jel ovo dobro složena rasvjeta???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Ok, evo ovako, pošto za prvi grow hoću pokušati samo sa flourescentnim tubama, zanima me jesam li ja to dobro posložio.....

1. majka, 60x50x230, L 18W/965 590mm, 1150 Lm x 7= 8050 Lm
2. klon, 45x25x70, L 15W/865 438mm, 900 Lm x 3= 2700 Lm
3. vege., 60x30x130, L 18W/965 590mm, 1150 x 6= 6900 Lm, po 3 lampe iznad svake
4. cvijet, 100x60x230, L 18W/827 590mm, 1350 Lm x 8= 10800 Lm, 4 lampe na svaku +
L 30W/827 895mm, 2400 Lm x 3= 7200 Lm, te bi išle okomito i obasjavale donje grane, dakle sve skupa 18000 Lm....
....jel to dosta, ako nije gdje fali i koliko???? ...ništa HPS i ostale jes su sative i treba mi visine... ;))
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
da nadodam...znači iznad svake ide jedan komlet lampi koji je, naravno, pokretan...tako da svijetlo prati rast biljke na nekih 4-5 cm iznad..
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ja ću te pitat zašto nema HPS koji je razlog...
I jesi računao na potrošnju struje koju imaš sa ovim svjetlima silnim...
Ima brale i mali HPS od 100w itd....

Ja ih izbroja 27 komada Fluo cjevi a potrošnju nebi spominjo opet pa eto....

Ja bi reko ( kako se čovjek negdje reklame dokopao TOTEM ) hehehehe :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Koliko sam ja izracunao sve je oko 513W... Sto bas i nije puno za ovaj ceo sistem...
Ali bi imao mnogo vise lumena da si koristio HPS... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fahro420

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Sve je to u redu.Nije puno W,lijepo raspoređeno,sve 5! A sad odi u dučan i vidi koliko košta! Prigušnice,starteri,grla,pa ako misliš gotove armature kupovat,cijene su da se use*eš! S tim parama odeš ili do Slovenije ili do Mađarske (što ti je bliže) i kupiš 2 seta,jedan MH,drugi HPS i udri! Jbte,ja da imam pare za takav setup,uopće ne bih dvojio. A osim toga,i preko neta možeš naručit!
I ako misliš da možeš sa nekim jeftinim armaturama,grdno se varaš. Ove cijevi što si naveo su 1. klasa i da bi izvukao iz njih ono što si platio-kvalitetu,moraš i kvalitetan predspoj stavit.
Sviđa mi se što razmišljaš i kemijaš,znam kako ti je! Ja liježem u krevet razmišljajući o growu,sanjam ga,budim se sa mislima o grovu i cijeli je**ni dan visim ovdje-znaći razmišljam o growu :icon_lol:
Probaj radije naći HPS i od početka do kraja 1 grow odradit! Ja sam se sje*o što nisam to napravio,vjeruj mi,nema do visokotlačnih.Ovih dana radim na tome,pa će i moja biljčica pod visokotlačno :sun2:
Pozz i sretno!
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Zlo, znaći da je to sve uredu.....to mi je drago....evo da vam odgovorim.... svoj trojici, u vezi HPS-a....situacija je ovakva...prostorija je podrumska, koja je imala zemljani pod, bila je visoka 180cm, dakle, ukopavao sam se 50cm(60-5 beton-5 stirpor) da bi dobio ovih 230cm, apošto imam sative, koje su poznate po svojoj visini,da bih imao dobar urod moram je donekle pustiti da raste (160cm+). Znači, 30cm pitar, 20-30cm svijetlo, 5cm razmak i ostaje mi taman koliko treba, ni centa viška..valjda vam ne moram sad radit računicu sa HPS-om...da imam još pola metra visine ili da želim Indiku,odma bi uzeo HPS....e sad potrošnja...koliko vidim za za ova moj cvijet bi trebala jedna HPS 250W, a moje neonke troše 234W...čekaj malo, tu nešto ne štima...oooo, pa meni tu fali još tuba......u cvijetu mi treba 24000 Lm a ne 18000 Lm...onda svugdi fali....OMG, kako sam to izračunao...stoka napušena i matematika ne idu skupa...ček, ček, sad ću ja to rješit...evo ga, moje neonke troše 346W, znači 96W više nego HPS, ali zato tu razliku nadoknade ventilatori, čini mi se...Zlo, pa znam da su prva klasa, Osramove tube....a nadam se da će 10ooo kuna biti dovoljno za komletno svijetlo, toliko imam na raspolaganju...Pozz, ljudi
 

bvana

Aktivan Član
13.05.2009
75
22
0
34
zlo&naopako je napisao(la):
Sviđa mi se što razmišljaš i kemijaš,znam kako ti je! Ja liježem u krevet razmišljajući o growu,sanjam ga,budim se sa mislima o grovu i cijeli je**ni dan visim ovdje-znaći razmišljam o growu :icon_lol:
Probaj radije naći HPS i od početka do kraja 1 grow odradit! Ja sam se sje*o što nisam to napravio,vjeruj mi,nema do visokotlačnih.Ovih dana radim na tome,pa će i moja biljčica pod visokotlačno :sun2:
Pozz i sretno!

:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:


ramisli koliko ce da te izadje cena oprema / dobijena kolichina , ,,, mislim da cesh mnogo ekonomichnije proci sa hps-om + veca kolichina :D

e pogledaj malo po dnevnicima uzgoja , ljudi imaju i po metar visine pa stavljaju cooltube , a shto se tiche visina biljke recimo da joj skratish vege i da koristish neke od tehnike kao lst , scrog?
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
...ali tih pola metra za sativu puno znači,ako ne i dupla količina...čitao sam dnevnike i upoznat sam sa svim tehnikama, to sam ja sve več radio vani, imao sativu od 3 metra, ali i od 1,5 metra, bla bla....sve moguče parametre sam stavio na vagu, vjerujte mi ljudi da je ovo najbolja solucija za ovaj prostor....probajte vi sračunat, ali uzmite u obzir sve, ama baš sve, i potrošnju ventilacije u oba slučaja, i količinu kifova u oba slučaja, pa mi javite ako ima isplativija kombinacija...griješiš, Bwana, ako misliš da ću sa pola metra kračom biljkom dobit veču količinu...
 

bvana

Aktivan Član
13.05.2009
75
22
0
34
s pazi ovako ti sa hps-om 250w i ct mozesh da stavish biljke na 20 cm od lampe , a mozesh da uzmesh i vishe komada + neka dobra ventilacija, a sa neonkama na 5-10, ako ti mislish da ce da ti tih 10 cm sjebe ceo uzgoj ti gruvaj onda neonke , a u svakom sluchaju ti cesh morati sa neonkama da imash neku vrstu lst-a inache ce samo glavni hed da ti dobija svetlo , jer te neonke ti vrede samo ako su na par centimetra od biljke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Koliko god ti ja govorio da su neonke za cvjetanje lošije,nećeš mi vjerovati :icon_lol:
Stari moj,koliko god neonke bile dobre,prvoklasne itd.,rezultati su slabiji.Dosta sam dnevnika pregledao i sam krenuo s cfl-kama i vidim da to nije to.Sad bi hedovi ko šaka trebali bit,a oni malo deblji od palca :rofl:
Koristi ih radije za vege,a za flover box riješi cooltube i imaš prostora.A ventovi nemaju veliku snagu.Negdje 20-tak W bi bila snaga-koji W gore/dole !
I zaje** 250W! Idi na 400W !!! Ako hočeš kvalitetu i kvantitetu,ne gledaj na optimalno osvjetljenje! Deri odmah duplo :icon_lol::sun2::sun2::sun2: Bez za**bancije!!!
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ufff ne paše puno toga ovdje...i po meni ti je loš plan.Za cvjetat ogromnu biljku ti treba hps,ne zbog potrošnje nego zbog prodornosti svjetla.Te neonke su efikasne do 30 cm,dalje od toga su skroz loše, tako da bi za veliku biljku cjeli prostor treba išarat cjevima da bude kako treba, a to se ne isplati.To kako si ti zamislia sativu veliku nema ni blizu šanse da odradiš dobro sa 18 000 lm cjevi.

Za hps ne trebaš ni u sloveniju ni mađarsku,ima svudi elektro radnji samo ih treba nać,ako ti je to možda razlog. Ovako ćeš potrošit nepotrebno previše para(brdo karamela) za setap skojim za par growova nećeš bit zadovoljan.Nisam ja sad tu neki mrzitelj neonki al nije slučajno hps najbolji za ovo čime se bavimo.I ako si primjetia, ne cvjeta se baš često sa neonkama iz čistog razloga šta je hps bolji u svakoj varijanti.

Po meni ti je najbolje:
1.uzet 250W HPS i stavit kraću vegetaciju par sativa(2,3 max)i uredno pustit da rastu u zrak i imaće do metar ipo a ako već želiš veliku biljozu,dugu vegetaciju i malo ispresavijat sativčugu da ostane pola metra prostora za manevrirat svitlo.

2.Ako si zapea za neonke onda napravit žestoki lst i stavit sve da bude u istoj razini(ako treba stavit i mrežu) i napravit veliku ploču od svih tih neonki odma iznad te razine i stavit još vertikalno po zidovima neonke i jedino tako bi to bilo super.

Sa 2,3 iljade kuna možeš napravit čudo od boksa i hps je povoljnija solucija,
jer tih neonki triba masu a dosta koštaju armature i popratna oprema.

Kad već imaš para onda uzmi hps 400W sa kultjubom, e to bi bila prava stvar.

Brzo ćeš skužit da je indo druga priča od outdo i da nije tek tako imat ogromnu biljku doma.
A zato je gušt zasadit vanka i kad te gleda čudovište od 3m+ srcu je milo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja ti isto savjetujem hps,štedne če te doči kao suho zlato i imačeš garantirano 50% manje uroda.
nema potrebe da ih vegetiraš do 160,ja bi išao do 80-100cm,također lst i lampu(hps) štra bliže i onda tek hedovi rastu punom snagom.
Kao šta reče Notrippin,štedna čuda su donekle efektivna kad su blizi,samo to da su efektivne do 30cm meni zvuči skoro previše,ja bi rekao ipak manje.
Molim te,ne uzimaj magarca kad možeš konja,i to jeftinijeg,i jačeg i bržeg!!!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
NoTrippin je napisao(la):
Za hps ne trebaš ni u sloveniju ni mađarsku

Ma ne HPS,mislio sam na reflektor,cooltube-ono,ako mu je bad preko neta,kužiš! :thumb:
Inaće,u potpunosti se slažem s tobom i Greenpower1 .
Po meni... Fluo za cvjetanje= 0 bodova(dobro,ajd' malo sam strog :icon_lol: ) ; HPS za kompletan grow=99,9% uspjeh,a kombinacije su također dobre.

Over & Out :wave:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
u veg.boxu imam 8x18w neonke (šo grolux šo 8..plavi spektar)+ 2-3clf-ke

na 70x70cm stane 6-8kom. budu 1mj. na veg. i to je qurac(što se tiče razgranatosti i mase!!!) nakon toga ccm 2mj. cvet.

HPS400 nijedna biljka nije bila veča od 1m a sve zbog svetla u vegetaciji (jer nevolim prazan hod ;).!!! TAKO DA..ako imaš

jedan box onda ga osvetli brate da im do ničeg nije sem da rastu i da pevaju..POLLAKOO..ZDRAVO!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

bvana

Aktivan Član
13.05.2009
75
22
0
34
zlo&naopako je napisao(la):
Po meni... Fluo za cvjetanje= 0 bodova(dobro,ajd' malo sam strog :icon_lol: ) ; HPS za kompletan grow=99,9% uspjeh,a kombinacije su također dobre.

Over & Out :wave:

e nemoj sad mene da bacash u bedak , prekljuche sam mogao da biram cfl ili hps za iste pare i uzeo sam cfl (za vege )
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Sviđa mi se što razmišljaš i kemijaš,znam kako ti je! Ja liježem u krevet razmišljajući o growu,sanjam ga,budim se sa mislima o grovu i cijeli je**ni dan visim ovdje-znaći razmišljam o growu
icon_lol.gif


Zlo&naopako legenda siiii.

Ja sam isto za HPS. biljke eksplodiraju.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ma neznam što da vam kažem,ali evo ovako...kao prvo, je*** vam sunce napušeno :)))...aj'mo dalje...hvala svima na savjetima....vege box je za visinu 80cm max (ne 160,kao što je green zaključio).....ako idem sa HPS, visina biljke će biti 120-130cm, što je za sativu goli k****,nebi vjerovali koliko više,količinski, dobiješ ako bi bila 160-170cm,što mogu dobit jedino sa neonkanma...kao što rekoh,da imam još visine, uzeo bi hps, odmah...Green, neonke idu 4-5 cm iznad biljki, a stavit ću ih milion, ako treba, jebeš struju, jućer sam se spojio na uličnu rasvjetu... ;))...dakle, nisu problem novci,nije problem struja, problem je visina prostora i minimalna visina sative za optimalan urod..
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
još nešto....siguran sam da ću dobit veću količinu sa visinom 160-170cm pod neonkama, nego 110-120cm pod HPS-om, barem što se sative tiće, da su indike, bila bi druga priča...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja te i dalje ne kužim...nisu ti problem pare,struja,a ti opet o neonkama:eek:hno: :))
Da te razuvjerim šta se tiče visine-sadio sam sativa mix(hawaiian,neville,arjan...) u boxu visine 80cm,i niži je,pod hps 600w,lampa na bočnom zidu,lst prema lampi znači vodoravan rast i opet je bilo neloše po urodu ali prvi grow i loš kvalitet,mojim neznanjem jbga.
Opet ti kaže,uzmi hps-ke,radi lst i s 150cm lts-om ih dovedi na 80-100,onda ih osvjetljaji pošteno i vidit češ tvrdih i pravih masnih hedova!
Šta če ti neonke da ti lišče raste i gomila se,šta če ti biljke od 2 metra kad češ dobiti 30% od hedova koje može dati???
Mislim da se grdno varaš ali s sativom pod hps visine metar dobit češ duplo više nego na sativi visine 2 metra pod neonkama!!!
Neznam odakle crpiš računice,ali neoke za grov se mogu preporučiti jedino neprijateljima,ili diler dileru radi konkurencije:rofl:
Neonke su ok do 20-30 dana vegetacije,ali sve ostalo je qurac.
Pod hps od starta biljke opet vegetiraju duplo brže nego pod neonkama...
Kako god,hebale te neonke više:)))
Bez uvrede,hehe.Dalje je na tebi,ali ne muči biljke neonima!!!
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
e da...ma kakva frka,ljudi....da je trgovina do policijske stanice, nebi mi bio problem(ovo je samo primjer)...nemogu vjerovat, dignem alu foliju sa tanjura nakon 72 sata kad ono 7-8 klica dužine 5-6 cm, odbacile ljušturu....stvarno nemogu vjerovat, valjda sam im pogodio temperaturu...