Jel' kasno?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.06.2009
15
2
0
33
Pozdrav, evo krenuo sam u svoj prvi (1.) grow. Samo neznam da li je kasno jer je danas 25. 06, dan postaje sve kraći, zato ce biljka krenuti cvjetati i nece biti dovoljno dugo u stanju vegetacije da naraste malo. Zasad imam jednu biljčicu vani, jos uvijek je u čaši kad malo ojača presadit cu je u zemlju. Jos dvije imam u čaši koje ce tek izrasti.

Evo slikano danas:

http://img63.imageshack.us/i/dsc00376y.jpg/

u usporedbi s mojim prstom:

http://img341.imageshack.us/i/dsc00378lj.jpg/
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
chisto sumljam da cesh neshto mnogo da dobijesh , jer biljke (barem u mom sluchaju ) do 30 cm rastu fucking sporo , a posle kao poludele :) valjda dok im ojacha koren ili shta vec :)
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
24.06.2009
15
2
0
33
a sunca ce valjda biti, mjesto je odlično, sunce prži od izlaska do zalaska :sun2: . XxFiAdRoxX tvoje su prekrasne samo nek rastu, i nisi puno zakasnio vidis da su dosta velike

a sto mislite od oka kolko se moze dobiti suhog iz jedne biljke koja je ovako kasno posađena? 10? 20? 1500? xD
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
A cuj Đikica.....kolicinski ce bit dobro ako se te sunce posluzi:sun2:....i ako se ti jako jebeno potrudis oko biljke.....:watchplant: ....samo pazi da te niko ne prokuzi i ti si na miru...hehe.. :181:
 
04.11.2009
3
0
0
41
jebiga ima josh tu vege za odradit , al ove godine kazu kasni vrijeme,kuruza ce mj dana kasnit........................stignu one jos narast.Ja imam par onakvih ko ti xxfiadroxx sam su moje malo gushce................. kolko ti je to burke staro?
 
04.11.2009
3
0
0
41
fiadro ljepo si ti to odradio.............................ubacicu i ja koju sliku il video,trenutno neam kamere na mobu..........recesija brate ;)...........imas ti tu dost svjetla,cini mi se mracno,a i izduzile su ti se.......samo naprijed a ti đikica samo sunce,sunce,sunce......................izvadi to iz casa i zasto ti je tak malo zemlje u njima, rubovi ti rade sjenu
 
24.06.2009
15
2
0
33
Evo ja opet imam novo pitanje. ovak, idem redit neki fuš daleko od doma i necu moc zaljevat biljku. nece me biti kojih 10-15 dana i neznam sta da radim sad. posao nemogu odgodit i nemam kome ostavit biljku da ju zaljeva jer nikome ko zivi blizu ne vjerujem, a onima kojima vjerujem nemogu ostavit biljku jer daleko zive i neznaju di je biljka posađena. Kako onda da ocuvam vlagu tih 10ak dana da mi miljenica ne uvene. Žao mi je da uvene jer ljepo raste i baš mi je prirasla srcu jer je ostala samo ta jedna i to mi je prva biljčica koju sam posadio u zivotu. Ostala mi je samo jedna od 3, ove dvije su se posušile iako su imale vode i sunca, uginule su par dana nakon sto sam ih presadio iz caša u zemlju. Ljudi pomagajete hitno je!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ako su ti biljke male i nemaju dovoljno dobro razvijen korijen to ti je banana...
Moraju imati veliki korijen da bi mogle preživjet sušu.
Da si ih dovoljno rano posadio, ne bi ih trebao ni zalijevat osim u slučaju ekstremne suše...
Probaj stavit nekog lišća, sijena, malča oko biljke da štiti od isušivanja i dobro zalij prije nego odeš.
JEdino tak.
Sretno
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Evo da ne otvaram novu temu neka mi netko kaze ima li teoretske sanse da sada posadim 2-3 sjeme i zasadim ih u manju casicu i nakon mjesec dana odrezem onaj par listova svakoj i dobijem znaci 6 biljcica i presadim tako svih 6 u velike zdjele(pitare) da svaka ima svoj..recite mi jel u necemu grjesim osim sto sam se kasno sjetio posaditi ih..inace jel moj plan ok?Hoce li prezivjeti one nakon sto ih odrezem?
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
mislim da si ih kasno posadio,jer biljke vec sad ulazeu cvjetanje....nemoj rezat biljkama dok su male lisce,,,neces dobit nista s tim...neces dobit 6 biljcica ako ih odrezes nego vise vrhova na svakoj..
ajde ih ti posadi ako imas uvjete, da te ne skuze,jjer sad ce ti tesko stici izrast toliko da budu cvjetovi gotovi,do zime...ali bar ces malo ucit na njima i znat za sljdecu sezonu...
ako mozes indoor to ti je uvijek opcija.u svako doba god
pzz i sretno
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
trq7 je napisao(la):
mislim da si ih kasno posadio,jer biljke vec sad ulazeu cvjetanje....nemoj rezat biljkama dok su male lisce,,,neces dobit nista s tim...neces dobit 6 biljcica ako ih odrezes nego vise vrhova na svakoj..
ajde ih ti posadi ako imas uvjete, da te ne skuze,jjer sad ce ti tesko stici izrast toliko da budu cvjetovi gotovi,do zime...ali bar ces malo ucit na njima i znat za sljdecu sezonu...
ako mozes indoor to ti je uvijek opcija.u svako doba god
pzz i sretno

nazalost nisam u mogucnosti za indoor,a ovo za rezanje sam tek sad shvatio,znaci taj dio koji se odreze se baci,a ne zasadi jer ce bez tog vrha biljka imati vise vrhova sto znaci vise i cvjetova,jel dobro mislim?
Mislim da cu ipak sad posaditi outdoor ali ne u zemlju nego u neku vecu saksiju i ja cu je uzdrzavati a od prirode ce samo imati svjetlo :)
Znam da najvjerojatnije nece uspjeti i zavrsiti fazu cvjetanja ali kao sto kazes bar cu imati vise iskustva za sljedecu sezonu koju jedva cekam :D
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
zuz1 je napisao(la):
nazalost nisam u mogucnosti za indoor,a ovo za rezanje sam tek sad shvatio,znaci taj dio koji se odreze se baci,a ne zasadi jer ce bez tog vrha biljka imati vise vrhova sto znaci vise i cvjetova,jel dobro mislim?

dada, dobro misliš, ali da si shvatio, NISI.... ne režeš ju odmah, kaj ti je... mora narasti bar 20-ak cm i to minimalno... nemoj ti ništa rezati, nego ju samo posadi i gledaj u nju kako raste i NE DIRAJ...

prosurfaj po forumu, imaš razne stvari, LST, Topping.....
ove godine ništa od plodova, posadi samo da vidiš kako funkcionira...

sretno!
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
aha toga sam i ja svjestan da ove godine ništa od plodova,hocu li onda bar moci hasish neki napraviti heheh?
a to za rezanje sam citao u nekoj sticky temi ja mislim o vegetaciji i svjetanje i pise da se odreze treci par listova nakon sto narastu 3 para listova..
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
pa moze se rezat i nakon prvih pravih listova, po meni i najucinkovitije... ja posadio prije par dana i to mi jos nije bila zadnja tura.. jos bar tjedan dana se sadi heheh ne vidim kak mi moze stetit i kak nebi nis od toga bilo.. sunce pravo udara!