Jednostavni melemi i ulja sa kanabisom ili uljem kanabisa za vanjsku primjenu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
Nestalo melema pa rekoh idem složit novi
Ovaj put sam stavio 50g vrhunskog trima i 10 g vrhova
U zadnjoj turi sam podijelio jedno 10ak ovih plastičnih kutijica,što mojoj,što curinoj rodbini i par frendova i bio je super pozitivan feedback

Recept:
-50 g trima i 10 g vrhova
-Ricinus 100ml
-Kokosovo ulje 200 ml
-Vosak 60g
-Eterično ulje (Narandža)

Smrvit vrhove i trim (ja sam mrvilicom)
Kokosovo ulje lagano zagrijat u duploj posudi i pustit da se otopi te dodat smrvljenu vutru,pustit 2h i koji put promiješat na najslabijoj vatri/ploči.
Kad je prošlo 2h cjeđenjem odvojit vutru od ulja i vratit na plin.
Zatim se dodaje vosak,pusti se da se otopi i dodaje se ricinus i sve se lagano ostavi još 20ak minuta.
Pred sam kraj dodati eterično ulje (po izboru!)
Uliti u posudice dok je vruće i pustit da se ohladi.
 

Prilozi

  • signal-2022-08-25-004054_001.jpeg
    signal-2022-08-25-004054_001.jpeg
    236,4 KB · Pregleda: 66
  • signal-2022-08-25-004241_001.jpeg
    signal-2022-08-25-004241_001.jpeg
    183 KB · Pregleda: 65
  • signal-2022-08-25-004451_001.jpeg
    signal-2022-08-25-004451_001.jpeg
    194 KB · Pregleda: 65

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
@Bizzzo boja je top,baca me na par turi maslaca skroz..
nego sad si kontam
nedo bog da mi štopa staru netko ovako u vožnji i nađu joj melen od 3 vrste vu,zapahne te miris odmah kad otvoriš posudicu...
kad bi poslali na analizu staru bi mi uhapsili,a žena nema pojma šta nosi sa sobom :D
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Cuj. Dodaj u smjesu malo lavandinog ili nekog drugog etericnog, samo da malo promijeni notu mirisa jel. Uglavnom, bitno je da ona maze. A da ce da ju hapse, neznam bas :) Ako i budu, ce da izadje na TV, šta ju briga :D
 
28.10.2022
5
5
3
43
Molim vas kako napraviti kremu za melanom, koji omjer kokosovog ulja i rso ulja staviti. Majci je dijagnosticiran melanom na stopalu, sa metastazom na limfne čvorove u preponi. Mami se zadnjih nekoliko dana taj melanom na stopalu povećava i ide stalno na previjanje u bolnicu, gdje joj stavljaju i jod, ali od toga nema koristi....Krenuli smo sa uljem oralno, već nekih 20 dana, faza privikavanja i povećavanja doze, trenutno je tri puta dnevno po dva zrna riže. Molim vas za savjet da li kremu koristiti paralelno sa oralnim uzimanjem ulja i u kojem omjeru? Hvala puno svima!
 
28.10.2022
5
5
3
43
Molim vas kako napraviti kremu za melanom, koji omjer kokosovog ulja i rso ulja staviti. Majci je dijagnosticiran melanom na stopalu, sa metastazom na limfne čvorove u preponi. Mami se zadnjih nekoliko dana taj melanom na stopalu povećava i ide stalno na previjanje u bolnicu, gdje joj stavljaju i jod, ali od toga nema koristi....Krenuli smo sa uljem oralno, već nekih 20 dana, faza privikavanja i povećavanja doze, trenutno je četiri puta dnevno po pet zrna riže. Molim vas za savjet da li kremu koristiti paralelno sa oralnim uzimanjem ulja i u kojem omjeru? Hvala puno svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
28.10.2022
5
5
3
43
Hvala puno na savjetu Groff....propolis joj dajemo već i gljivu sibirsku čagu u prahu koju pije kao čaj....ulje uzima oralno, a planiram praviti biomix čim mi stigne tekući lecitin....ulje nismo mazali na stopalo, ali uvodimo i to onda....koliko puta na dan mazati ulje?
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
737
5.166
233
Dalmacija
Mene zanima dali mogu napraviti melem za kozu na nacin da napravim klasicno ulje od vutre, zagrijem ga da bude lakse mijesati i cisto ga dodam u nekakvu “baznu”kremu/mast. Npr. vazelinska mast ili nesto slicno. Cak sam negdje procitao da se moze mijesati s onom kremom za bebinu guzu..? Jel itko probao ovako radit? Neznam zasto al radije bi radio ovako s uljem nego potapanjem u jestivo ulje kako weed objasnjava u prvom postu. Iako cu i to raditi u buducnosti. Ili sad ako ova moja ideja nije nesto..?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
737
5.166
233
Dalmacija
Ja cu probat s kokosovim uljem, vjerujem kad stoji u frizideru da bude vise mast nego ulje. Moguce dodam malo pcelinjeg voska radi gustoce.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Cak ne mora biti u frižideru. Većinu godine. Ja sto radim s kokosom držim i podrumu. E sad, neznam imaš li takvo mjesto. Doduše, Neće mu u frižideru smetat ništa, osim sto bi moglo smetati u frižideru jel :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
737
5.166
233
Dalmacija
Samo nek ste vi meni potvrdili da mogu ici ovom metodom i na konju sam. Jbga zezaju me hemeroidi pa ocu sto prije da imam kad zatreba. Sad zadnji put sad neki dan vjerujem da smo imali koronu opet svi doma i tad se aktivirao, morao sam lezat na stomaku dok gledam tv tri dana.
Weedov nacin jer vjerujem i bolji, macerat pa dodaj ovo imas ulje za masazu, pa dodaj jos nesto pa imas melem.. i svakako cu isporabat nekom drugom prilikom, nekim iducim growom.
 
27.01.2016
185
237
43
59
@Cyric, protiv hemeroida napravi tri uljna macerata. Jedan sa CBD konopljom, drugi sa gospinom travom i treći s korjenom gaveza. Pomiješaj sva tri u jednakim količinama, nabavi emulgator i neki hidrolat i napravi kremu.
 
16.12.2022
6
3
3
29
Nestalo melema pa rekoh idem složit novi
Ovaj put sam stavio 50g vrhunskog trima i 10 g vrhova
U zadnjoj turi sam podijelio jedno 10ak ovih plastičnih kutijica,što mojoj,što curinoj rodbini i par frendova i bio je super pozitivan feedback

Recept:
-50 g trima i 10 g vrhova
-Ricinus 100ml
-Kokosovo ulje 200 ml
-Vosak 60g
-Eterično ulje (Narandža)

Smrvit vrhove i trim (ja sam mrvilicom)
Kokosovo ulje lagano zagrijat u duploj posudi i pustit da se otopi te dodat smrvljenu vutru,pustit 2h i koji put promiješat na najslabijoj vatri/ploči.
Kad je prošlo 2h cjeđenjem odvojit vutru od ulja i vratit na plin.
Zatim se dodaje vosak,pusti se da se otopi i dodaje se ricinus i sve se lagano ostavi još 20ak minuta.
Pred sam kraj dodati eterično ulje (po izboru!)
Uliti u posudice dok je vruće i pustit da se ohladi.
Moze li se ovo koristiti za seboreju?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kipo and Peroooooo

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
Mislim da ne može škodit,iako bi za seboreju sigurno bilo bolje nešto jače,možda neka krema na bazi ulja (RSO)
Ili možda da radiš melem po ovom receptu ali umjesto trima stavi sve vrhove da bude učinkovitije.
U svakom slučaju bilo bi dobro da podijeliš ovdje kako je prošlo..
Ako ima netko recept kakav za kremu na bazi ulja neka okači ovdje.
 
07.09.2023
1
1
3
31
Da li zna neko gde mogu nabaviti ovaj melem ili mast, potreban mi je za oca za rane tj opekotine na nogama zbog dijabetisa. Sve smo probali ali nista ne deluje. Ostalo je ovo :) Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric