Jeftino, brzo i fino

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
:rofl: Skužio sam ja tebe... Bilo ti dosadno jesti jedno te isto više pa da malo promjeniš rutinu.. hehe
... ALi iskreno da se i za malo para najesti samo treba smislit nešto a to je najbolje u dučanu kad imaš sve pred sobom i naravno sve cijene pa kombiniraš.
evo još jedan jednostavni brzi ručak: :chef2:
Zapečeni grah s kobasicom
-grah u konzervi k-plus 240g x2 - cijena 3.99Kn x2= 8 KN
- kobasica pučka pik par - cijena 13.59 Kn
luk,mrkva,češnjak

.. Izdinstaš luk i mrkvu, dodaš narezane kobasice i malo ispržiš pa dodaš grah iz konzerve pa malo češnjaka,soli ,papra ,vegete ili što več stavljaš od začina i to je to.. Možeš dodat i rajčicu koju narezanu unutra ili malo pelata po želji kuhara.. pored neka salata a možeš i kobasice cijele skuhat ili ispeči..:thankyou:

Neznam koko je to sad zdrava hrana ali je ukusna i jednostavna za pripremit

Ima još toga samo se nemogu sjetit baš sad ali napisat ču ti jedan recept navečer za zdravi obrok koji može biti i za par dana..
pozz
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Hooker je napisao(la):
Djuveč,evo ti jedno još jedno zdravo,jeftino i ukusno jelo bez mesa,samo povrće...

Sastojci

-Šargarepa, grašak, boranija, paradajz,paprika,krompir....ma šta god ti padne na pamet od povrća,nema greške,ukupno oko 500g.(pošto si student,a sveže povrće još nije prispelo,kupi kesicu smrznute mešavine povrća)
-1 do 2 glavice crnog luka ,2-3 krompira
- oko 200 g pirinča
-voda
-ulje
-so,biber,aleva paprika,lovorov list (ako ima),malo vegete(a i ne moraš),uglavnom začiniš po ukusu,kako voliš

Priprema:

Na zagrejanom ulju prodinstati crni luk, pa kad postane "staklast" dodati povrće za djuveč. Uz dolivanje malo vode(ali pomalo,da se ne kuva,pošto povrće ispušta svoj sok),dinstati povrće dok ne počne da mekša, pa dodati krompir, opran i ocišćen, te isečen na kockice. Neko krompir prethodno bari,nema potrebe, jer će se sasvim lepo izdinstati sa povrćem, a posle i zapeći. Kada krompir malo omekša, dodati 200 g opranog i procedjenog pirinča, pa dinstati sve zajedno još 10-ak minuta, ali bez dolivanja vode. Začiniti po potrebi (so, biber, vegeta, aleva paprika). Pleh za pečenje nauljiti, pa sipati masu iz šerpe u nju i rasporediti ravnomerno varjačom. Dodati 3 čaše od po 2 dl vode preko (srazmera pirinča i vode treba da bude 1:3). Ako je potrebno, opet začiniti jelo (voda ga razblazi), dodati preko par lovorovih listova . Peći sat vremena na 200 stepeni.

Pred kraj pečenja možeš,ako ti nije komplikovano, razmutiti jedno ili dva jaja sa pavlakom (vrhnje),preliti preko djuveša i zapeći još malo...
To je to...

moram da stanem u odbranu jela, posto se kod nas na jugu sprema malo bogatije,
sto se tice povrca to je moguce ubaciti ali glavni sastojci pored luka su
i naredjan red krompira pa red mlevenog mesa(uglavnom junetina ali moze i svinjsko) i tako
do kraja serpe i na kraju se po zelji i prelije jajima po potrebi.

a jos dva jeftina jela su punjene paprike i punjene sarme(list vinove loze)
sa mesom ili bez, umesto mesa moze da se ubaci i neka jeftina salama(studentska) :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
List vinove loze???


Ti to mene zajebavas ili? xD


Ja znam za samo jednu sarmu, a to je ona sa listom od dobrog domaćeg zelja..... :D
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
lose znas iliti ne znas :)) sala mala
sarma je pravi od lista KUPUSA, uglavnom kiselog a moze i svezeg
ali se mora obariti ili potopiti u vrucu vodu da bi omeksalo a od vinove
loze ili lista grozdja se nadju veliki listovi koji se obare ko kod svezeg kupusa i
napune se istom smesom ko i sarme ili paprike, ja sam to jeo samo nekoliko
puta i mogu da ti kazem da je miris a i ukus odlican, samo se moraju naci
listovi koji nisu prskani :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NEURO BOY1

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
weed4life je napisao(la):
moram da stanem u odbranu jela, posto se kod nas na jugu sprema malo bogatije :)

U pravu si ali čovek hoće jeftina a fina jela...I za sarmu si u pravu...

Evo BigL nešto baš jeftino a fino,usput i slatko....

Sastojci - Jedne makarone,prezla,šećer i malo ulja

Skuvaš makarone,procediš,preliješ sa malo ulja,dodaš kesicu prezle,šećera po ukusu (nekoliko dobrih kašika),promešaš sve dobro da se sjedini i krkaš.Obavezno prelij sa malo ulja kao što rekoh da se makarone ne bi slepile...

Možeš jesti i toplo i hladno,možeš u sve to dodati i kakao ako ima,ako nema nema veze...

Uglavnom,jeftino i fino i ukusno...
 

ZelenaBanana

Aktivan Član
02.03.2010
51
8
0
33
Big L je napisao(la):
Ovako, pošto sam student i nemam baš para za hranu (jel, bitnije je da se napijem i napusim hihihi), a nemam ni običaj ići u menzu jer mi se gadi čekanje u ogromnom redu da bi dobio gadljivu masnu i bezukusnu hranu (nezdravu što je najbitnije), došo sam na ideju da pitam vas stručnjake neke "recepte" za studentske bućkuriše za desetak kuna.

Evo jučer se ja i cura najeli za tako te neke novce, uzeo sam kilo i po krumpira, kečap za 6 kuna i 4 hrenovke, napravili pomfri i hrenovke (s tim da je krumpira ostalo još za 2 takva ručka), ali nisam baš neki fan te hrane, pa bi volio znat neke recepte sa više povrća a manje tog loše prerađenog mesa, a da ne košta više od kutije najlošijih cigara.


Znači sve što ima u sebi tjesteninu, rižu, krumpir itd, sa svim mogučim dodacima (volim jesti sve i nije mi problem smixat nešto što i ne zvuči dobro haha)

Volim ribu, meso, dosta povrća, voće sve manje više, pa ako netko zna tajnu gdje i kako i za koje pare uzmem jeftine namirnice i kako da od njih napravim nešto donekle jestivo......

Eto, dobre duše će dobit ogromno hvala i možda pokoji repić ako to bude dobro kad pojedem...

:wave:

malo kasnim sa temom al pogledaj si jamie olivera on ti kuha brzo, zdravo i jeftino.
imas nedjeljom emisiju oko 16h? mozda 17h ili 18h :D
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
Sve vrste mahunarki su jeftine i pune su proteina, a idu sa pirinčem. Pogledaj takođe recepte za šnicle od soje, tj faširane! To je jakoooo ukusno, a jeftino i podseča na faširane od mesa.

Pastrmka je isto tako jeftina, a izuzetno zdrava riba.

Drži se druže ;)
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
Sad sam napiso jedan recept,al vidim da je sličan več objavljen,pa evo ja si znam kupit posni sir,10kn,a pojedeš ga u 2 obroka još malo rajčice i milina
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Jeftino brzo i fino. hmm.....milk and cereal iliti mliko i pahulje. Riba u konzervi, pašteta, jaja na bilokak i moj favorit za kad sam potrgan: uzmeš 2 jabuke, izribaš ih, preko toga staviš meda, tek tolko šećera da ima nečeg hrskavog, cimeta i malo ruma. Milinica
 
15.08.2014
2
0
0
Bok ekipa!

Neznam dal je ovo dobar post za moje pitanje, al ajde da puknem :) !
Dakle imam http://www.podravka.hr/proizvod/cokoladni-muffins/ ovu smjesu za muffine i sad me zanima koliko i na koji način da spremim hash muffine sa tom smjesom, koliko količinski trebam vutre i tako.

Hvala unaprijed.


Bilo kakav savjet dobro dođe, samo da je ubrzo, moram ići raditi muffine za 2 sata :p