Jeftino, brzo i fino

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ovako, pošto sam student i nemam baš para za hranu (jel, bitnije je da se napijem i napusim hihihi), a nemam ni običaj ići u menzu jer mi se gadi čekanje u ogromnom redu da bi dobio gadljivu masnu i bezukusnu hranu (nezdravu što je najbitnije), došo sam na ideju da pitam vas stručnjake neke "recepte" za studentske bućkuriše za desetak kuna.

Evo jučer se ja i cura najeli za tako te neke novce, uzeo sam kilo i po krumpira, kečap za 6 kuna i 4 hrenovke, napravili pomfri i hrenovke (s tim da je krumpira ostalo još za 2 takva ručka), ali nisam baš neki fan te hrane, pa bi volio znat neke recepte sa više povrća a manje tog loše prerađenog mesa, a da ne košta više od kutije najlošijih cigara.


Znači sve što ima u sebi tjesteninu, rižu, krumpir itd, sa svim mogučim dodacima (volim jesti sve i nije mi problem smixat nešto što i ne zvuči dobro haha)

Volim ribu, meso, dosta povrća, voće sve manje više, pa ako netko zna tajnu gdje i kako i za koje pare uzmem jeftine namirnice i kako da od njih napravim nešto donekle jestivo......

Eto, dobre duše će dobit ogromno hvala i možda pokoji repić ako to bude dobro kad pojedem...

:wave:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
1.pasta+jaje+vrhnje....skuhaš pastu, vrhnje i jaje pomješaš zacinjeno sa paprom i soli i pomješaš...ako imaš malo sira za izgratat još bolje ako ne ništa...polij po vreloj pasti smjesu...dobar tek

2. leca plus kumpir...jeftino,obilato,sito,zdravo...ispod 15kn kupiš lecu renfuzo i patate...skuhaš...dobar tek
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ne bih te željela obeshrabriti ali stvarno zdrava hrana je na žalost (pre)skupa. Nisam nutricionist, ali dosta sam pročavala prehranu, a ono što danas ljudi masovno jedu i smatraju normalnom hranom je u principu nezdravo u najviše slučajeva i nije "namjenjeno" za ljudski organizam. Pri tom ne mislim samo na kemiju koju stavljaju u gotovo svu hranu danas, nego čak i neke prirodne namirnice, poput mlijeka i krumpira, koje nisu prikladne za ljudsku prehranu. Da nejdem u detalje zašto i kako, probaj proučiti Montignacove jelovnike i način prehrane. Ali na žalost (ponavljam) ovo nikako nije za plitke novčanike, što znači da nas je većina osuđena hraniti se nezdravo ili u najmanju ruku neprikladno. Znači u biti sam off topic :icon_mrgreen:
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
dremerice nebih se u potpunosti složio sa tvrdnjom zdravo je skupo....biti ce više da mi kuhati neznamo...makrobiotika proucite i vidjet cete kako se hrani zdravo,jeftino plus što cete isto tako uvidjeti da pojma nemamo o hrani i kuhinji osim naravno iz kruga u kojem živimo
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
odes u neki trgovacki centar...uzmes si povrca koje zelis, izvazes i stavis etiketu na svako povrce koje si uzeo

zatim se vratis do police s povrcem i ubacis jos

onda se vratis ponovno do vage, izvazes ponovno a etikete naravno ne lijepis ponovno vec ih zguzvas i stavis u djep

eto ja neki dan kupio brdo povrca za par kuna ;-)

bon apetit ;-)
 
14.04.2012
32
38
0
35
evo meni najdraži recept:2-3 glavice luka, fino narižeš i u tavu na malo ulja, posoliš i 20min da se dinsta ( kad vidiš da se luk nema tečnosti i da se ljepi dodaš malo vode) kad je luk fino zarumenio preliješ sa 4-5 jaja (kao za kajganu :D) ja još volim dodati feferonu u to i to bude bomba
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
All moram ja u pol 3 ujutro pogledat ovu temu! Gladaaaan! :( Damn!
@ the Dreamer u pravu si!
@ venom812 e tako i ja nekak :D jedno 7-8 jaja pripremim za kajganu, dok se glavica nasjeckanog luka prži na malo ulja.. bacim jaja na sve to i kad malo se zapeće polijem sa sokom od kukuruza (konzerva kukuruza onog za 5,6 kuna) dok je još na tavi ee onda promješam još jednom.. zatim na tanjur i sa ljutim kečapom pomješam a onda se ubijem ko životinja! :D
Ma fučkaš ti to .. idem nešt pojest!! :bale
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Popara
Stara dobra popara,Najjeftinije jelo koje se brzo sprema,zasiti,ukusno je....Probaj...

Sastojci : -oko 500g hleba {moze i starog,bajatog,bude jos bollje}
-oko 1/2 l mleka

- oko 200 g. švapskog sira ( sitan beli sir,može bilo koji beli sir,najjeftiniji)

- 2 kašike masti i so


U mleko dodaš so.Staviš mleko da se greje,i dok se greje iskoristi priliku pa iseci hleb na srednje kocke.Kad mleko provri ubaciš deo hleba,promešaš,dodaš mast,dobro promešaš,skloniš sa vatre,dodaš hleb,promešaš,dodaš sir,dobro promešaš,i na kraju ubaciš preostali hleb i naravno,promešaš.

Najbitnije ti je dobro mešati da se sve lepo sjedini.Sprema se za 10-15 minuta.Kasnije dodati soli po ukusu.Ovo može da stoji ceo dan u frižideru i da se podgreje jednom.....


Ih,koliko sam popare pojeo,mnogo dobro....



To otprilike tako izgleda....E sad ti mozes tu ubaciti i malo sitno naseckane slanine ili šunke,ali to onda već nije jeftino jelo :) ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
kako ti je samo pala popara na pamet:)u mom kraju se jos doda bijelog luka ili cesnjaka i na kraju kad je na tanjuru malo vrhnja odozgo.moja stara je uz lovacki gulas pravila i poparu uz njega malo guscu tako mozes praviti kugle sa zlicom za sladoled.sad cu zenu poterati da napravi poparu:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Kako svaki dan trošim domaća jaja, jedem mućena jaja u kombinaciji, pripremim to prvo dinstanjem slanine izrezane na sitno(nekoristim dodatne masnoće),
onda ubacim sitno rezane gljive izdinstam, 4-8 jaja izlijem preko i lagano pržim na laganoj vatri,
Gouda ili Edamer sir izribat pred sredinu kraja, tako da se sir rastopi a sve ipak ostane u mekanom stanju.

Servirat uz kisele krastavce, svježe krastavce sa kiselim vrhnjem, zelenom salatom sa limunom, maslinama,
kiselom paprikom, svježom također paprikom može, paradajz...

kako kome po volji, dobar doručak,ručak ili večera, ovo uvijek mogu jesti, svaki dan.

Vrijeme pripreme : 10min
Sitost: 6.5-7.0
Cijena: 10-30kn
 
25.03.2012
8
1
3
47
POHOVANA ZOVA (BEZGA)

Mlade cvetove zove mozete pohovati. Napravite gusce testo kao za palacinke sa jajetom dodajte cvetove i pohujte na ulju.

Ako želiš učiniti ovaj obrok zdravijim umesto belog brašna koristi neko integralno... i bez inegralnog mnoooogo zdravije od viršli :icon_wink:.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
pohani kruh

potrebno ti je 2-3 jaja malo mlijeka i snjite kruha,jaja razijes u jednu posudicu i dodas malo mlijeka,malo vegete i soli te ih izmutis,nakon toga umaces kruh u jaja i peces na tavi na ulju ili masti
4-5 snjita kruha ce te zadovoljiti jer je zasitno,ja inace pojedem cijeli za dorucak :D mislim da ti je ovo za cca 10ak kn :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Djuveč,evo ti jedno još jedno zdravo,jeftino i ukusno jelo bez mesa,samo povrće...

Sastojci

-Šargarepa, grašak, boranija, paradajz,paprika,krompir....ma šta god ti padne na pamet od povrća,nema greške,ukupno oko 500g.(pošto si student,a sveže povrće još nije prispelo,kupi kesicu smrznute mešavine povrća)
-1 do 2 glavice crnog luka ,2-3 krompira
- oko 200 g pirinča
-voda
-ulje
-so,biber,aleva paprika,lovorov list (ako ima),malo vegete(a i ne moraš),uglavnom začiniš po ukusu,kako voliš

Priprema:

Na zagrejanom ulju prodinstati crni luk, pa kad postane "staklast" dodati povrće za djuveč. Uz dolivanje malo vode(ali pomalo,da se ne kuva,pošto povrće ispušta svoj sok),dinstati povrće dok ne počne da mekša, pa dodati krompir, opran i ocišćen, te isečen na kockice. Neko krompir prethodno bari,nema potrebe, jer će se sasvim lepo izdinstati sa povrćem, a posle i zapeći. Kada krompir malo omekša, dodati 200 g opranog i procedjenog pirinča, pa dinstati sve zajedno još 10-ak minuta, ali bez dolivanja vode. Začiniti po potrebi (so, biber, vegeta, aleva paprika). Pleh za pečenje nauljiti, pa sipati masu iz šerpe u nju i rasporediti ravnomerno varjačom. Dodati 3 čaše od po 2 dl vode preko (srazmera pirinča i vode treba da bude 1:3). Ako je potrebno, opet začiniti jelo (voda ga razblazi), dodati preko par lovorovih listova . Peći sat vremena na 200 stepeni.

Pred kraj pečenja možeš,ako ti nije komplikovano, razmutiti jedno ili dva jaja sa pavlakom (vrhnje),preliti preko djuveša i zapeći još malo...
To je to...
 
09.05.2012
10
2
0
44
Nostalgija me oprala kad sam pročitao tvoj post, ufff... Studiranje, budget i dim! :D

Iman ja jednog favorita za low budget hranu. Brzo se sprema, nije prezdravo ali kad se ušemiš možeš raditi stvarno po svom guštu. Da ne govorim da "voli" malo magične biljke, ali otom potom... ;)

"Manistra na pome"

NAMIRNICE:
- malo manje od paketa tjestenine (cca 400 gr)
- Konzerva pelata (pomepelati) ona manja (mislim cca isto 400g) ili pasirane rajčice (pola litre)
- 1 cijela kapula
- Žlicčica crvene paprike
- Maslinovo ulje
- Sol, papar, origano i...
marmahuna! :dada

Zagriješ ulje, prodinstaš kapulu, nabaciš marmahunu (da stigne otpustiti što više THC-a topljenog u ulju), i dodaš za što si se god odlučio (pasata ili pelati). Dinstaš cca 15 minuta, probaš jel valja i dodaš još neku ludost jer naravno naduvan kuvaš! :D

Kad si stavio dinstati pelate, stavljaš vodu za manistru da zakuha, kad prokuha staviš manistru i kad je gotova gasiš sve i spremno je za posluživanje. Možeš sve zamiješati u jednu posudu prilikom posluživanja, i tako su najmanji gubici ili ostavi da svako sebi miješa u tanjuru. Samo znaj da al tako uvik ostane manistre! :D

Cijena ovog obroka je oko 15 HRK a dvoje do troje ljudi komotno jede. Ako se ima para, onda se još nabaci i parmezan ali cijena obroka raste za 30%.

Nadam se da ćeš ovo probat skuhat jer je jako jednostavno i zgodno za udim, jer je slatkasto-kiselkasto i mljackavo i jako se brzo od manistre zaasitiš.

Jednom je Chris (deejay iz Života na sjeveru) imao cijeli elaborat o tome kako je tjestenina najbolja hrana kad si gladan. Najbrže te ispuni i usreći i... moram se složiti s njim da je stvarno tako. A kad si high i gladan što ti više treba... :)

ps. Ovo je moj prvi post na vutra.org-u, nadam se ne zadnji, vidimo se u growing forumima! :D

Pozdrav,
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Eto ovo smo kuhali kad smo bili mlađi .. jeftino i brzo
Tjestenina s tunjevinom :

U KONZUMU K-plus artikli
Konzerva tunjevine : cijena 6,99 Kn
Tjestenina : cijena 3.99 Kn
Rajčica pasirana : cijena 5.99 Kn
mrkva
luk

UKUPNA CIJENA RUČKA 17 KN

Izdinstaš luk i mrkvu, dodaš tunjevinu i malo rajčice pa sve to skupa na laganoj vatri kuhaš. Tjesteninu skuhaš i izmješaš sa umakom i evo ručak... Zelena salata ili mladog zelja za prilog po odbiru.. DOBAR TEK

TJESTENINA S ŠAMPINJONIMA

tjestenina : cijena 3.99
šampinjoni 250g : cijena 9.99
vrhnje za kuhanje 200mg: cijena 5,99
luk
malo slanine ii nečeg sličnog ali netreba
.. isto izdinstaš luk i slaninu dodaš gljive i zaliješ vrhnjem..začiniš malo i to je to...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hightower