ostalih 200ml je supruga ostavila nama :)
IMG_20191221_192921.jpg

Zivjeli:vutra:
 
25.12.2019
1
0
1
41
Pozdrav. Zanima me dali je uspjesno lijecenje cbd smolom 20% za autoimune bolesti lupus, miastenia gravis i autoimuna bolest stitnjace (hasimoto).
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Zelja je dugo bila tu al danas mi se ukaze prilika i napravim melem.
Sastojci:
150 grama suhog materijala(110 gr trima i 40 gr popcorna)
Kokosovo ulje 400ml
Ricinus ulje 200ml
Vosak 120 gr
Etericno ulje (ruza) 10ml

Danas bila malo veca kolicina sa 200gr lijepog trima i nove kutijice za kremu od 30ml.

Krema se pokazala jako ljekovito i ucinkovito za razlicite stvari (bolovi u koljenima, herpez, cir na oku, opekotine, migrena). To su povratne informacije od prve ture koju sam podijelio:)

IMG_20200126_153322.jpg

A od ostatka trima, nekih 50gr, dobio Bubble Hash-a 3,2gr

IMG_20200126_153625.jpg

Zivjeli:vutra:
 
01.10.2020
2
1
3
53
evo posto ljudi pitaju i ljude zanima pa da se napise koja rijec tj recpt

par jednostavnih izrada kometike sa namjenom

macerat kanabisa
15-30 g vrha ili 50 tak grama dobrog trima ili 100-200 g losijeg trima i lista usitniti na fino potopiti u 1 litru jestivog ulja bilo kojeg(suncokret ,kanabis sjeme,maslina ,badem,marlica,kikiriki itd)
ostaviti 20-30 dana na sobnoj tempraturi procijditi i dobice se macerat kanabisa koji se moz koristiti u prhrani ili za mazanje koze i kosu npr

uz dodatak do 5posto etericnog ulja kamfora,ruzmarina,lavandina a moze i sva tri zajedno u mix postaje odlicno masazno ulje za kostobolju,upale misica upaljena stanja koze i vena

uz dodatak voska oko 10 tak posto u gore naveden macerat ili mjesavinu uz grijanj na 70 tak stupnjva i mjesanj te hladnje nakon dobic te jednostavan bio melem za mazanje svih stananja na kozi


dakako ako imte ulje otopite 10 posto voska u ulju jestivom i dodajte ulje kanabisa u malaki melem koji cete dobit uz mjesanje naravno i dobicet isto dobar melem za sva stanja na kozi i ispod nje

ulje kanabia stavljajte barem 1 ml na 50 g kreme a naravno sto vise to bolje

naravno gore navedeni macrat se moz i ubrzano radit bez cekanja moze se gore navdeno kanabis + jestivo ulje kuhat u obicnom loncu na laganoj vatri bar 2-3 sata uz mjesanje
uz kanabis mozte dodat i druge biljke u maceraciju u polusuhom ili suhom stanju te sa time u kremu ili macerat pridodat i ta svojstva kao npr neven,gavez,gospina trava i druge
dal je bolje staviti smolu u zagrijano maslinovo ulje ili treba pacati,i kolko treba smole na litar maslinovog ulja? hvala unaprijed
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
U blago zagrijano ulje tek toliko da se lakše smola otopi i umjesa isto tako i za vosak zagrijati do 60-70 c tek toliko da se vosak otopi a na litru ulja onoliko smole/ulja koliko želiš da bude jako i ucinkovito ja bi osobno neki minimum 10 ml to ispadne 1 ml na 1 dl ulja a sad maksimum da radim kremu za neki melanom ili neku ozbiljniju bolest stavljo bi na litru bar 30-50 ml smole/ulja sto bi ispalo 3-5 ml na 1 dl ulja