...jel spremno za zetvu?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.08.2009
33
0
0
42
evo odgovora...uglavnom imam problema svih mogucih od samog pocetka...gnojim svaka 2 tjedna jer tako pise na gnojivu i stavljam nesto manje od pola doze....vidim da su poceli cvjetovi se crvenit ali cini mi se pre sporo...za pH zemlje ne znam jer nemam tester...ali evo upravo sam provjerio onu vodu koja iscuri nakon zalijevanja i pH listic pokazuje pH 8.0 ...fuck..to nije dobro....kako da to spustim najbolje? .....nemam onaj pH- za akvarije ili nesto slicno...

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 3.5 mjeseca
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 40 - 80cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) 6.5-7.2 ph, ima u sebi nesto hranjivih tvari, mjesana sa stiroporom
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? svaka 3 dana, odstajalu vodu
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 6.5 - 7
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? 4-6-8
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 400w hps
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 30ak cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 1
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 26, 27 a vlaga oko 40
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi put
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ja mislim da ti je problem ph i da biljka nemoze da uzima hranljive materije ph vode mozes spustiti sa limunom il octom,sta pise na boci djubriva upustvo koliko mililitara si stavio u koliko vode pa si nahranio,sto vise informacija prije cemo ti moci pomoci
 
16.08.2009
33
0
0
42
ma nije stvar u previse gnojiva...stavlja se 15ml na 2 litre vode a ja stavljam oko 5-6ml na 2 litre vode...i to dajem svaka 2 tjedna kako pise na uputama...ali gnojivo nije bas najbolje siguran sam.....u principu biljke su do sad bas dobro se debljale ...jedino sto se listovi suse ..ali cvjetovi se debljaju...mozda da probam isprati dobro sa vodom?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Jesi li uopće prao zemlju do sada?
Nisi napisao koliko su ti tegle velike.
Koliko vode za svaku teglu kad zaljivaš?
Onaj tester kojom si iscurilu vodu mjerio možeš koristiti i za vodu kojom zaljivaš zar ne? ;)
Isperi fino, vodom ispravnog ph.
 
16.08.2009
33
0
0
42
pa u zadnje vrijeme bas i ne..u pocetku da jer sam imao problema sa pregnojavanjem ali zadnjih mjesec dana nisam...sad cu sa sljedecim zalijevanjem za 2, 3 dana dobro cu ih sve isprat....
 

PimplaMan

Aktivan Član
16.06.2009
127
28
0
37
Ako nemas PH metar ja sam izmjerija da ti treba oko 5 ml da smanjis sa 8 PH na 6.5 JABUCNOG OCTA.Neznam kakva je voda kod tebe ali kod mene varira oko 8 ph.Ali sam primjetija ako je pustis da ostoiji se podigne PH,meni oko 8.5.Neznam valjda zato sta klor ispari.To su ti neke okvirne recunice...
 
16.08.2009
33
0
0
42
Evo sad sam lijepo sve isprao i zalio opet sa gnojivom(zadnji put sam gnojio prije 2 tjedna) s time da sam vodi s gnojivom dodao limuna i to dobro izmuckao i nakon toga provjerio pH i bio je oko 6 .....doza je bila 6ml gnojiva sa 2 litre vode a limun onako odokativno :) ....mislim da je to bila greska jer prije toga davao sam plantellu i pH mi se nije nesto puno remetio ali onda kad sam poceo s ovim drugim gnojivom nisam mjerio uopce pH ....a cini se da to gnojivo digne ph do negdje 8.....a ne znam...biljke se cine ok...nisu otisle na gore :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.